Kapitaalinjectie maakt Rotterdams bedrijf grote speler chipmarkt
ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdamse bedrijf Nearfield Instruments heeft 135 miljoen euro opgehaald voor de ontwikkeling van geavanceerde meetsystemen voor de chipindustrie. Het bedrijf heeft het Zuid-Koreaanse techbedrijf Samsung al als klant binnengehaald.
Nearfield Instruments bestaat acht jaar en komt voort uit onderzoeksinstituut TNO. Deze kapitaalinjectie bevestigt de leidende positie van Nederland in de wereldwijde halfgeleidersector, stelt het bedrijf. Analisten van ING, een van de investeerders in het bedrijf, voorspellen dat Nearfield de potentie heeft om uit te groeien tot een wereldspeler vergelijkbaar met ASML, ASMI en Besi.
Nearfield is gespecialiseerd in meettechnologie voor de nieuwste generatie chips, die steeds kleiner en complexer worden. Het werkt nauw samen met grote halfgeleiderfabrikanten wereldwijd.
Mijlpaal
De succesvolle investeringsronde is een "mijlpaal", zegt Nearfield-topman Hamed Sadeghian. "Deze financiering stelt ons in staat om onze productiecapaciteit op te schalen, ons productportfolio uit te breiden en onze sleutelpositie in de halfgeleiderapparatuursector verder te versterken".
De internationale markt voor halfgeleiders groeit snel, vooral door de sterke opkomst van kunstmatige intelligentie. Chips worden steeds krachtiger, kleiner, sneller en energiezuiniger, waardoor de meetsystemen tijdens het productieproces steeds verfijnder worden. Nearfield Instruments heeft daarvoor een technologie ontwikkeld, die inmiddels door techgigant Samsung in zijn productielijn is opgenomen.
Het succes van Nearfield Instruments heeft ook de aandacht getrokken van vooraanstaande investeerders, zoals het Amerikaanse Walden Catalyst en Temasek uit Singapore. Tot de Nederlandse investeerders behoren onder meer Invest-NL, een investeringsfonds van de Nederlandse overheid, en de Nederlandse pensioenfondsen PME en PMT.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland zijn positief over het feit dat de Amerikaanse importheffingen, die 1 februari zouden ingaan, voorlopig van de baan zijn. De ondernemersorganisaties benadrukken het belang van een eensgezinde EU.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond waarschuwt consumenten om niet in zee te gaan met telemarketingbureau Green Consultancy. Het bedrijf zou op een "misleidende en agressieve manier" energieadvies aan huis verkopen. De bond overweegt juridische stappen.
35 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro bijna drie weken geleden door de Verenigde Staten, komt olie uit Venezuela naar Europa. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. De olietanker Poliegos gaat die olie naar een Italiaanse haven vervoeren. De olie wordt verkocht door de grote internationale grondstoffenhandelaar Vitol Group.
38 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Oud-president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) is de meest waarschijnlijke opvolger van Christine Lagarde als hoofd van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat blijkt uit een enquête van financieel persbureau Bloomberg onder economen. Knot zou de tweede Nederlander kunnen worden die de topfunctie bij de centrale bank bekleedt. De eerste president van de ECB was Wim Duisenberg.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank beperkt de mogelijkheden voor een aflossingsvrije hypotheek. Klanten kunnen vanaf 11 mei alleen tot 30 procent van de waarde van een huis aflossingsvrij lenen, tot een maximum van 150.000 euro. Nu is het nog mogelijk om tot 50 procent van de woningwaarde met een aflossingsvrije hypotheek te financieren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in januari verslechterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen nam af tot min 23, van min 21 in december.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn vorig jaar met gemiddeld 8,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In december stegen de prijzen met 5,8 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.
2 uur geleden