Kapitaalinjectie maakt Rotterdams bedrijf grote speler chipmarkt
ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdamse bedrijf Nearfield Instruments heeft 135 miljoen euro opgehaald voor de ontwikkeling van geavanceerde meetsystemen voor de chipindustrie. Het bedrijf heeft het Zuid-Koreaanse techbedrijf Samsung al als klant binnengehaald.
Nearfield Instruments bestaat acht jaar en komt voort uit onderzoeksinstituut TNO. Deze kapitaalinjectie bevestigt de leidende positie van Nederland in de wereldwijde halfgeleidersector, stelt het bedrijf. Analisten van ING, een van de investeerders in het bedrijf, voorspellen dat Nearfield de potentie heeft om uit te groeien tot een wereldspeler vergelijkbaar met ASML, ASMI en Besi.
Nearfield is gespecialiseerd in meettechnologie voor de nieuwste generatie chips, die steeds kleiner en complexer worden. Het werkt nauw samen met grote halfgeleiderfabrikanten wereldwijd.
Mijlpaal
De succesvolle investeringsronde is een "mijlpaal", zegt Nearfield-topman Hamed Sadeghian. "Deze financiering stelt ons in staat om onze productiecapaciteit op te schalen, ons productportfolio uit te breiden en onze sleutelpositie in de halfgeleiderapparatuursector verder te versterken".
De internationale markt voor halfgeleiders groeit snel, vooral door de sterke opkomst van kunstmatige intelligentie. Chips worden steeds krachtiger, kleiner, sneller en energiezuiniger, waardoor de meetsystemen tijdens het productieproces steeds verfijnder worden. Nearfield Instruments heeft daarvoor een technologie ontwikkeld, die inmiddels door techgigant Samsung in zijn productielijn is opgenomen.
Het succes van Nearfield Instruments heeft ook de aandacht getrokken van vooraanstaande investeerders, zoals het Amerikaanse Walden Catalyst en Temasek uit Singapore. Tot de Nederlandse investeerders behoren onder meer Invest-NL, een investeringsfonds van de Nederlandse overheid, en de Nederlandse pensioenfondsen PME en PMT.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Vliegtuigen kunnen tot zeker 14.00 uur niet landen op Schiphol doordat de landingsbanen vol liggen met sneeuw. Vertrekken is tot 13.00 uur maar in "enkele" gevallen mogelijk, meldt een woordvoerder van Luchtverkeersleiding Nederland.
28 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Vliegtuigen kunnen tot zeker 13.00 uur niet landen op Schiphol doordat de landingsbanen vol liggen met sneeuw. Vertrekken is maar beperkt mogelijk, meldt de luchthaven.
53 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese financiële toezichthouder heeft de belangrijkste banken en kredietverstrekkers van het land gevraagd hun financiële risico's met betrekking tot Venezuela in kaart te brengen. Dat zeggen anonieme bronnen tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een stevige winst begonnen aan de eerste volle handelsweek van het nieuwe jaar. Beleggers lijken zich niet van de wijs te laten brengen door de Amerikaanse aanval op Venezuela afgelopen weekend. Vrijdag won de Amsterdamse hoofdindex al 1,7 procent. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML deden het goed op de eerste handelsdag van 2026. Ook de Europese defensiebedrijven stonden in de belangstelling door de oplopende geopolitieke spanningen.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud is maandag gestegen door de toegenomen geopolitieke spanningen als gevolg van de Amerikaanse aanval op Venezuela. Daarbij werden de Venezolaanse leider Nicolás Maduro en zijn vrouw gevangen genomen. Ook zilver werd duurder. De olieprijzen lieten daarentegen een kleine daling zien ondanks de spanningen in het olierijke Venezuela.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn maandag al zo'n 450 vluchten geannuleerd in verband met de sneeuwval. De verwachting is dat er nog meer annuleringen bijkomen, laat Schiphol maandagochtend weten. KLM liet zondag al weten maandag zeker 124 vluchten te schrappen. Inmiddels is dit aantal opgelopen tot 300. KLM waarschuwt dat dit nog kan oplopen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) stapt naar de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam om de fusieplannen van kunstmestproducent OCI te laten blokkeren. Volgens de beleggersclub is deze stap nodig omdat het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf geen gehoor geeft aan oproepen van beleggers om de omstreden plannen te staken.
5 uur geleden