Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kapitaalinjectie maakt Rotterdams bedrijf grote speler chipmarkt

Kapitaalinjectie maakt Rotterdams bedrijf grote speler chipmarkt

ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdamse bedrijf Nearfield Instruments heeft 135 miljoen euro opgehaald voor de ontwikkeling van geavanceerde meetsystemen voor de chipindustrie. Het bedrijf heeft het Zuid-Koreaanse techbedrijf Samsung al als klant binnengehaald.

Nearfield Instruments bestaat acht jaar en komt voort uit onderzoeksinstituut TNO. Deze kapitaalinjectie bevestigt de leidende positie van Nederland in de wereldwijde halfgeleidersector, stelt het bedrijf. Analisten van ING, een van de investeerders in het bedrijf, voorspellen dat Nearfield de potentie heeft om uit te groeien tot een wereldspeler vergelijkbaar met ASML, ASMI en Besi.

Nearfield is gespecialiseerd in meettechnologie voor de nieuwste generatie chips, die steeds kleiner en complexer worden. Het werkt nauw samen met grote halfgeleiderfabrikanten wereldwijd.

Mijlpaal

De succesvolle investeringsronde is een "mijlpaal", zegt Nearfield-topman Hamed Sadeghian. "Deze financiering stelt ons in staat om onze productiecapaciteit op te schalen, ons productportfolio uit te breiden en onze sleutelpositie in de halfgeleiderapparatuursector verder te versterken".

De internationale markt voor halfgeleiders groeit snel, vooral door de sterke opkomst van kunstmatige intelligentie. Chips worden steeds krachtiger, kleiner, sneller en energiezuiniger, waardoor de meetsystemen tijdens het productieproces steeds verfijnder worden. Nearfield Instruments heeft daarvoor een technologie ontwikkeld, die inmiddels door techgigant Samsung in zijn productielijn is opgenomen.

Het succes van Nearfield Instruments heeft ook de aandacht getrokken van vooraanstaande investeerders, zoals het Amerikaanse Walden Catalyst en Temasek uit Singapore. Tot de Nederlandse investeerders behoren onder meer Invest-NL, een investeringsfonds van de Nederlandse overheid, en de Nederlandse pensioenfondsen PME en PMT.

Meer uit Financieel

Ook Japan onderzoekt chatbot Grok om AI-uitkleedfunctie

TOKIO (ANP/RTR) - Japan is het volgende land dat een onderzoek instelt naar Grok, de chatbot van Elon Musk. Dat maakte de Japanse regering vrijdag bekend. Grok ligt onder vuur omdat het op verzoek seksueel getinte afbeeldingen genereert met kunstmatige intelligentie, ook van minderjarigen.

8 minuten geleden
Weinig beweging op Damrak na opmars AEX tot boven 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder, waarbij de Amsterdamse hoofdindex voor het eerst in de geschiedenis tot boven de 1000 punten wist te klimmen. Vooral sterke koerswinsten van de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI hielpen de AEX deze historische mijlpaal te behalen. De Nederlandse chipbedrijven lieten nu een gemengd beeld zien.

18 minuten geleden
China fel gekant tegen handelsdeal VS en Taiwan

BEIJING (ANP/AFP) - China keert zich fel tegen de handelsdeal die de Verenigde Staten hebben gesloten met Taiwan. De op een na grootste economie ter wereld is "krachtig tegen" een overeenkomst om de Amerikaanse importheffingen op Taiwanese producten te verlagen en de investeringen van het eiland in de VS te vergroten.

19 minuten geleden
Venezolaanse olie naar bedrijf van grote donor Trump-campagne

LONDEN (ANP) - Een medewerker van oliehandelaar Vitol heeft miljoenen gedoneerd ten behoeve van de verkiezingscampagne van Donald Trump. Dat bedrijf is nu betrokken bij de eerste verkoopdeals rond Venezolaanse olie die de Amerikaanse regering sluit na de militaire actie van de VS in het Zuid-Amerikaanse land, meldt zakenkrant Financial Times.

32 minuten geleden
Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

1 uur geleden
Australisch verbod op sociale media onder 16 jaar lijkt effectief

CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.

3 uur geleden
Taiwan wil strategische partner van VS worden op gebied van AI

WASHINGTON (ANP/RTR) - Taiwan wil een strategische partner van de Verenigde Staten worden op het gebied van kunstmatige intelligentie. Dat zei de Taiwanese vicepremier ⁠Cheng Li-chiun vrijdag bij een persconferentie in Washington na afloop van onderhandelingen over een handelsakkoord.

3 uur geleden