Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kap van onveilige Mandelabrug in Zoetermeer met spoed ontmanteld

Kap van onveilige Mandelabrug in Zoetermeer met spoed ontmanteld

ZOETERMEER (ANP) - De glazen overkapping van de onveilige brug over de A12 in Zoetermeer wordt met spoed ontmanteld. Daartoe is besloten na een eerste advies van Rijkswaterstaat. Het verkeer onder de fiets- en loopbrug hoeft niet te worden stilgelegd, meldt de gemeente.

Vrijdag heeft de gemeente de Nelson Mandelabrug op stel en sprong gesloten omdat er mogelijk sprake was van instortingsgevaar. Aanleiding waren twee onderzoeken naar de scheuren in de constructie.

Experts hebben dit weekend de situatie beoordeeld en stellen dat de brug veilig genoeg is om de wegen onder de brug open te houden en dat ook voetgangers en fietsers er in principe gebruik van kunnen maken. Naast de A12 gaan ook een spoortraject en de RandstadRail onder de brug door.

Maatregelen voor 1 januari

Volgens Rijkswaterstaat zijn er echter wel vóór 1 januari maatregelen nodig. Door langdurige kou kunnen de scheuren namelijk groter worden.

"In de komende dagen bepaalt het college (van burgemeester en wethouders) of we de Mandelabrug vergaand gaan ontmantelen of dat we de kap verwijderen en de brug met een andere constructie veilig houden", zegt wethouder Marijke van der Meer.

In beide gevallen moet de kap in ieder geval verwijderd worden en blijft de brug gesloten. De voorbereiding daarvoor begint maandag.

Belangrijke verbinding

De Nelson Mandelabrug is een belangrijke verbinding voor de stad en de enige manier om onder meer op station Zoetermeer te komen. Het station en ook tramhalte Driemanspolder blijven de komende tijd daarom dicht. In samenwerking met ProRail en Rijkswaterstaat wordt gekeken of er een tijdelijke oplossing mogelijk is.

Volgens de gemeente ligt het ontmantelen van heel de brug het meest voor de hand. Daarom heeft het college ook besloten om het ontwerpen van een nieuwe brug versneld op te pakken.

De Nelson Mandelabrug is begin jaren negentig in gebruik genomen. Hij werd onder meer gebouwd vanwege de tuinbouwtentoonstelling Floriade die in 1992 in Zoetermeer werd gehouden.

Meer uit Binnenland

Meer misstanden in kinderopvang gemeld, maar minder aangiften

DEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in de kinderopvang, zoals seksueel misbruik of mishandeling. Ze behandelden in totaal 373 dossiers, ruim een derde meer dan een jaar eerder.

22 minuten geleden
Politie vreest voor leven ontvoerde kinderen Emma en Jeffrey

BEERTA (ANP) - De politie zegt te vrezen voor het leven van de ontvoerde kinderen Emma (8) en haar broer Jeffrey (10). Er zijn volgens de politie aanwijzingen dat hun vader zichzelf en de kinderen van het leven wil beroven. "Dat vermoeden we onder meer omdat er een brief is gevonden die door de verdachte is geschreven", meldt de politie. "Deze brief geeft aanleiding om te denken dat de kinderen in levensgevaar verkeren. Daarom zijn we met heel veel mensen naar Jeffrey en Emma op zoek."

42 minuten geleden
Veldkamp weerspreekt dat Nederland wegkijkt van geweld Gazastrook

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Caspar Veldkamp is het niet eens met de vele tienduizenden demonstranten die zich zondag op het Malieveld in Den Haag uitspraken tegen het Israëlbeleid van het kabinet. Het beeld dat Nederland zich niet duidelijk genoeg zou uitspreken tegen het geweld in de Gazastrook, zegt de bewindsman niet te herkennen.

1 uur geleden
Burgemeester Eindhoven noemt geweld tegen agenten 'zeer ernstig'

EINDHOVEN (ANP) - Burgemeester Jeroen Dijsselbloem van Eindhoven noemt het "zeer ernstig" dat het "wangedrag" tijdens het kampioensfeest van PSV ertoe heeft geleid dat agenten gewond zijn geraakt. Dat liet een woordvoerder van de gemeente maandag desgevraagd weten. Na het feest in de stad om het behalen van de landstitel braken er zondagavond rellen uit. Veertien agenten raakten gewond.

1 uur geleden
Burgemeester: geef zoekers naar vermiste kinderen de ruimte

BEERTA (ANP) - Cora-Yfke Sikkema, burgemeester van het Groningse Oldambt, roept het publiek op om de hulpverleners die zoeken naar de vermiste Jeffrey (10) en Emma (8) uit Beerta de ruimte te geven.

1 uur geleden
Veertien agenten gewond en 22 aanhoudingen na kampioensfeest PSV

EINDHOVEN (ANP) - Bij de rellen die zondagavond in Eindhoven uitbraken na het kampioensfeest van PSV zijn veertien agenten gewond geraakt, van wie twee omdat ze door een politiehond werden gebeten. 22 mannen werden aangehouden bij de confrontatie op de Vonderweg.

2 uur geleden
PSV-spelers met luid applaus onthaald in Philips Stadion

EINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn met luid applaus onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De voetballers kwamen een voor een het veld op, waarna de staf en trainer Peter Bosz volgden. In het stadion zijn veel fans bijeen, onder wie ook ouders met kinderen.

2 uur geleden