Kanye West gaat Yeezy-kleding maken voor Gap
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Rapper Kanye West gaat kleding ontwerpen voor de Amerikaanse kledingketen Gap. De samenwerking tussen Wests modelabel Yeezy en de winkelketen heeft een looptijd van tien jaar. De kleding krijgt de naam Yeezy Gap mee.
West heeft een beloning bedongen die afhankelijk is van de omzet van de kleding. Daarnaast krijgt hij royalties en de mogelijkheid om aandelen in Gap te verkrijgen. De eerste kledingstukken van Yeezy moeten volgend jaar in Gap-winkels liggen.
Beleggers reageerden tevreden op de aankondiging en zetten het aandeel Gap ruim een derde hoger. Het winkelconcern had plannen om zijn keten Old Navy af te splitsen, maar zag daar toch van af. Gap heeft al enige jaren te kampen met teruglopende omzetten en bereikt moeilijker jongeren. Afgelopen kwartaal had het bedrijf te lijden onder winkelsluitingen als gevolg van de coronapandemie en zag het de omzet met de helft dalen.
West ontwerpt ook al schoenen, voor Adidas. De overeenkomst met het Duitse sportmerk loopt tot 2026. Vorig jaar zou er voor zo'n 1,3 miljard dollar aan Yeezy-schoenen zijn verkocht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.
10 uur geledenZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.
11 uur geleden