Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kantorenmarkt leeft vooral op door vraag naar grote ruimtes

Kantorenmarkt leeft vooral op door vraag naar grote ruimtes

UTRECHT (ANP) - De markt voor kantoren lijkt uit zijn dip te zijn gekomen. Na historisch weinig verhuur of verkoop van kantoorruimte in 2023, signaleert makelaarsvereniging NVM in de eerste helft van dit jaar weer een stijging. Maar dat komt vooral doordat werkgevers vaak in relatief grote kantoren trokken.

In de eerste zes maanden van dit jaar kochten of huurden bedrijven via NVM-makelaars ruim 544.000 vierkante meter kantoorruimte. Dat is een stijging van 57 procent in vergelijking met de eerste helft van vorig jaar. In de maanden april, mei en juni ging het zelfs om 69 procent groei.

Maar achter die cijfers schuilt een "diffuus" sentiment, waarschuwt de NVM in zijn kwartaalrapport. Zo geven makelaars in een enquête aan dat er vaak sprake is van verborgen leegstand, waarbij een verhuurd kantoor ongebruikt blijft. Daarnaast is thuiswerken voor veel werknemers sinds de coronapandemie zo ingeburgerd geraakt dat de "structurele impact" op de markt zichtbaar wordt.

Zo nam de Volksbank weliswaar ruim 25.000 vierkante meter nieuwe kantoorruimte op in Utrecht en Den Bosch. Maar het moederbedrijf van SNS en ASN Bank liet nog meer oppervlakte achter, onder andere omdat de huidige ruimtes niet meer passen bij hybride werken.

Grote werkgevers zijn dan ook vooral op zoek naar kwalitatief hoogstaande ruimtes in energiezuinige kantoren. De prijzen van dit soort ruimtes stijgen dan ook vaak, terwijl verouderde kantoren meestal voor lagere prijzen worden verhuurd of verkocht.

Meer uit Financieel

China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

53 minuten geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

1 uur geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

1 uur geleden
Eigenaar kunstmestfabriek Sluiskil verwacht hogere gaskosten

OSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.

1 uur geleden
Porsche doet belang in sportwagenmerk Bugatti van de hand

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.

1 uur geleden
EU akkoord met tijdlijn om concurrerender te worden

NICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.

2 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen stijgt op Damrak na Duitse overname

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.

4 uur geleden