Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kantorenmarkt leeft vooral op door vraag naar grote ruimtes

Kantorenmarkt leeft vooral op door vraag naar grote ruimtes

UTRECHT (ANP) - De markt voor kantoren lijkt uit zijn dip te zijn gekomen. Na historisch weinig verhuur of verkoop van kantoorruimte in 2023, signaleert makelaarsvereniging NVM in de eerste helft van dit jaar weer een stijging. Maar dat komt vooral doordat werkgevers vaak in relatief grote kantoren trokken.

In de eerste zes maanden van dit jaar kochten of huurden bedrijven via NVM-makelaars ruim 544.000 vierkante meter kantoorruimte. Dat is een stijging van 57 procent in vergelijking met de eerste helft van vorig jaar. In de maanden april, mei en juni ging het zelfs om 69 procent groei.

Maar achter die cijfers schuilt een "diffuus" sentiment, waarschuwt de NVM in zijn kwartaalrapport. Zo geven makelaars in een enquête aan dat er vaak sprake is van verborgen leegstand, waarbij een verhuurd kantoor ongebruikt blijft. Daarnaast is thuiswerken voor veel werknemers sinds de coronapandemie zo ingeburgerd geraakt dat de "structurele impact" op de markt zichtbaar wordt.

Zo nam de Volksbank weliswaar ruim 25.000 vierkante meter nieuwe kantoorruimte op in Utrecht en Den Bosch. Maar het moederbedrijf van SNS en ASN Bank liet nog meer oppervlakte achter, onder andere omdat de huidige ruimtes niet meer passen bij hybride werken.

Grote werkgevers zijn dan ook vooral op zoek naar kwalitatief hoogstaande ruimtes in energiezuinige kantoren. De prijzen van dit soort ruimtes stijgen dan ook vaak, terwijl verouderde kantoren meestal voor lagere prijzen worden verhuurd of verkocht.

Meer uit Financieel

Toezichthouder wil opheldering Odido over lang bewaren data

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.

42 minuten geleden
Nieuwe windmolens komen in Europa vooral op land

BRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.

50 minuten geleden
Chipbedrijven trekken AEX omlaag na resultaten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.

1 uur geleden
Jumbo sluit niet uit schade te verhalen op Frits van Eerd

VEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo sluit niet uit dat het ooit schade zal verhalen op Frits van Eerd. De voormalige topman van het bedrijf werd vorig jaar tot twee jaar cel veroordeeld voor omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen. De rechter stelde in het vonnis dat Van Eerd ook Jumbo benadeelde bij die strafbare feiten.

1 uur geleden
VS willen Zwitserse bank weren uit Amerikaans financieel systeem

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën wil de Zwitserse bank MBaer Merchant Bank toegang tot het Amerikaanse financiële systeem ontzeggen. Het ministerie beschuldigt de bank ervan diensten te hebben verleend aan illegale partijen die verbonden zijn met Iran en Rusland.

2 uur geleden
Nog onduidelijk of Odido nalatig was bij lek, zeggen claimexperts

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens experts nog te vroeg om te zeggen of een eventuele massaclaim tegen Odido na het datalek succesvol kan zijn. Eerst moet gekeken worden of de telecomprovider wel nalatig is geweest en hiervoor aansprakelijk kan worden gesteld, zeggen zij.

2 uur geleden
Rijksambtenaren staken 24 uur voor loonsverhoging

DEN HAAG (ANP) - Rijksambtenaren door het hele land leggen dinsdag het werk 24 uur lang neer. De staking is de volgende stap in het cao-conflict. Ambtenaren zijn ontevreden over het uitblijven van loonsverhoging dit jaar. Een deel van hen verzamelt zich dinsdag in Den Haag om hiertegen te protesteren, meldt vakbond FNV.

3 uur geleden