Kantoorverhuurder WeWork keldert op hoger Wall Street
NEW YORK (ANP) - WeWork werd woensdag bijna 23 procent minder waard op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers schrokken van de verklaring van de Amerikaanse kantoorverhuurder dat het bedrijf twijfelt over het voortbestaan van de onderneming. De aanbieder van gedeelde werkruimtes verwees daarbij naar de aanhoudende verliezen en de stroom van opzeggingen van de lidmaatschappen van zijn kantoorruimtes.
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers kijken vooral uit naar het Amerikaanse inflatiecijfer dat donderdag op het programma staat. Dat cijfer is van groot belang voor het rentebeleid van de Federal Reserve. Bij een sterke afkoeling van de inflatie zou de Amerikaanse centrale bank mogelijk kunnen besluiten de rente niet nog verder te verhogen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent lager op 35.283 punten. De brede S&P 500 zakte 0,2 procent tot 4492 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,4 procent tot 13.828 punten.
Rivian
Rivian Automotive won 1,7 procent. De fabrikant van elektrische auto's leed afgelopen kwartaal minder verlies dan analisten en beleggers hadden gevreesd. Ook viel de omzet hoger uit dan voorzien. Het bedrijf verhoogde daarnaast zijn productieverwachting voor dit jaar en denkt genoeg geld in kas te hebben om tot 2025 te kunnen blijven draaien.
Lyft zakte bijna 7 procent. De taxidienst zag de omzet per klant dalen als gevolg van prijsverlagingen om de vraag te stimuleren en klanten weg te kapen bij zijn grotere concurrent Uber. Ook vielen de verwachtingen voor het huidige kwartaal tegen.
Bumble
Bumble verloor ruim 5 procent. De datingapp boekte in het tweede kwartaal minder winst en omzet dan kenners hadden verwacht. De resultaten van cloudcommunicatiebedrijf Twilio vielen wel in de smaak bij beleggers. Dat aandeel steeg 7 procent.
Penn Entertainment maakte een koerssprong van meer dan 12 procent. Het casinobedrijf kondigde aan samen met sportzender ESPN deze herfst online-gokactiviteiten te gaan starten onder de naam ESPN Bet. Ook verkoopt Penn het mediabedrijf Barstool Sports weer terug aan oprichter David Portnoy.
Walt Disney, eigenaar van ESPN, won 1 procent. Het entertainmentconcern brengt na de slotbel op de Amerikaanse beursvloeren zijn resultaten naar buiten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
7 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Aziƫ al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
11 uur geleden