Kantoorverhuurder WeWork keldert op hoger Wall Street
NEW YORK (ANP) - WeWork werd woensdag bijna 23 procent minder waard op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers schrokken van de verklaring van de Amerikaanse kantoorverhuurder dat het bedrijf twijfelt over het voortbestaan van de onderneming. De aanbieder van gedeelde werkruimtes verwees daarbij naar de aanhoudende verliezen en de stroom van opzeggingen van de lidmaatschappen van zijn kantoorruimtes.
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers kijken vooral uit naar het Amerikaanse inflatiecijfer dat donderdag op het programma staat. Dat cijfer is van groot belang voor het rentebeleid van de Federal Reserve. Bij een sterke afkoeling van de inflatie zou de Amerikaanse centrale bank mogelijk kunnen besluiten de rente niet nog verder te verhogen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent lager op 35.283 punten. De brede S&P 500 zakte 0,2 procent tot 4492 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,4 procent tot 13.828 punten.
Rivian
Rivian Automotive won 1,7 procent. De fabrikant van elektrische auto's leed afgelopen kwartaal minder verlies dan analisten en beleggers hadden gevreesd. Ook viel de omzet hoger uit dan voorzien. Het bedrijf verhoogde daarnaast zijn productieverwachting voor dit jaar en denkt genoeg geld in kas te hebben om tot 2025 te kunnen blijven draaien.
Lyft zakte bijna 7 procent. De taxidienst zag de omzet per klant dalen als gevolg van prijsverlagingen om de vraag te stimuleren en klanten weg te kapen bij zijn grotere concurrent Uber. Ook vielen de verwachtingen voor het huidige kwartaal tegen.
Bumble
Bumble verloor ruim 5 procent. De datingapp boekte in het tweede kwartaal minder winst en omzet dan kenners hadden verwacht. De resultaten van cloudcommunicatiebedrijf Twilio vielen wel in de smaak bij beleggers. Dat aandeel steeg 7 procent.
Penn Entertainment maakte een koerssprong van meer dan 12 procent. Het casinobedrijf kondigde aan samen met sportzender ESPN deze herfst online-gokactiviteiten te gaan starten onder de naam ESPN Bet. Ook verkoopt Penn het mediabedrijf Barstool Sports weer terug aan oprichter David Portnoy.
Walt Disney, eigenaar van ESPN, won 1 procent. Het entertainmentconcern brengt na de slotbel op de Amerikaanse beursvloeren zijn resultaten naar buiten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Dalende olieprijzen, lagere Amerikaanse rentes op staatsobligaties en solide banencijfers hielpen beleggers donderdag om de eerste renteverhoging van de Federal Reserve in meer dan drie jaar te verwerken. De belangrijkste Amerikaanse beursindices op Wall Street sloten duidelijk hoger. Vooral techbedrijven waren daarbij in trek.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties aangekondigd tegen de Iraanse cryptobeurs BitBank. Ze beschuldigden het platform ervan betalingen te verwerken voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz varen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft BitBank ook honderden miljoenen dollars doorgesluisd naar de Iraanse Revolutionaire Garde.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Russische onderdelen van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarkt Auchan onder tijdelijk beheer geplaatst. Daarmee verstevigt Rusland de greep op de eigen economie en verliezen opnieuw westerse bedrijven de controle over hun bezittingen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de verliezen een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen om de inflatie aan te pakken. Dat besluit zorgde woensdag nog voor verliezen op Wall Street, aangezien hogere rentetarieven aandelenbeleggingen doorgaans minder aantrekkelijk maken.
10 uur geleden