Kantoorverhuurder Regus wil locaties van concurrent WeWork hebben
ZUG (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van onder meer kantoorverhuurder Regus, IWG, wil sommige locaties van concurrent WeWork overnemen, meldt topman Mark Dixon van het Zwitserse IWG. Hij zegt hierover in gesprek te zijn met WeWork, dat in Amsterdam vier kantoren heeft. Het Amerikaanse WeWork kampt met financiële problemen en heeft eerder dinsdag uitstel van betaling aangevraagd.
WeWork lijdt al langere tijd verlies en heeft bijna 19 miljard dollar (17,8 miljard euro) aan schulden. Mogelijk kan de verhuurder met de zogeheten Chapter 11-procedure die de kantoorverhuurder dinsdag heeft aangevraagd nog wel een doorstart maken. Met zo'n procedure kan een bedrijf dat niet meer aan zijn financiële verplichtingen kan voldoen, nog wel actief blijven. Vorige week schreef The Wall Street Journal dat WeWork op 2 oktober een rentebetaling aan obligatiehouders moest doen, maar dat de kantoorverhuurder daartoe niet in staat was. In augustus liet WeWork weten te twijfelen of het bedrijf kon blijven bestaan.
Dixon wil niet vertellen om hoeveel en welke locaties het gaat. WeWork heeft 777 kantoorlocaties in bijna veertig landen. De aanbieder van gedeelde werkruimtes zag zijn locaties in het begin van de coronapandemie leeglopen en sindsdien heeft het bedrijf moeite om de ruimtes weer bezet te krijgen. Regus heeft ruim 4000 kantoren en andere werkplekken wereldwijd, waarvan 112 op verschillende plekken in Nederland.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
3 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
4 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
1 dag geleden