Kantoorverhuurder Regus wil locaties van concurrent WeWork hebben
ZUG (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van onder meer kantoorverhuurder Regus, IWG, wil sommige locaties van concurrent WeWork overnemen, meldt topman Mark Dixon van het Zwitserse IWG. Hij zegt hierover in gesprek te zijn met WeWork, dat in Amsterdam vier kantoren heeft. Het Amerikaanse WeWork kampt met financiële problemen en heeft eerder dinsdag uitstel van betaling aangevraagd.
WeWork lijdt al langere tijd verlies en heeft bijna 19 miljard dollar (17,8 miljard euro) aan schulden. Mogelijk kan de verhuurder met de zogeheten Chapter 11-procedure die de kantoorverhuurder dinsdag heeft aangevraagd nog wel een doorstart maken. Met zo'n procedure kan een bedrijf dat niet meer aan zijn financiële verplichtingen kan voldoen, nog wel actief blijven. Vorige week schreef The Wall Street Journal dat WeWork op 2 oktober een rentebetaling aan obligatiehouders moest doen, maar dat de kantoorverhuurder daartoe niet in staat was. In augustus liet WeWork weten te twijfelen of het bedrijf kon blijven bestaan.
Dixon wil niet vertellen om hoeveel en welke locaties het gaat. WeWork heeft 777 kantoorlocaties in bijna veertig landen. De aanbieder van gedeelde werkruimtes zag zijn locaties in het begin van de coronapandemie leeglopen en sindsdien heeft het bedrijf moeite om de ruimtes weer bezet te krijgen. Regus heeft ruim 4000 kantoren en andere werkplekken wereldwijd, waarvan 112 op verschillende plekken in Nederland.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt daarom nog niet beschikbaar gesteld aan gebruikers.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
10 uur geleden