Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kantoorpersoneel ondersteunt Schiphol op 'piekdag' maandag

Kantoorpersoneel ondersteunt Schiphol op 'piekdag' maandag

SCHIPHOL (ANP) - Onder meer de inzet van kantoorpersoneel moet de drukte op Schiphol maandag beheersbaar houden. Voor maandag verwacht de luchthaven namelijk opnieuw een "piekdag". Volgens een woordvoerder is het vooralsnog relatief rustig en staan de rijen voor de beveiliging binnen in de vertrekhallen.

Het kantoorpersoneel loopt volgens de zegsvrouw rond in de vertrekhallen. Ook het afgelopen weekend hebben al verschillende medewerkers een dienst gedraaid, waarin zij reizigers bijvoorbeeld naar de juiste rij begeleiden. Ook delen kantoormedewerkers water en stroopwafels uit en beantwoorden ze vragen van reizigers.

De bezetting bij de beveiliging is maandagochtend bovendien goed, zo laat de zegsvrouw weten. Vorige week heerste er door een krappe bezetting op de security nog chaos op de luchthaven. Schiphol besloot daarop luchtvaartmaatschappijen te vragen vluchten te schrappen. Daardoor hoopte de luchthaven de drukte beter te kunnen beheersen.

Wegvallen zomertoeslag

Schiphol heeft al langer last van een krappe bezetting op de security. Volgens vakbond FNV is dat probleem verergerd door het wegvallen van de zomertoeslag. Door die toeslag van 5,25 euro bruto per uur bleven veel beveiligers voor Schiphol werken gedurende de zomermaanden. Maar na het wegvallen zijn beveiligers elders werk gaan zoeken.

Vanwege de drukte en personeelskrapte op Schiphol heeft KLM voor maandag 42 vluchten uit de dienstregeling gehaald. Die ingreep deed de maatschappij na een eerdere oproep van de luchthaven om minder passagiers vanaf Schiphol te vervoeren om de drukte aan te kunnen. KLM is de grootste gebruiker van Schiphol. De maatschappij liet eerder al weten "zeer ontstemd" te zijn over de gang van zaken.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Brussel wil uitzondering sancties Chinees chipbedrijf

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.

14 minuten geleden
Massaclaim tegen AppLovin om volgen miljoenen Nederlanders

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders.

55 minuten geleden
Amsterdam wil woningbezitters weren uit sociale huurwoning

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.

59 minuten geleden
ACM onderzoekt garanties en reparaties huishoudapparaten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) stelt een onderzoek in naar garanties en reparaties van huishoudelijke producten, zoals televisies, wasmachines en computers. Een nieuw speerpunt van de waakhond is duurzamer en circulair produceren makkelijker te maken en daar vloeit het onderzoek uit voort.

1 uur geleden
Duits handelsoverschot met VS daalt door importheffingen Trump

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het Duitse handelsoverschot met de Verenigde Staten is in het eerste kwartaal van dit jaar afgenomen door de hogere handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump heeft opgelegd. Van een handelsoverschot is sprake wanneer een land meer goederen en diensten verkoopt aan het buitenland dan dat het koopt.

1 uur geleden
Brussel somberder over groei economie door hoge energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - Brussel is een stuk somberder geworden over de economie van de Europese Unie dan in het najaar van 2025. Door de hoge brandstofprijzen als gevolg van de Iranoorlog vertraagt de economische groei aanzienlijk. Tegelijkertijd wordt het leven voor EU-inwoners een stuk duurder, raamt de Europese Commissie in haar voorjaarsprognose.

2 uur geleden
Saudische olie-export op hoogste niveau in ruim drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De inkomsten van Saudi-Arabië uit olie-export zijn in de eerste maand van de oorlog in het Midden-Oosten gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar. De totale waarde hiervan bedroeg in maart 24,7 miljard dollar, 37 procent meer dan in dezelfde maand vorig jaar.

2 uur geleden