Kantoorpersoneel ondersteunt Schiphol op 'piekdag' maandag
SCHIPHOL (ANP) - Onder meer de inzet van kantoorpersoneel moet de drukte op Schiphol maandag beheersbaar houden. Voor maandag verwacht de luchthaven namelijk opnieuw een "piekdag". Volgens een woordvoerder is het vooralsnog relatief rustig en staan de rijen voor de beveiliging binnen in de vertrekhallen.
Het kantoorpersoneel loopt volgens de zegsvrouw rond in de vertrekhallen. Ook het afgelopen weekend hebben al verschillende medewerkers een dienst gedraaid, waarin zij reizigers bijvoorbeeld naar de juiste rij begeleiden. Ook delen kantoormedewerkers water en stroopwafels uit en beantwoorden ze vragen van reizigers.
De bezetting bij de beveiliging is maandagochtend bovendien goed, zo laat de zegsvrouw weten. Vorige week heerste er door een krappe bezetting op de security nog chaos op de luchthaven. Schiphol besloot daarop luchtvaartmaatschappijen te vragen vluchten te schrappen. Daardoor hoopte de luchthaven de drukte beter te kunnen beheersen.
Wegvallen zomertoeslag
Schiphol heeft al langer last van een krappe bezetting op de security. Volgens vakbond FNV is dat probleem verergerd door het wegvallen van de zomertoeslag. Door die toeslag van 5,25 euro bruto per uur bleven veel beveiligers voor Schiphol werken gedurende de zomermaanden. Maar na het wegvallen zijn beveiligers elders werk gaan zoeken.
Vanwege de drukte en personeelskrapte op Schiphol heeft KLM voor maandag 42 vluchten uit de dienstregeling gehaald. Die ingreep deed de maatschappij na een eerdere oproep van de luchthaven om minder passagiers vanaf Schiphol te vervoeren om de drukte aan te kunnen. KLM is de grootste gebruiker van Schiphol. De maatschappij liet eerder al weten "zeer ontstemd" te zijn over de gang van zaken.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
10 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
12 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
1 dag geleden