Kantoorpand overheidsorganisaties beschoten in centrum Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Aan de Schedeldoekshaven in het centrum van Den Haag is een kantoorpand beschoten. Volgens de politie gaat het om een gebouw waarin "meerdere overheidsorganisaties werken". Een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken bevestigt na berichtgeving door het AD dat het gaat om het adres waaraan overheidsgebouw 'Terminal Zuid' gevestigd is.
Maandagochtend werden verschillende kogelinslagen gevonden. De politie vermoedt dat het pand tussen vrijdagavond 30 december 22.00 uur en maandagochtend 2 januari 07.00 onder vuur is genomen. Daarbij raakte niemand gewond. De politie kon niks zeggen over een eventueel motief van de beschieting en of het pand bewust gekozen was.
De ministeries van Justitie en Veiligheid en Binnenlandse Zaken hebben beide de achteruitgang aan de Schedeldoekshaven. Eerder kon een woordvoerder van de politie al niet zeggen of het ook de beschoten panden betrof.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
6 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.
13 uur geleden