
Kantoorpand overheidsorganisaties beschoten in centrum Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Aan de Schedeldoekshaven in het centrum van Den Haag is een kantoorpand beschoten. Volgens de politie gaat het om een gebouw waarin "meerdere overheidsorganisaties werken". Een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken bevestigt na berichtgeving door het AD dat het gaat om het adres waaraan overheidsgebouw 'Terminal Zuid' gevestigd is.
Maandagochtend werden verschillende kogelinslagen gevonden. De politie vermoedt dat het pand tussen vrijdagavond 30 december 22.00 uur en maandagochtend 2 januari 07.00 onder vuur is genomen. Daarbij raakte niemand gewond. De politie kon niks zeggen over een eventueel motief van de beschieting en of het pand bewust gekozen was.
De ministeries van Justitie en Veiligheid en Binnenlandse Zaken hebben beide de achteruitgang aan de Schedeldoekshaven. Eerder kon een woordvoerder van de politie al niet zeggen of het ook de beschoten panden betrof.
Meer uit Binnenland
WARMOND (ANP) - De controversiële criminoloog Wouter Buikhuisen is dinsdag op 91-jarige leeftijd in Warmond overleden. Dat meldt zijn uitvaartexecuteur zaterdag.
18 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Op het Domplein in Utrecht hebben zich zaterdagmiddag enkele honderden mensen verzameld om te demonstreren voor lagere huren. "Huurders en woningzoekenden worden tot de laatste cent uitgebuit en de overheid laat het gewoon toe", stelt de organisatie. "Iedereen wordt geraakt door deze wooncrisis. Nu is het tijd om er iets aan te doen!"
3 uur geledenLEMMER (ANP) - In Lemmer is de bestuurder van een scootmobiel overleden na een botsing met een vrachtauto, meldt de politie. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de Plattedijk in de Friese plaats.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vier mannen zijn vrijdagavond in Amsterdam-Noord aangehouden na een schietpartij op de Disketteweg in Amsterdam-Noord. Rond 19.15 uur klonken daar schoten op straat en meteen reden verdachten weg in twee auto's. Agenten zetten de achtervolging in. Bij het schietincident zelf is niemand gewond geraakt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De renovatie van het Binnenhof in Den Haag dreigt nog meer vertraging op te lopen. In een rapport over de verbouwing dat minister Mona Keijzer (Volkshuisvesting, BBB) met de Tweede Kamer heeft gedeeld, staat een nieuw risico op vertraging door "spanning" tussen de planningen van aannemers en de totale planning.
6 uur geledenHENGELO (ANP) - In een zorginstelling aan de Dennenbosweg in het Overijsselse Hengelo moesten na een korte brand de bewoners worden geëvacueerd, meldt de veiligheidsregio. Onduidelijk is nog om hoeveel mensen het gaat. Drie mensen hebben rook ingeademd. Ze zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel en overgebracht naar een ziekenhuis.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Cornald Maas heeft een "kwaadaardige vorm van chronische kanker". Dat vertelt de 62-jarige songfestivalcommentator zaterdag in een uitgebreid interview met het AD.
8 uur geleden