Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kantoorpand Amsterdam wordt opvangplek voor 650 vluchtelingen

Kantoorpand Amsterdam wordt opvangplek voor 650 vluchtelingen

AMSTERDAM (ANP) - Een kantoorgebouw in Amsterdam-West wordt een opvangplek voor maximaal 650 vluchtelingen. Dat meldt de gemeente dinsdag. Het gaat om het Einsteingebouw aan de Kabelweg in Sloterdijk.

Het gaat om een periode van tien jaar, maar "na een evaluatie kan dit verlengd worden met maximaal vijf jaar". Het pand wordt verbouwd en naar verwachting in het najaar van 2024 opgeleverd door het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA). Het ministerie van Justitie en Veiligheid financiert de verbouwing, meldt de gemeente.

Wethouder Rutger Groot Wassink (Opvang en Vluchtelingen) noemt het gebouw "een geschikte locatie om ervoor te zorgen dat we in de toekomst minder afhankelijk zijn van tijdelijke noodopvang". "Het afgelopen jaar heeft duidelijk gemaakt dat de asielketen niet goed functioneert. In afwachting van een goed werkende spreidingswet creëren we in Amsterdam extra opvang voor de lange termijn. Het is van belang om te zorgen voor stabiele opvang met locaties waar mensen voor een langere periode kunnen worden opgevangen."

Langer beschikbaar

Het COA is zodra het pand gereed is voor opvang "verantwoordelijk voor de begeleiding van de vluchtelingen en beheer van het pand". "In samenwerking met het COA wordt een klankbordgroep opgericht voor een goede samenwerking met de buurt. Een vertegenwoordiging van omwonenden en bedrijven kan hieraan deelnemen om ervaringen te delen en suggesties te doen."

Op dit moment telt de stad vijf COA-opvanglocaties die in totaal ruimte bieden aan 3242 asielzoekers en statushouders. Daarnaast worden er 2882 Oekraïense vluchtelingen opgevangen op verschillende locaties, met name in hotels en hostels.

Nederland heeft nog altijd niet genoeg plekken om asielzoekers op te vangen. Daarom worden nieuwe locaties als die in Amsterdam in gebruik genomen. Plekken die afgelopen jaar als tijdelijke noodopvang waren geopend, blijven langer beschikbaar, in sommige gevallen nog jaren. Ridderkerk meldde dinsdag dat een asielschip met 88 mensen tot januari volgend jaar mag blijven liggen. De opvangcapaciteit van het COA "blijkt ook nu nog niet toereikend", aldus Ridderkerk.

Meer uit Binnenland

Noodverordening in Loosdrecht niet verlengd

LOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.

4 uur geleden
Asielzoekers voor wie geen plek is in Ter Apel gaan naar Gieten

TER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.

6 uur geleden
Solidariteitsbetoging in Utrecht na geweld bij asielprotesten

UTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.

9 uur geleden
Geen van opvarenden Hondius in Rotterdam besmet

DEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.

10 uur geleden
Komende jaren steeds meer cellen nodig, volgens prognose

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.

10 uur geleden
Utrechtse studenten in september voor de rechter om 'bangalijst'

UTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.

12 uur geleden
Enquêtecommissie heeft 'strijd geleverd' voor coronadocumenten

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona heeft "een strijd moeten leveren" om documenten los te krijgen over de besluitvorming tijdens de coronapandemie. Dat heeft commissievoorzitter Daan de Kort (VVD) gezegd tijdens een persconferentie. De enquêtecommissie begint volgende week met haar openbare verhoren.

12 uur geleden