Kantoorpand Amsterdam wordt opvangplek voor 650 vluchtelingen
AMSTERDAM (ANP) - Een kantoorgebouw in Amsterdam-West wordt een opvangplek voor maximaal 650 vluchtelingen. Dat meldt de gemeente dinsdag. Het gaat om het Einsteingebouw aan de Kabelweg in Sloterdijk.
Het gaat om een periode van tien jaar, maar "na een evaluatie kan dit verlengd worden met maximaal vijf jaar". Het pand wordt verbouwd en naar verwachting in het najaar van 2024 opgeleverd door het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA). Het ministerie van Justitie en Veiligheid financiert de verbouwing, meldt de gemeente.
Wethouder Rutger Groot Wassink (Opvang en Vluchtelingen) noemt het gebouw "een geschikte locatie om ervoor te zorgen dat we in de toekomst minder afhankelijk zijn van tijdelijke noodopvang". "Het afgelopen jaar heeft duidelijk gemaakt dat de asielketen niet goed functioneert. In afwachting van een goed werkende spreidingswet creëren we in Amsterdam extra opvang voor de lange termijn. Het is van belang om te zorgen voor stabiele opvang met locaties waar mensen voor een langere periode kunnen worden opgevangen."
Langer beschikbaar
Het COA is zodra het pand gereed is voor opvang "verantwoordelijk voor de begeleiding van de vluchtelingen en beheer van het pand". "In samenwerking met het COA wordt een klankbordgroep opgericht voor een goede samenwerking met de buurt. Een vertegenwoordiging van omwonenden en bedrijven kan hieraan deelnemen om ervaringen te delen en suggesties te doen."
Op dit moment telt de stad vijf COA-opvanglocaties die in totaal ruimte bieden aan 3242 asielzoekers en statushouders. Daarnaast worden er 2882 Oekraïense vluchtelingen opgevangen op verschillende locaties, met name in hotels en hostels.
Nederland heeft nog altijd niet genoeg plekken om asielzoekers op te vangen. Daarom worden nieuwe locaties als die in Amsterdam in gebruik genomen. Plekken die afgelopen jaar als tijdelijke noodopvang waren geopend, blijven langer beschikbaar, in sommige gevallen nog jaren. Ridderkerk meldde dinsdag dat een asielschip met 88 mensen tot januari volgend jaar mag blijven liggen. De opvangcapaciteit van het COA "blijkt ook nu nog niet toereikend", aldus Ridderkerk.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bij de pro-Israëlmanifestatie op de Dam zijn woensdagavond vier personen aangehouden, meldt de politie. Ze zijn aangehouden voor het verstoren van de demonstratie en het afsteken van een "rookpot", aldus een woordvoerder. De personen zitten vast.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Choreograaf Hans van Manen is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat laat het Nationale Opera & Ballet weten aan het ANP. Van Manen stierf woensdagavond in zijn huis in Amsterdam een natuurlijke dood. De details over de uitvaart worden op een later moment bekendgemaakt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onder Amsterdamse studenten gaat een seksistisch sinterklaasgedicht rond waarin respectloos en met naam en toenaam wordt gerijmd over vrouwelijke leden van de corporale studentenvereniging ASC/AVSV. De verantwoordelijke leden zijn daarvoor geschorst, laat rector Quirine Postma van ASC/AVSV woensdagavond weten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam waar om 19.30 uur een pro-Israëlmanifestatie is begonnen, is veel politie aanwezig. Volgens een agent zijn er zo'n 2000 mensen aanwezig. Zij dragen Israëlische vlaggen bij zich en hebben zich om een podium verzameld waar onder meer SGP-leider Chris Stoffer en opperrabijn Binyomin Jacobs spreken. Veel aanwezigen hebben een Israëlische vlag bij zich.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Cornald Maas verzorgt volgend jaar niet het commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival. Omdat AVROTROS zich uit het evenement heeft teruggetrokken, vindt de omroep het "niet passend" om dat door een gezicht van de omroep te laten doen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet volgt de wens van de Tweede Kamer en laat een besluit over de opening van Lelystad Airport voor passagiersvluchten aan zijn opvolger. Op de luchthaven worden wel F-35-gevechtsvliegtuigen gestationeerd. Dat besluit ligt vrijdag voor in de ministerraad, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.
13 uur geleden