Kantoor Netanyahu: vrijlating gijzelaars niet voor vrijdag
TEL AVIV (ANP/RTR) - De vrijlating van een groep gijzelaars door Hamas zal niet voor vrijdag plaatsvinden, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Eerder meldden diverse media dat een deel van de gijzelaars donderdag op vrije voeten zou komen.
Vijftig gijzelaars zullen in groepen vrijkomen als gevolg van een deal tussen Israël en Hamas. In ruil daarvoor laat Israël gevangen Palestijnse vrouwen en jongeren vrij en ook komt er een tijdelijk staakt-het-vuren.
Israëlische media schreven eerder dat Israël een lijst met namen had gekregen van de gijzelaars die donderdag zouden vrijkomen, maar dat deze niet openbaar zou worden gemaakt voor het geval dat de vrijlating niet zou doorgaan.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.
14 minuten geledenTAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat er voorbereidingen gaande zijn voor een driehoeksoverleg tussen de Verenigde Staten, Oekraïne en Rusland. "Op dit moment heeft niemand dit initiatief serieus besproken en voor zover ik weet worden er geen gesprekken voorbereid", aldus topadviseur Joeri Oesjakov.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - San Francisco is getroffen door een grote stroomstoring. Op het hoogtepunt van de storing kwamen 130.000 inwoners zonder stroom te zitten, meldt het grootste energiebedrijf van de stad. Inmiddels is de stroom voor ongeveer 90.000 mensen weer hersteld. Burgemeester Daniel Lurie riep inwoners op thuis te blijven en indien mogelijk wegen te vermijden.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië is een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden. Deze was om 18.47 lokale tijd, het tijdstip waarop de schutters de eerste schoten losten.
2 uur geledenPHNOM PENH/BANGKOK (ANP/AFP) - Ruim 500.000 inwoners van Cambodja zijn ontheemd geraakt door de grensconflicten met Thailand. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken in Phnom Penh. In Thailand zijn volgens Bangkok ongeveer 400.000 mensen ontheemd.
4 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - In Australië is zondagochtend (lokale tijd) een nationale herdenkingsdag voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden begonnen.
9 uur geleden