Kantoor Netanyahu noemt ICC-arrestatiebevelen antisemitisch
TEL AVIV (ANP/RTR) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu noemt de door het Internationaal Strafhof (ICC) uitgevaardigde arrestatiebevelen antisemitisch. Ook wordt gezegd dat Israël de "absurde en valse beschuldigingen" van het hof verwerpt.
De premier zal "niet zwichten voor de druk, zich laten afschrikken of zich terugtrekken" totdat alle Israëlische oorlogsdoelen in de Gazastrook zijn bereikt, aldus het kantoor. De uitschakeling van Hamas en de vrijlating van Israëlische gijzelaars behoren tot deze doelen. "Geen enkel anti-Israëlisch besluit zal de Israëlische staat ervan weerhouden zijn burgers te beschermen."
Het kantoor van Netanyahu noemt het ICC een "bevooroordeeld en discriminerend politiek orgaan" en spreekt van een "modern Dreyfus-proces". Daarmee wordt verwezen naar Alfred Dreyfus, een Joodse legerofficier die in de negentiende eeuw ten onrechte werd veroordeeld voor verraad in Frankrijk.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.
8 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.
9 uur geleden