Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kantoor Netanyahu noemt ICC-arrestatiebevelen antisemitisch

Kantoor Netanyahu noemt ICC-arrestatiebevelen antisemitisch

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu noemt de door het Internationaal Strafhof (ICC) uitgevaardigde arrestatiebevelen antisemitisch. Ook wordt gezegd dat Israël de "absurde en valse beschuldigingen" van het hof verwerpt.

De premier zal "niet zwichten voor de druk, zich laten afschrikken of zich terugtrekken" totdat alle Israëlische oorlogsdoelen in de Gazastrook zijn bereikt, aldus het kantoor. De uitschakeling van Hamas en de vrijlating van Israëlische gijzelaars behoren tot deze doelen. "Geen enkel anti-Israëlisch besluit zal de Israëlische staat ervan weerhouden zijn burgers te beschermen."

Het kantoor van Netanyahu noemt het ICC een "bevooroordeeld en discriminerend politiek orgaan" en spreekt van een "modern Dreyfus-proces". Daarmee wordt verwezen naar Alfred Dreyfus, een Joodse legerofficier die in de negentiende eeuw ten onrechte werd veroordeeld voor verraad in Frankrijk.

Meer uit Buitenland

Paus begroet honderdduizenden in Parijs tijdens rit pausmobiel

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV heeft honderdduizenden mensen gegroet in Parijs terwijl hij in zijn pausmobiel door de stad naar de Notre-Dame werd gereden voor het avondgebed. Het is de eerste dag van het bezoek van de paus aan Frankrijk.

1 uur geleden
Premier Libanon waarschuwt VN voor vacuüm na vertrek VN-missie

NEW YORK (ANP) - Premier Nawaf Salam van Libanon heeft in zijn speech tegenover de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties opgeroepen niet zonder meer de VN-vredesmacht UNIFIL terug te trekken. Tijdens zijn bijdrage aan het plenaire debat vrijdag waarschuwde Salam voor het "vacuüm" dat daardoor kan ontstaan.

1 uur geleden
VN-Veiligheidsraad veroordeelt Houthi-aanvallen op Saudi-Arabië

NEW YORK (ANP/AFP) - De VN-Veiligheidsraad heeft zich uitgesproken tegen het oplaaiende geweld van de Jemenitische Houthi's tegen het buurland Saudi-Arabië.

2 uur geleden
ICC bereidt zich voor op meer sancties VS, gestopt met Microsoft

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bereidt zich voor op mogelijk nieuwe Amerikaanse sancties tegen het hof. Daarom gebruikt het bijvoorbeeld niet langer de software van het Amerikaanse Microsoft maar die van openDesk uit Duitsland, aldus de Financial Times (FT).

5 uur geleden
EU maakt 6,6 miljard vrij voor militaire ondersteuning Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben er vrijdag mee ingestemd om 6,6 miljard euro vrij te maken voor militaire ondersteuning aan Oekraïne, meldt EU-buitenlandschef Kaja Kallas op X. Het geld komt vrij uit de Europese Vredesfaciliteit (EPF).

5 uur geleden
Internet verstoord in Tigray terwijl conflict voortduurt

MEKELLE (ANP/RTR/AFP) - Internet- en telefoonnetwerken in de Ethiopische regio Tigray zijn sinds donderdagavond verstoord. Deze week zijn er gevechten uitgebroken tussen de federale krijgsmacht en het Volksbevrijdingsfront van Tigray (TPLF). Het gaat om de ernstigste escalatie van geweld sinds een vredesakkoord in 2022.

5 uur geleden
Schrijver maakt geen kans meer op Franse prijs na AI-claims

PARIJS (ANP/AFP) - De Canadees-Haïtiaanse schrijver Thélyson Orélien maakt geen kans meer op de belangrijkste Franse literaire prijs na claims dat zijn genomineerde boek tot stand is gekomen met behulp van AI. De roman C'était ça ou mourir stond op de longlist voor de prijs.

5 uur geleden