Kantoor Netanyahu noemt ICC-arrestatiebevelen antisemitisch
TEL AVIV (ANP/RTR) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu noemt de door het Internationaal Strafhof (ICC) uitgevaardigde arrestatiebevelen antisemitisch. Ook wordt gezegd dat Israël de "absurde en valse beschuldigingen" van het hof verwerpt.
De premier zal "niet zwichten voor de druk, zich laten afschrikken of zich terugtrekken" totdat alle Israëlische oorlogsdoelen in de Gazastrook zijn bereikt, aldus het kantoor. De uitschakeling van Hamas en de vrijlating van Israëlische gijzelaars behoren tot deze doelen. "Geen enkel anti-Israëlisch besluit zal de Israëlische staat ervan weerhouden zijn burgers te beschermen."
Het kantoor van Netanyahu noemt het ICC een "bevooroordeeld en discriminerend politiek orgaan" en spreekt van een "modern Dreyfus-proces". Daarmee wordt verwezen naar Alfred Dreyfus, een Joodse legerofficier die in de negentiende eeuw ten onrechte werd veroordeeld voor verraad in Frankrijk.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea vindt de Amerikaanse militaire actie tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro "een ernstige inbreuk op de soevereiniteit van een land". Het toont volgens Pyongyang weer aan wat de ware natuur is van de VS, een "brute schurkenstaat".
26 minuten geledenZÜRICH (ANP/AFP/RTR) - De Zwitserse autoriteiten hebben nog zestien omgekomen slachtoffers van de brand op oudejaarsavond in Crans-Montana geïdentificeerd. Daarmee komt het totaal op 24 geïdentificeerde doden. Bij de brand in een café in de wintersportplaats kwamen veertig mensen om het leven en raakten er meer dan honderd veelal zeer ernstig gewond.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung is een vierdaags staatsbezoek aan China begonnen. Hij vertrok kort nadat Noord-Korea weer raketten had afgevuurd. Het is het eerste bezoek van Lee aan China sinds hij in juni president werd. Het is ook het eerste staatsbezoek van een Zuid-Koreaanse president aan China sinds 2019.
3 uur geledenN i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea
6 uur geledenCARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
13 uur geleden