Kantoor Netanyahu noemt ICC-arrestatiebevelen antisemitisch
TEL AVIV (ANP/RTR) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu noemt de door het Internationaal Strafhof (ICC) uitgevaardigde arrestatiebevelen antisemitisch. Ook wordt gezegd dat Israël de "absurde en valse beschuldigingen" van het hof verwerpt.
De premier zal "niet zwichten voor de druk, zich laten afschrikken of zich terugtrekken" totdat alle Israëlische oorlogsdoelen in de Gazastrook zijn bereikt, aldus het kantoor. De uitschakeling van Hamas en de vrijlating van Israëlische gijzelaars behoren tot deze doelen. "Geen enkel anti-Israëlisch besluit zal de Israëlische staat ervan weerhouden zijn burgers te beschermen."
Het kantoor van Netanyahu noemt het ICC een "bevooroordeeld en discriminerend politiek orgaan" en spreekt van een "modern Dreyfus-proces". Daarmee wordt verwezen naar Alfred Dreyfus, een Joodse legerofficier die in de negentiende eeuw ten onrechte werd veroordeeld voor verraad in Frankrijk.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
8 uur geleden