Kantoor Netanyahu noemt ICC-arrestatiebevelen antisemitisch
TEL AVIV (ANP/RTR) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu noemt de door het Internationaal Strafhof (ICC) uitgevaardigde arrestatiebevelen antisemitisch. Ook wordt gezegd dat Israël de "absurde en valse beschuldigingen" van het hof verwerpt.
De premier zal "niet zwichten voor de druk, zich laten afschrikken of zich terugtrekken" totdat alle Israëlische oorlogsdoelen in de Gazastrook zijn bereikt, aldus het kantoor. De uitschakeling van Hamas en de vrijlating van Israëlische gijzelaars behoren tot deze doelen. "Geen enkel anti-Israëlisch besluit zal de Israëlische staat ervan weerhouden zijn burgers te beschermen."
Het kantoor van Netanyahu noemt het ICC een "bevooroordeeld en discriminerend politiek orgaan" en spreekt van een "modern Dreyfus-proces". Daarmee wordt verwezen naar Alfred Dreyfus, een Joodse legerofficier die in de negentiende eeuw ten onrechte werd veroordeeld voor verraad in Frankrijk.
Meer uit Buitenland
BURSA (ANP/AFP) - Door een ernstig ongeluk in het westen van Turkije zijn zondag zeker elf mensen om het leven gekomen en raakten minstens 27 mensen gewond, melden de autoriteiten.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV ondergaat "in de komende dagen" een operatie, nadat artsen tijdens een recente medische controle een knobbeltje in zijn long hebben ontdekt. De paus maakte dat zelf bekend tijdens het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat zijn land bereid is aanvallen op raffinaderijen in Rusland te stoppen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump eist. Rusland moet dan wel stoppen met het bestoken van de Oekraïense energievoorziening, schrijft hij op X.
2 uur geledenDJIBOUTI (ANP) - Zeker 109 migranten zijn om het leven gekomen toen een boot met migranten kapseisde voor de kust van Djibouti. Meer dan 116 mensen worden vermist, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM).
3 uur geledenCEUTA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben het laatste grote kamp van migranten ontruimd in de exclave Ceuta. Dat gebeurde twee dagen voordat de Spaanse koning en koningin het Noord-Afrikaanse gebied bezoeken.
4 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben reizigers en luchtvaartmaatschappijen weer gemaand geen gebruik te maken van luchthavens in buurland Saudi-Arabië. De waarschuwing volgt op de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Westerse inlichtingendiensten hebben kopstukken van de Europese defensiesector gewaarschuwd voor het toenemende risico op liquidatiepogingen door Rusland. Dat schrijft zakenkrant Financial Times, die sprak met bronnen bij vijf Europese inlichtingendiensten.
5 uur geleden