Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kantoor Netanyahu: akkoord over vrijlating gegijzelden

Kantoor Netanyahu: akkoord over vrijlating gegijzelden

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu maakte vrijdag bekend dat er een akkoord is over de vrijlating van gijzelaars in de Gazastrook.

"Premier Benjamin Netanyahu werd door het onderhandelingsteam geïnformeerd dat er afspraken zijn gemaakt over de vrijlating van de gijzelaars", aldus zijn kantoor in een verklaring. Het veiligheidskabinet komt vrijdag bijeen om het akkoord goed te keuren, voegde het eraan toe.

Vertegenwoordigers van Israël, Hamas, de Verenigde Staten en Qatar hebben officieel de overeenkomst over het vrijlaten van gegijzelden en het staakt-het-vuren in Gaza in Doha ondertekend, schrijft The Jerusalem Post.

Meer uit Buitenland

Palestijns comité: grens Gaza - Egypte volgende week heropend

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.

1 uur geleden
Von der Leyen overleeft vierde motie van wantrouwen

STRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.

1 uur geleden
VS en Denemarken om tafel over defensiepact Groenland uit 1951

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.

1 uur geleden
Poetin bereid Trumps vredesraad geld te geven met tegoeden in VS

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.

1 uur geleden
Trump presenteert zijn Raad voor Vrede in Davos

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag zijn veelbesproken Raad voor Vrede gepresenteerd. De ceremonie vond plaats in Davos, waar het jaarlijkse World Economic Forum plaatsvindt.

2 uur geleden
Denemarken roept op tot constructieve gesprekken over Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft opgeroepen tot "constructieve" gesprekken over Groenland die de territoriale integriteit van het land respecteren. "We kunnen over alle politieke aspecten onderhandelen: veiligheid, investeringen, de economie. Maar we kunnen niet onderhandelen over onze soevereiniteit", benadrukte premier Mette Frederiksen in een verklaring. Dat is volgens haar tot nu toe ook niet gebeurd.

3 uur geleden
Merz in Davos: oude wereldorde valt uit elkaar

DAVOS (ANP) - De oude wereldorde valt in hoog tempo uit elkaar. Dat verklaarde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos. Hij sprak over tektonische verschuivingen met grote gevolgen voor de veiligheid en welvaart.

3 uur geleden