Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kantoor Johnson biedt koningin excuses aan voor lockdownfeesten

Kantoor Johnson biedt koningin excuses aan voor lockdownfeesten

LONDEN (ANP) - Het kantoor van de Britse premier Boris Johnson heeft koningin Elizabeth excuses aangeboden voor het houden van twee feestjes op 16 april 2021. Die vonden plaats tijdens een lockdown en op de vooravond van de begrafenis van prins Philip, de echtgenoot van Elizebeth.

Een woordvoerder laat verder weten "ten zeerste te betreuren dat de feesten plaatsvonden in een tijd van nationale rouw". Vanwege de coronaregels van toen zat de koningin bij de uitvaart alleen op een kerkbank. Foto's daarvan gingen heel de wereld over.

De feesten in de tuin van Downing Street 10, Johnsons kantoor en ambtswoning, werden bijgewoond door ongeveer dertig mensen. De premier was toen zelf niet in Londen. Een van de feesten werd gehouden vanwege het vertrek van communicatiedirecteur James Slack. Hij bood vrijdagochtend al zijn excuses aan.

Onder vuur

Het is het zoveelste bericht over feestjes van de entourage van de premier, die deze week al excuses in het parlement aanbood voor een feest in de tuin van de ambtswoning op 20 mei 2020, toen een lockdown van kracht was. Johnson ligt zwaar onder vuur. Leden van de oppositie eisen zijn vertrek, maar ook steeds meer partijgenoten uiten publiekelijk kritiek op de premier.

Johnson heeft parlementariërs opgeroepen te wachten op de uitkomst van een onderzoek naar mogelijke overtredingen van de coronaregels. Topambtenaar Sue Gray voert dit onderzoek uit en zal op zijn vroegst volgende week haar bevindingen rapporteren.

Meer uit Buitenland

Ambassade VS in Israël zegt personeel dat weg wil: ga dan vandaag

JERUZALEM (ANP) - Personeelsleden van de Amerikaanse ambassade in Jeruzalem mogen van de ambassadeur vertrekken in verband met de spanningen in de regio. Ambassadeur Mike Huckabee dringt er wel op aan dat mensen die liever weggaan uit Israël, dat beter vrijdag nog kunnen doen.

41 minuten geleden
Iran: VS moeten buitensporige eisen laten vallen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran roept de VS opnieuw op zijn "buitensporige eisen" te laten vallen als het een deal met Teheran wil bereiken. Dat zegt buitenlandminister Abbas Araghchi. Afvaardigingen van de twee landen spraken elkaar donderdag in Genève, onder bemiddeling van Oman.

3 uur geleden
Lokaal bestand voor reparaties bij Oekraïense kerncentrale

MOSKOU (ANP/RTR) - Rond de kerncentrale in het Oekraïense Zaporizja is een bestand afgesproken, om kabels te kunnen repareren. De kerncentrale is al sinds kort na de inval in Oekraïne in 2022 in Russische handen.

3 uur geleden
Greens winnen in Labour-bolwerk, nieuwe klap voor Starmer

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse Labourpartij heeft een pijnlijke nederlaag geleden in Gorton and Denton, een kiesdistrict bij Manchester dat traditioneel een Labour-bolwerk is. De Green Party won de tussentijdse verkiezingen, terwijl Labour zelfs naar de derde plaats zakte, achter de radicaalrechtse partij Reform UK van Nigel Farage.

6 uur geleden
Pakistan verklaart "open oorlog" aan Afghaanse Taliban

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse minister van Defensie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de "open oorlog" verklaard aan de Afghaanse Taliban-regering. De buurlanden voeren al dagen dodelijke aanvallen uit op elkaars grondgebied.

6 uur geleden
Melania zit volgende week vergadering VN-Veiligheidsraad voor

NEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.

14 uur geleden
Onderhandelaars in Genève bellen met Zelensky na afloop overleg

GENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.

15 uur geleden