Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kantoor adviseert ITV duidelijkere regels bij tv-programma's

Kantoor adviseert ITV duidelijkere regels bij tv-programma's

AMSTERDAM (ANP) - Advocatenkantoor Van Doorne, dat de afgelopen maanden extern onderzoek deed naar vermeend wangedrag bij The Voice of Holland, heeft naar aanleiding van zijn bevindingen meerdere "aanbevelingen" voor producent ITV. Zo adviseert het bureau onder meer een "verdere verbetering" van de regels. Van Doorne deelde woensdag het rapport van het onderzoek en concludeerde daarin meerdere gevallen van "ongepast gedrag".

Het verder verbeteren van de regels moet "definiëren en verduidelijken welk gedrag ongepast is". Ook helpt dat volgens Van Doorne om richtlijnen "te geven op het gebied van bekende dilemma's en situaties met verhoogde risico's (bijvoorbeeld waar fysiek contact gebruikelijk of vereist is)" en om "te beoordelen of er protocollen moeten worden ontwikkeld die de kwetsbare positie van kandidaten in (televisie)programma's en het bestaan van een reële of vermeende machtsongelijkheid adresseren".

Ook zou er volgens Van Doorne voor moeten worden gezorgd dat alle betrokkenen de regels goed kennen en naleven. Daarbij wordt aanbevolen extra aandacht te besteden aan onder meer de hiërarchie van de organisatie en de "reële of ervaren machtsongelijkheid" tussen bepaalde functies.

Daarnaast wordt geadviseerd goed te kijken naar de procedures rond de opvolging van meldingen van ongepast gedrag om te oordelen of die "verder geformaliseerd dienen te worden".

Meer uit Binnenland

Voorlopig geen extra nationale toeslag op pakjes uit China

DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

3 uur geleden
Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

3 uur geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

5 uur geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

5 uur geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

6 uur geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

6 uur geleden