Kanté en Hernández haken af bij Frankrijk voor duel met Kroatië
PARIJS (ANP) - De Franse voetbalploeg gaat zonder N'Golo Kanté en Lucas Hernández toewerken naar de laatste interland voor de zomervakantie, maandag in het Stade de France tegen Kroatië. De middenvelder van Chelsea heeft knieklachten en is niet op tijd fit voor het duel met de Kroaten. Hernández, verdediger van Bayern München, kreeg van bondscoach Didier Deschamps toestemming om terug naar te gaan naar huis vanwege een heugelijke familieaangelegenheid.
Deschamps heeft 22 spelers over voor de vierde groepswedstrijd in de Nations League. Wereldkampioen Frankrijk heeft pas 2 punten, na een nederlaag tegen Denemarken (1-2) en remises tegen Kroatië in Split en in Wenen tegen Oostenrijk (beide 1-1). Frankrijk en Kroatië, de finalisten van het WK 2018, treffen elkaar maandag in Parijs opnieuw. Denemarken gaat aan kop in de groep met 6 punten, Kroatië en Oostenrijk hebben 4 punten.
Meer uit Voetbal
ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
4 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
8 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
13 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
14 uur geleden