Kansspelautoriteit legt illegaal gokplatform dwangsom op
DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft een illegale aanbieder van kansspelen, Winning Poker Network, een dwangsom opgelegd. De toezichthouder legde eerder een last onder dwangsom op, omdat de aanbieder illegaal actief was in Nederland. Maar Winning Poker Network gaf hier geen gehoor aan. De dwangsom bedraagt 25.000 euro per week dat het gokplatform doorgaat, met een maximum van 75.000 euro.
De Ksa meldt dat zij onderzoek heeft gedaan naar of Winning Poker Network was gestopt met het aanbieden van gokspelen in Nederland, na de last onder dwangsom. Dat laatste is een voornemen om een dwangsom op te leggen, dat als drukmiddel wordt gebruikt om activiteiten te doen staken. Uit het onderzoek kwam naar voren dat de oorspronkelijke website weliswaar uit de lucht was, maar Nederlanders alsnog een nieuw account konden aanmaken op een andere website van Winning Poker Network.
Naast Winning Poker Network ontving ook GoldWin een last onder dwangsom. Na onderzoek bleek dat dit gokplatform niet langer actief is. Die dwangsom bedraagt 239.000 euro per week, met een maximum van 717.000 euro. De Ksa meldt dat deze nog wel boven de markt blijft hangen, voor het geval GoldWin besluit opnieuw online kansspelen in Nederland aan te gaan bieden.
Strenge regels
De hoogte van een dwangsom wordt onder meer bepaald door de omvang van het aanbod van een aanbieder. De toezichthouder geeft aan dat het onderzoek naar Winning Poker Network doorgaat. "Het moet voor kansspelaanbieders lonen om hun spelen legaal aan te bieden. Dat kan alleen als we illegaal aanbod de wind uit zeilen nemen. We zetten ons vol in om deze praktijken te stoppen", stelt voorzitter van de Ksa René Jansen.
Het aanbieden van online kansspelen in Nederland mag alleen met een vergunning van de Ksa. Voor een dergelijke vergunning gelden strenge regels en voorschriften. Die moeten spelers onder meer verzekeren van eerlijk spel en hen beschermen tegen gokverslaving.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft het staatsenergiebedrijf SEFE opdracht gegeven de gasvoorraden aan te vullen vanwege de aanhoudende geopolitieke risico's. Het besluit werd genomen door minister Katherina Reiche van Economische Zaken en bondskanselier Friedrich Merz.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt ook de komende jaren verreweg de meeste post namens de overheid. De nieuwe overeenkomst, die op 1 januari ingaat, is kleiner dan eerder. Dat komt doordat een beperkt deel van de aanbesteding naar andere partijen is gegaan. Ook daalt de hoeveelheid overheidspost al langer. PostNL hield met deze afname al rekening in de financiële cijfers.
59 minuten geledenMOORDRECHT (ANP) - 12GO Biking, een van de grootste fietsenwinkels van Nederland, neemt de fietsenvoorraad over van het failliet verklaarde Accell Nederland. Volgens Pieter van den Berg, directeur van 12GO Biking, gaat het om "enkele tienduizenden stuks" van de merken Batavus, Sparta en KOGA. "Het gaat om de hele voorraad in Nederland, maar over exacte aantallen doen we geen uitspraken."
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Frankrijk is in september fors gestegen door de hoge brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens het Franse statistiekbureau Insee steeg de inflatie in de op een na grootste economie van de eurozone naar 3,4 procent op jaarbasis. Dat is het hoogste niveau in meer dan twee jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV verwacht volgende week om tafel te gaan met werkgevers voor een gesprek over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei voorzitter Hans Spekman woensdag bij de busremise van de Haagse vervoerder HTM. Daar bedankte hij samen met PRO-leider Jesse Klaver buschauffeurs voor het staken tegen de eerdere kabinetsplannen rondom sociale zekerheid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september licht hoger geopend. De hoofdgraadmeter op het Damrak sloot dinsdag nog op een nieuw slotrecord, geholpen door flinke koerswinsten voor de chipfondsen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders, vindt het onacceptabel dat de belasting op vermogen in box 3 voor verhuurders wordt verhoogd. "Voor particuliere verhuurders stijgt de belastingdruk daardoor volgend jaar met ruim 31,2 procent", reageert de organisatie op de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen. Daarnaast maakt de branchevereniging zich zorgen over de plannen van het ministerie om de manier waarop de waarde van verhuurde woningen wordt berekend, aan te passen.
2 uur geleden