Kansrijke estafetteploeg gediskwalificeerd op 4x100 wissel WK
DOHA (ANP) - De Nederlandse estafettezwemmers hebben een uitgelezen kans op een WK-medaille op de 4x100 meter wisselslag gemengd laten liggen. Maaike de Waard, Caspar Corbeau, Nyls Korstanje en Kira Toussaint werden na hun tweede plek in hun voorronde gediskwalificeerd na een technische fout van slotzwemster Toussaint. De strijd om de podiumplekken lag in Doha helemaal open, nadat Nederland op de afgelopen WK met een vierde plek de medailles net was misgelopen.
Van de twaalf Chinese, Australische en Amerikaanse medaillewinnaars van toen zijn er slechts drie ook in Doha weer bij. De rest heeft met het oog op de naderende Olympische Spelen besloten de wereldkampioenschappen over te slaan. China stuurde geen enkele medaillewinnaar van de gouden estafetteploeg. Nederland is wel met alle toppers in Qatar.
Toussaint en De Waard plaatsten zich eerder op woensdagochtend in de series van de 50 meter rugslag al wel voor de volgende ronde. Toussaint zwom de negende tijd (28,33), De Waard de veertiende (28,42). De halve finales zijn woensdagavond, de strijd om de medailles donderdag.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
4 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
1 dag geleden