Kansrijke estafetteploeg gediskwalificeerd op 4x100 wissel WK
DOHA (ANP) - De Nederlandse estafettezwemmers hebben een uitgelezen kans op een WK-medaille op de 4x100 meter wisselslag gemengd laten liggen. Maaike de Waard, Caspar Corbeau, Nyls Korstanje en Kira Toussaint werden na hun tweede plek in hun voorronde gediskwalificeerd na een technische fout van slotzwemster Toussaint. De strijd om de podiumplekken lag in Doha helemaal open, nadat Nederland op de afgelopen WK met een vierde plek de medailles net was misgelopen.
Van de twaalf Chinese, Australische en Amerikaanse medaillewinnaars van toen zijn er slechts drie ook in Doha weer bij. De rest heeft met het oog op de naderende Olympische Spelen besloten de wereldkampioenschappen over te slaan. China stuurde geen enkele medaillewinnaar van de gouden estafetteploeg. Nederland is wel met alle toppers in Qatar.
Toussaint en De Waard plaatsten zich eerder op woensdagochtend in de series van de 50 meter rugslag al wel voor de volgende ronde. Toussaint zwom de negende tijd (28,33), De Waard de veertiende (28,42). De halve finales zijn woensdagavond, de strijd om de medailles donderdag.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
10 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
18 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden