Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Kansrijke asielzoeker moet eerder aan werk'

'Kansrijke asielzoeker moet eerder aan werk'

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers die nog wachten op hun verblijfsvergunning maar hoogstwaarschijnlijk asiel krijgen in Nederland moeten eerder aan het werk, vinden regeringspartijen CDA en D66. Gemeenten en het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers moeten er actiever voor zorgen dat asielzoekers eerder gaan werken of leren.

De gemiddelde asielaanvraag duurt tussen de tien en elf maanden, maar na zes maanden mogen asielzoekers aan het werk, hoewel dat vaak een stuk langer duurt. Het coa zou daarom banenmarkten kunnen organiseren en standaard werkgesprekken kunnen voeren tijdens de asielprocedure, opperen de partijen. Ook kunnen gemeenten afspraken met ondernemers maken die mogelijk werk hebben voor de asielzoekers.

Juist nu er veel vacatures open staan, moet hier op worden ingezet, vinden het CDA en D66. "Nieuwkomers moeten zo snel mogelijk integreren en volwaardig meedoen in de Nederlandse maatschappij", zegt CDA-Kamerlid René Peters. "De werkvloer is daarvoor het ideale begin", voegt D66-Kamerlid Jan Paternotte toe.

Voor asielzoekers die weinig kans maken op een verblijfsvergunning, bijvoorbeeld omdat ze uit een veilig land komen, geldt dit niet. "Die moeten juist zo snel mogelijk het land uit", zegt Peters.

Meer uit Politiek

Import uit illegale nederzettingen vanaf 22 september verboden

DEN HAAG (ANP) - Goederen uit illegale nederzettingen in door Israël bezette gebieden mogen vanaf 22 september Nederland niet meer in. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer. Het handelsverbod zat er al aan te komen, maar de ingangsdatum was nog niet bekend.

10 uur geleden
Jetten hoopt goede relatie met VK onder Burnham voort te zetten

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt de goede betrekkingen met het Verenigd Koninkrijk onder de nieuwe premier Andy Burnham voort te kunnen zetten. De oud-burgemeester van Manchester werd maandag door koning Charles gevraagd een nieuwe regering te vormen.

1 dag geleden
Jetten gaat niet met Schouten van de Euromast abseilen

ROTTERDAM (ANP) - Minister-president Rob Jetten kan donderdag de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten niet vergezellen als ze van de Euromast gaat abseilen. De reden is dat de agenda van Jetten het niet toestaat aanwezig te zijn, meldt de gemeente Rotterdam.

1 dag geleden
Minister begrijpt dat afsluiting Merwedebrug fikse tegenvaller is

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) begrijpt dat de tijdelijke afsluiting van de Merwedebrug bij Gorinchem een "flinke tegenvaller" voor de transportsector is. Hij hoopt snel meer te kunnen zeggen over hoe het verdergaat, laat hij in een reactie weten.

1 dag geleden
Na verrassende stemming is Nunnely nieuwe wethouder Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is donderdagavond namens D66 wethouder Joan Nunnely geïnstalleerd. Zij kreeg vorige week onverwacht meer stemmen van de gemeenteraad om wethouder te worden dan partijgenoot Eva Heijblom, die als kandidaat was voorgedragen.

4 dagen geleden
Henk Harms mag aan de slag als wethouder in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Haagse kandidaat-wethouder Henk Harms (Hart voor Den Haag) heeft van de Haagse gemeenteraad genoeg stemmen gekregen om tot wethouder benoemd te worden. Dat bleek donderdagavond in een Haagse raadsvergadering waarin ook negen andere wethouders werden benoemd.

5 dagen geleden
Onderteken verklaring met Tata niet, zeiden ambtenaren Financiën

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Financiën adviseerden vorig jaar tegen het ondertekenen van voorlopige afspraken met Tata Steel over verduurzaming. In de deal staat dat de staalfabriek in IJmuiden miljoenen tonnen CO2 minder gaat uitstoten en dat de overheid daar maximaal 2 miljard euro aan meebetaalt.

6 dagen geleden