Kanshebbers slechtste slogan van 2020 bekend
DEN HAAG (ANP) - 'Geef elkaar tijdens het winkelen de pruimte!' van de Lidl, of toch 'The best worst of the world' van Huls Droge Worst, of misschien wel 'De groenspecialist in hart en tuinieren' van Bomenbezorgd.nl mag zich straks de slechtste slogan van 2020 noemen. Voor de uitverkiezing zijn de tien genomineerden bekendgemaakt, waarop tot en met zondag gestemd kan worden.
Tefke van Dijk, een van de initiatiefnemers van de Verkiezing van de Slechtste Slogan, geeft aan dat veel slogans die dit jaar zijn ingezonden naar corona verwijzen. Zo is naast de slogan van de Lidl bijvoorbeeld ook 'Waalzinnig je weer te zien!' van Beleef Zaltbommel genomineerd.
"Verder is opvallend dat er minder schunnige slogans op de lijst staan dan voorheen", zegt mede-initiatiefnemer Christine Liebrecht. "Voorgaande jaren werd de verkiezing soms gedomineerd door slogans die het randje opzochten, maar dit jaar springt alleen de Belgische dierenrechtenorganisatie Gaia eruit om aandacht te vragen voor sterilisatie van poezen met 'Laat je poesje knippen voor ze begint te wippen'."
De andere vijf genomineerden zijn: 'Bedrukte Dozen, Blije Gezichten!' van D-BOX Verpakkingen B.V., 'Liefde maakt blind, maar je neus ruikt nog steeds een wind' van Rennie, 'Met kaas uit de Jordaan, ga je als een banaan' van kaaswinkel De Mannen van Kaas, 'O my goot...' van Dakgoot Renovatie Specialist en 'Zing Vecht Hak Bid Polijst Lach en Bewonder' van Jan Reek natuursteen.
Maandag wordt de winnaar bekendgemaakt. Het is de negende keer dat de verkiezing wordt gehouden. Vorig jaar won de Arnhemse visbar Zilte Zeemeermin de dubieuze titel met de slogan: 'Onze vis smaakt als de tongzoen van een zeemeermin'.
Meer uit Binnenland
MOORDRECHT (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden die ervan verdacht worden eind juli te hebben ingebroken bij een brandweerkazerne in het Zuid-Hollandse dorp Moordrecht. Daarbij maakten ze een spreider buit, een krachtig stuk gereedschap om bijvoorbeeld deuren mee te openen.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het wordt mogelijk om een stoffelijk overschot te resomeren. Dat betekent dat het wordt opgelost in kaliumhydroxide. Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) past de Wet op de lijkbezorging aan om dit mogelijk te maken, liet hij vrijdag na de ministerraad weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tata Steel en de overheid schuiven de deadline voor zich uit om afspraken te maken over de verduurzaming van de staalfabriek in de IJmond. Het kabinet, Tata Steel en de provincie Noord-Holland verlengen de afspraak die ze een jaar geleden hebben gemaakt tot 1 maart 2027.
1 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In Noord-Holland mogen schapen vanaf maandag weer grazen op de dijken langs de Waddenzee. Het gras op de dijken is na de droogteperiode voldoende hersteld. Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier (HHNK) heeft het zogeheten beweidingsverbod ingetrokken dat sinds begin augustus gold. Alleen op Texel blijft het verbod van kracht.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland wil in totaal 22,5 miljoen euro vrijmaken voor het ontwikkelen van kleine kernreactoren. In een toelichting op de najaarsnota zegt gedeputeerde Johan Aalberts (CDA) dat het college die miljoenen beschikbaar wil stellen aan de bedrijven Allseas en Thorizon.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De avondspits is vrijdag vroeg begonnen voor automobilisten die in het midden van het land de Waal en andere rivieren willen oversteken. Omdat de Merwedebrug vrijdag is afgesloten voor werkzaamheden, staan op veel alternatieve routes al sinds de ochtend "opmerkelijk lange files", zegt een woordvoerder van de ANWB. Die zullen waarschijnlijk nog uren duren.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De organisatie die gaat over de afhandeling van schades door de gaswinning in Groningen en Drenthe heeft "geen reden om te twijfelen" aan de onafhankelijkheid van ingehuurde deskundigen. Zij beoordelen aanvragen voor vergoedingen voor aardbevingsschade en brengen hierover advies uit aan het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). Een rechter oordeelde onlangs - na onderzoek van RTV Noord, RTV Drenthe en Follow the Money - dat één deskundige niet onafhankelijk is, maar persoonlijke belangen zou hebben.
3 uur geleden