Kanshebber Evenepoel wil Tourdeelname gebruiken in tijdrit Spelen
PARIJS (ANP/BELGA) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel wil zaterdag tijdens de olympische tijdrit gebruikmaken van het feit dat hij net een zware Tour de France achter de rug heeft. Medefavorieten Filippo Ganna uit Italië en de Brit Joshua Tarling bereidden zich ondertussen optimaal voor op de Spelen. "Ik heb ze vorig jaar allebei verslagen, weliswaar met een specifieke voorbereiding. Maar ik ben met zoveel moreel uit de Tour gekomen, dat dit mij niet afschrikt", zei Evenepoel bij een persmoment.
De 24-jarige Belg beëindigde de Ronde van Frankrijk zaterdag met een derde plaats in het algemeen klassement. "Ik heb de fiets een dag helemaal aan de kant gelaten, maar dinsdag heb ik de benen toch al eens laten draaien. Een tijdrit is een heel specifieke wedstrijd."
Woensdag volgde een eerste verkenning van het parcours in Parijs, dat ruim 32 kilometer lang is en overwegend vlak. "Het is een mooi parcours, snel, met niet te veel rare bochten. Misschien had het parcours iets langer mogen zijn. Ik weet dat ik misschien niet met 100 procent van mijn capaciteiten aan de start zal staan. Als ik dan puur op mijn waardes word geklopt, zal ik er niet om jammeren."
Meer uit Sport
MILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
1 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
7 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
19 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geleden