Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kanshebber Evenepoel wil Tourdeelname gebruiken in tijdrit Spelen

Kanshebber Evenepoel wil Tourdeelname gebruiken in tijdrit Spelen

PARIJS (ANP/BELGA) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel wil zaterdag tijdens de olympische tijdrit gebruikmaken van het feit dat hij net een zware Tour de France achter de rug heeft. Medefavorieten Filippo Ganna uit Italië en de Brit Joshua Tarling bereidden zich ondertussen optimaal voor op de Spelen. "Ik heb ze vorig jaar allebei verslagen, weliswaar met een specifieke voorbereiding. Maar ik ben met zoveel moreel uit de Tour gekomen, dat dit mij niet afschrikt", zei Evenepoel bij een persmoment.

De 24-jarige Belg beëindigde de Ronde van Frankrijk zaterdag met een derde plaats in het algemeen klassement. "Ik heb de fiets een dag helemaal aan de kant gelaten, maar dinsdag heb ik de benen toch al eens laten draaien. Een tijdrit is een heel specifieke wedstrijd."

Woensdag volgde een eerste verkenning van het parcours in Parijs, dat ruim 32 kilometer lang is en overwegend vlak. "Het is een mooi parcours, snel, met niet te veel rare bochten. Misschien had het parcours iets langer mogen zijn. Ik weet dat ik misschien niet met 100 procent van mijn capaciteiten aan de start zal staan. Als ik dan puur op mijn waardes word geklopt, zal ik er niet om jammeren."

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

7 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

7 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

10 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

10 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

10 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

16 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 dag geleden