Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kanshebber Evenepoel wil Tourdeelname gebruiken in tijdrit Spelen

Kanshebber Evenepoel wil Tourdeelname gebruiken in tijdrit Spelen

PARIJS (ANP/BELGA) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel wil zaterdag tijdens de olympische tijdrit gebruikmaken van het feit dat hij net een zware Tour de France achter de rug heeft. Medefavorieten Filippo Ganna uit Italië en de Brit Joshua Tarling bereidden zich ondertussen optimaal voor op de Spelen. "Ik heb ze vorig jaar allebei verslagen, weliswaar met een specifieke voorbereiding. Maar ik ben met zoveel moreel uit de Tour gekomen, dat dit mij niet afschrikt", zei Evenepoel bij een persmoment.

De 24-jarige Belg beëindigde de Ronde van Frankrijk zaterdag met een derde plaats in het algemeen klassement. "Ik heb de fiets een dag helemaal aan de kant gelaten, maar dinsdag heb ik de benen toch al eens laten draaien. Een tijdrit is een heel specifieke wedstrijd."

Woensdag volgde een eerste verkenning van het parcours in Parijs, dat ruim 32 kilometer lang is en overwegend vlak. "Het is een mooi parcours, snel, met niet te veel rare bochten. Misschien had het parcours iets langer mogen zijn. Ik weet dat ik misschien niet met 100 procent van mijn capaciteiten aan de start zal staan. Als ik dan puur op mijn waardes word geklopt, zal ik er niet om jammeren."

Meer uit Sport

Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

1 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

5 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

5 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

1 dag geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

1 dag geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

1 dag geleden