
Kansas neemt wet aan die rechten transgenders beperkt
TOPEKA (ANP) - De door Republikeinen gedomineerde senaat van de Amerikaanse staat Kansas heeft een wet aangenomen die transgenders verbiedt openbare toiletten te gebruiken of hun naam of geslacht op hun rijbewijs te wijzigen, melden diverse Amerikaanse media. Eerder nam het Huis van Afgevaardigden van de staat de wet al aan. Naar verwachting spreekt de Democratische gouverneur Laura Kelly haar veto over de wet uit. De Republikeinen hebben echter genoeg stemmen om een veto ongedaan te maken.
De maatregel heeft betrekking op toiletten, kleedkamers en andere faciliteiten en definieert sekse als "ofwel mannelijk of vrouwelijk, bij de geboorte". De transgenderwet in Kansas, een van de meest ingrijpende in het land, is een van de honderden maatregelen die Republikeinen dit jaar hebben doorgevoerd om de rechten van mensen uit de lhbti-gemeenschap te beperken. De wet heeft ook betrekking op onder meer gevangenissen en opvangcentra voor slachtoffers van verkrachting en huiselijk geweld.
De Republikeinen in Kansas bereiden ook een wetsvoorstel voor dat een einde moet maken aan genderbevestigende zorg voor minderjarigen. Elf conservatieve staten in de VS hebben al een dergelijke wet.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Belgische prins Laurent heeft erkend dat hij een zoon heeft met Iris Vandenkerckhove, beter bekend als zangeres Wendy Van Wanten. Dat meldde de broer van koning Filip dinsdag aan het Belgische persbureau Belga.
8 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een gerichte aanval uitgevoerd op Hamasleiders in Golfstaat Qatar. Dat meldt een Israëlische functionaris aan persbureau Reuters. In hoofdstad Doha zijn explosies gehoord.
41 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De gewapende tak van Hamas heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor een dodelijke aanslag maandag in Jeruzalem. Door de schietpartij vielen zeker zes doden en raakten meerdere personen zwaargewond.
44 minuten geledenMADRID (ANP) - Spanje ruziet verder met Israël en weert voortaan twee ultrarechtse Israëlische ministers. Het Spaanse inreisverbod voor de omstreden Itamar Ben-Gvir en Bezalel Smotrich volgt op een dag van strafmaatregelen en harde woorden over en weer.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen gaat donderdag om middernacht zijn grens met Belarus sluiten. Hiertoe is besloten wegens de gezamenlijke militaire oefeningen van Rusland en Belarus die in het buurland plaatsvinden, aldus premier Donald Tusk.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In de regio Parijs zijn minstens negen varkenskoppen achtergelaten bij moskeeën. Het is niet duidelijk wie ze daar heeft geplaatst en waarom. Varkensvlees wordt in de islam als onrein beschouwd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - De misdaden waar Joseph Kony van is beschuldigd, worden na twee decennia nog steeds gevoeld. Dat betoogde aanklager Mame Mandiaye Niang bij het Internationaal Strafhof in Den Haag, dat zich buigt over de aanklachten tegen de nog voortvluchtige Oegandese rebellenleider.
2 uur geleden