Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kansas neemt wet aan die rechten transgenders beperkt

Kansas neemt wet aan die rechten transgenders beperkt

TOPEKA (ANP) - De door Republikeinen gedomineerde senaat van de Amerikaanse staat Kansas heeft een wet aangenomen die transgenders verbiedt openbare toiletten te gebruiken of hun naam of geslacht op hun rijbewijs te wijzigen, melden diverse Amerikaanse media. Eerder nam het Huis van Afgevaardigden van de staat de wet al aan. Naar verwachting spreekt de Democratische gouverneur Laura Kelly haar veto over de wet uit. De Republikeinen hebben echter genoeg stemmen om een veto ongedaan te maken.

De maatregel heeft betrekking op toiletten, kleedkamers en andere faciliteiten en definieert sekse als "ofwel mannelijk of vrouwelijk, bij de geboorte". De transgenderwet in Kansas, een van de meest ingrijpende in het land, is een van de honderden maatregelen die Republikeinen dit jaar hebben doorgevoerd om de rechten van mensen uit de lhbti-gemeenschap te beperken. De wet heeft ook betrekking op onder meer gevangenissen en opvangcentra voor slachtoffers van verkrachting en huiselijk geweld.

De Republikeinen in Kansas bereiden ook een wetsvoorstel voor dat een einde moet maken aan genderbevestigende zorg voor minderjarigen. Elf conservatieve staten in de VS hebben al een dergelijke wet.

Meer uit Buitenland

Toppoliticus in Moskou looft vooruitgang gesprekken Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA) - Een vicevoorzitter van het Russische hogerhuis en autoriteit op het gebied van buitenlandse politiek, Konstantin Kosatsjev, vindt de gesprekken afgelopen weekend over de beëindiging van de oorlog in Oekraïne hoopgevend. De Amerikaanse president Donald Trump sprak met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin en vervolgens met de president van Oekraïne, Volodymyr Zelensky.

13 minuten geleden
China waarschuwt na begin oefeningen Taiwan niet te steunen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt "externe krachten" Taiwan niet te steunen, kort nadat Beijing militaire oefeningen was begonnen rondom dat eiland. Elke poging om de hereniging van Taiwan met het vasteland van China te stoppen zal mislukken, aldus een woordvoerder.

38 minuten geleden
Hooggerechtshof Israël schort verbod militaire zender op

TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische hooggerechtshof heeft een door de regering aangekondigd verbod van een publieke omroep van de strijdkrachten, Galei Zahal, voorlopig opgeschort. Van de ultrarechtse minister van Defensie Israel Katz moet de zender uiterlijk 1 maart stoppen.

53 minuten geleden
China kondigt militaire oefeningen rond Taiwan aan

TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese strijdkrachten zijn maandag begonnen met militaire oefeningen rond Taiwan. Die zijn bedoeld als waarschuwing voor "separatisten die streven naar Taiwanese onafhankelijkheid", aldus de Chinese kolonel Shi Yi.

4 uur geleden
Zelensky: top met Europese leiders in januari

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal in januari Europese leiders en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen in Washington. Daar zullen zij verder spreken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Dat heeft Zelensky bekendgemaakt op Telegram.

4 uur geleden
Doden en gewonden bij treinongeluk in zuiden van Mexico

NIZANDA (ANP/RTR) - Bij een treinongeluk in het zuiden van Mexico zijn zondag zeker dertien mensen omgekomen. De trein met 250 mensen aan boord ontspoorde in de zuidelijke staat Oaxaca.

6 uur geleden
Trump na gesprek met Zelensky: we komen dichter bij einde oorlog

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.

10 uur geleden