Kansas City Chiefs en Philadelphia Eagles weer in Super Bowl
KANSAS CITY (ANP/RTR/DPA) - Kansas City Chiefs en Philadelphia Eagles spelen op 9 februari in het Caesars Superdome van New Orleans de 59e editie van de Super Bowl, ofwel de finale van het kampioenschap in het American football. De Chiefs kunnen als eerste team de begeerde Vince Lombardi Trophy voor de derde keer op rij winnen.
De Chiefs staan voor de vijfde keer in zes jaar in de finale. De ploeg bereikte de eindstrijd door Buffalo Bills te verslaan met 32-29. Quarterback Patrick Mahomes blonk uit door twee touchdowns te maken en er een voor te bereiden. De Eagles versloegen Washington Commanders met 55-23. Jalen Hurts en Saquon Barkley scoorden ieder drie touchdowns voor de Eagles.
De finale is een herhaling van 2023, toen de Chiefs en de Eagles ook tegenover elkaar stonden. Het werd toen 38-35 voor de Chiefs.
Bekendste fan van Kansas City Chiefs is popicoon Taylor Swift, die een relatie heeft met Travis Kelce, een van de spelers.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.
8 minuten geledenROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
1 dag geleden