'Kans op tijdelijke sluiting horeca is groot'
DEN HAAG (ANP) - De kans is groot dat cafés en restaurants opnieuw tijdelijk worden gesloten, zoals in het voorjaar het geval was. Een besluit daarover en over de duur van de sluiting is nog niet genomen, melden ingewijden. Dat gebeurt dinsdagmiddag, als de ministers weer bijeenkomen die het meest zijn betrokken bij de bestrijding van het coronavirus. Voor die tijd zijn er nog andere overleggen. Het gebeurt geregeld dat maatregelen tot op het laatst moment veranderen, zeggen bronnen.
Premier Mark Rutte en zorgminister Hugo de Jonge zullen de maatregelen om 19.00 uur bekendmaken tijdens een persconferentie.
De tijdelijke sluiting van de horeca is een belangrijke maatregel, zeggen ingewijden, omdat veel besmettingen toch daar vandaan komen. De besmettingen worden echter niet altijd als zodanig geregistreerd, omdat mensen het virus mee naar huis nemen en daar huisgenoten besmetten. Dan wordt de besmetting gezien als iets dat achter de voordeur heeft plaatsgevonden terwijl de bron eigenlijk in het café of restaurant lag, aldus de ingewijden.
Teamsporten
Naast de horeca vinden, zoals al eerder bekend, de meeste besmettingen plaats in de thuissituatie en op het werk. Het kabinet wil met de extra maatregelen het aantal reisbewegingen en contactmomenten tussen mensen verder omlaag brengen.
Daarom wordt waarschijnlijk ook besloten om amateurteamsporten tijdelijk te verbieden voor volwassenen. Ook zouden mensen maximaal nog maar drie gasten thuis mogen ontvangen, per dag. Dat is om te voorkomen dat mensen feestjes thuis in 'shifts' geven, waarbij kleine groepen mensen vlak na elkaar in hetzelfde huis op visite komen. Op die manier kan het virus nog steeds breed worden doorgegeven.
Beperking in groepsgrootte
Andere voorstellen die op tafel liggen zijn een verbod op de verkoop van alcohol na 20.00 uur in de avond en geen uitzonderingen meer op de maximale groepsgrootte van dertig personen. Deze maatregel zou onder meer de cultuursector weer raken. Theaters met een ontheffing organiseren sinds de versoepeling van de coronamaatregelen voorstellingen voor maximaal 250 mensen. Daarbij gelden allerlei voorzorgsmaatregelen, zoals voldoende onderlinge afstand, gefaseerd naar binnen en buiten, geen pauzes.
De beperking in groepsgrootte is niet strikt van toepassing op grote winkels. Omdat het hier om 'doorstroomlocaties' gaat, geldt voor winkels een deurbeleid, aldus bronnen. Winkels berekenen zelf hoeveel klanten er op een verantwoorde manier naar binnen kunnen.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Als er geen verdachten worden aangehouden voor het vuurwerkincident bij SC Cambuur, dan zijn Feyenoord-supporters niet welkom in Nijmegen wanneer de Rotterdamse club tegen NEC speelt. Dat heeft de burgemeester van Nijmegen, Hubert Bruls, gezegd bij WNL-talkshow Goedenavond Nederland.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken "betreurt het" dat Israël een medewerker van de ambassade in Israël en een van de vertegenwoordiging in Ramallah het land uitzet. Zij werkten als waarnemers in het internationaal steuncentrum voor Gaza in Kiryat Gat. De CDA-minister zegt het besluit uiteindelijk wel te respecteren. "Uiteraard verandert er ook niets aan ons besluit om producten uit illegale nederzettingen te weren."
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Als er geen verdachten worden aangehouden voor het vuurwerkincident bij SC Cambuur, dan zijn Feyenoord-supporters niet welkom in Nijmegen wanneer de Rotterdamse club tegen NEC speelt. Dat heeft de burgemeester van Nijmegen Hubert Bruls gezegd bij WNL-talkshow Goedenavond Nederland.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Milieuactiegroep Extinction Rebellion neemt de aankondiging dat snelwegblokkades voortaan mogelijk strafrechtelijk worden vervolgd voor kennisgeving aan. De organisatie zegt niet van plan te zijn om te stoppen met deze vorm van protest.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland stelt dat er "te weinig rekening gehouden was met de gevoeligheden" rond het fragment van Adolf Hitler in het onlineprogramma Let's Twist Again. Dat stelt algemeen directeur Peter Vlemmix. In het programma werd gezegd dat de Duitse dictator ook weleens gelijk had. De uitspraak werd gedaan in een discussie over zijn strijd tegen het globalisme.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een blokkade van snelwegen of het spoor zal in de regel strafrechtelijk worden opgetreden. Dat hebben burgemeesters, het Openbaar Ministerie, de korpschef van de politie en justitieminister David van Weel met elkaar afgesproken naar aanleiding van recente acties met trekkers bij boerendemonstraties. Achterin de file door een van die acties gebeurde een dodelijk ongeluk. De afspraak gaat over al het "gevaarzettend gedrag", dus ook langzaam rijden.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden van PRO, CDA en D66 dringen aan op een vertrek van Ongehoord Nederland (ON!) uit de publieke omroep, nadat in een discussieprogramma is gezegd dat Adolf Hitler ook weleens gelijk had. In het onlineprogramma 'Let's twist again' is aan de hand van een toespraak van Hitler bediscussieerd of hij gelijk had in zijn strijd tegen het globalisme.
12 uur geleden