Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Kans op tijdelijke sluiting horeca is groot'

'Kans op tijdelijke sluiting horeca is groot'

DEN HAAG (ANP) - De kans is groot dat cafés en restaurants opnieuw tijdelijk worden gesloten, zoals in het voorjaar het geval was. Een besluit daarover en over de duur van de sluiting is nog niet genomen, melden ingewijden. Dat gebeurt dinsdagmiddag, als de ministers weer bijeenkomen die het meest zijn betrokken bij de bestrijding van het coronavirus. Voor die tijd zijn er nog andere overleggen. Het gebeurt geregeld dat maatregelen tot op het laatst moment veranderen, zeggen bronnen.

Premier Mark Rutte en zorgminister Hugo de Jonge zullen de maatregelen om 19.00 uur bekendmaken tijdens een persconferentie.

De tijdelijke sluiting van de horeca is een belangrijke maatregel, zeggen ingewijden, omdat veel besmettingen toch daar vandaan komen. De besmettingen worden echter niet altijd als zodanig geregistreerd, omdat mensen het virus mee naar huis nemen en daar huisgenoten besmetten. Dan wordt de besmetting gezien als iets dat achter de voordeur heeft plaatsgevonden terwijl de bron eigenlijk in het café of restaurant lag, aldus de ingewijden.

Teamsporten

Naast de horeca vinden, zoals al eerder bekend, de meeste besmettingen plaats in de thuissituatie en op het werk. Het kabinet wil met de extra maatregelen het aantal reisbewegingen en contactmomenten tussen mensen verder omlaag brengen.

Daarom wordt waarschijnlijk ook besloten om amateurteamsporten tijdelijk te verbieden voor volwassenen. Ook zouden mensen maximaal nog maar drie gasten thuis mogen ontvangen, per dag. Dat is om te voorkomen dat mensen feestjes thuis in 'shifts' geven, waarbij kleine groepen mensen vlak na elkaar in hetzelfde huis op visite komen. Op die manier kan het virus nog steeds breed worden doorgegeven.

Beperking in groepsgrootte

Andere voorstellen die op tafel liggen zijn een verbod op de verkoop van alcohol na 20.00 uur in de avond en geen uitzonderingen meer op de maximale groepsgrootte van dertig personen. Deze maatregel zou onder meer de cultuursector weer raken. Theaters met een ontheffing organiseren sinds de versoepeling van de coronamaatregelen voorstellingen voor maximaal 250 mensen. Daarbij gelden allerlei voorzorgsmaatregelen, zoals voldoende onderlinge afstand, gefaseerd naar binnen en buiten, geen pauzes.

De beperking in groepsgrootte is niet strikt van toepassing op grote winkels. Omdat het hier om 'doorstroomlocaties' gaat, geldt voor winkels een deurbeleid, aldus bronnen. Winkels berekenen zelf hoeveel klanten er op een verantwoorde manier naar binnen kunnen.

Meer uit Binnenland

OM wil geen straf voor bestuurder Haagse tram die man overreed

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.

1 uur geleden
Weer bommelding op KLM-vlucht, toestel veilig geland op Schiphol

HAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.

1 uur geleden
Brussel: Nederland moet asielzoekers van EU-landen overnemen

BRUSSEL (ANP) - Nederland moet ook komend jaar asielzoekers van andere EU-landen overnemen. Nederland kan ervoor kiezen dit af te kopen of op een andere manier bij te dragen aan landen waar dit jaar bovengemiddeld veel asielzoekers aankwamen. Het gaat om Griekenland, Cyprus, Italië en Spanje.

3 uur geleden
Tientallen actievoerders op bouwplaats Microsoft-datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben tientallen actievoerders de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg bezet. Dat ziet een verslaggever. Actievoerders klommen over het hek met meegenomen ladders en knipten een gat in het hek van de bouwplaats. De politie en ME zijn in groten getale aanwezig.

3 uur geleden
Actiegroep probeert bouwplaats Microsoft-datacentrum te bezetten

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben ongeveer honderd actievoerders vrijdagochtend geprobeerd op de bouwplaats van een groot Microsoft-datacentrum aan de Plimsollweg te komen. Dat ziet een verslaggever. De actiegroep 'Geef Tegengas', die het protest heeft georganiseerd, wil de bouw van het datacentrum stilleggen.

4 uur geleden
Sovjet Ereveld vrijdagmiddag weer open voor publiek

LEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden gaat vrijdag weer open. Vanaf 12.00 uur is het publiek weer welkom, laat directeur Remco Reiding weten. Zaterdag werd het oorlogsmonument beklad met rode en zwarte verf en was het tijdelijk voor publiek gesloten.

4 uur geleden
Van Weel: nog onduidelijk wie achter bommeldingen vliegtuigen zit

DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk wie achter de bommeldingen zit waarmee donderdag zeker vijftien vliegtuigen in Europa te maken kregen, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) een dag later. De meldingen zijn volgens hem moeilijk te traceren omdat ze anoniem zijn gedaan.

5 uur geleden