Kans op Ronde van Italië in najaar met publiek stuk groter
ROME (ANP) - De organisatie van de Giro d'Italia start dit najaar op Sicilië én wordt verreden met publiek. Dat is de uitkomst van een overleg tussen de organisator RCS, de Italiaanse minister van sport Vincenzo Spadafora en voorzitter Renato Di Rocco van de Italiaanse wielerbond over de hervatting van wielerwedstrijden. De Ronde van Italië staat op de nieuwe wielerkalender gepland van 3 tot en met 25 oktober
De Giro heeft nog niet definitief groen licht gekregen, maar er zijn protocollen afgesproken in overeenstemming met de regels die op 11 juni door de regering zijn vastgelegd. Het publiek zal afstand moeten houden. "Het is een belangrijke stap voorwaarts. Wij zijn optimistisch over de hervatting van het wielrennen", liet Paulo Bellino, de algemeen directeur van RCS Sport, weten aan de Italiaanse zender Rai Sport.
De Ronde van Italië start op Sicilië in plaats van in de Hongaarse hoofdstad Boedapest, waar de start aanvankelijk zou zijn. "Er komt een extra etappe bij op Sicilië, één in de zuidelijke regio Basilicata en een zware etappe in de tweede week", zei koersdirecteur Mauro Vegni. RCS presenteert het definitieve etappeschema eind deze maand.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
1 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
11 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geleden