Kans op natuurbrand groter
UTRECHT (ANP) - De kans op natuurbranden is de afgelopen week toegenomen. Veiligheidsregio's in een groot deel van Nederland waarschuwen dat recreanten extra voorzichtig moeten zijn dat ze geen brand veroorzaken. Natuurbeheerders, terreineigenaren en brandweerkorpsen nemen extra maatregelen om beginnende brandjes zo snel mogelijk te bestrijden.
De waarschuwing geldt voor heel Nederland met uitzondering van het noorden, Zuid-Limburg, Brabant en Zeeland. In veel van deze gebieden heeft het een paar weken geleden extreem hard geregend, zodat de grond daar nog nat is. In de andere gebieden is het al erg droog door veel zon, wind en weinig of geen regen. Bomen en struiken zijn daardoor heel droog en kunnen makkelijk vlam vatten.
In Utrecht en boven de Veluwe vliegen verkenningsvliegtuigjes om brandhaarden zo snel mogelijk op te merken. Zodra ergens een natuurbrand uitbreekt, rukt de brandweer met extra mensen en materieel uit. Ook in duingebieden is de brandweer extra alert. In gebieden met een verhoogd risico is open vuur zoals kampvuurtjes of een barbecue vrijwel altijd verboden. Recreanten mogen hun auto niet in een wegberm parkeren, want een hete katalysator kan gras in brand zetten. Roken in de natuur is ongewenst.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
4 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
8 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliƫnten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
9 uur geleden