Kans op natuurbrand groter
UTRECHT (ANP) - De kans op natuurbranden is de afgelopen week toegenomen. Veiligheidsregio's in een groot deel van Nederland waarschuwen dat recreanten extra voorzichtig moeten zijn dat ze geen brand veroorzaken. Natuurbeheerders, terreineigenaren en brandweerkorpsen nemen extra maatregelen om beginnende brandjes zo snel mogelijk te bestrijden.
De waarschuwing geldt voor heel Nederland met uitzondering van het noorden, Zuid-Limburg, Brabant en Zeeland. In veel van deze gebieden heeft het een paar weken geleden extreem hard geregend, zodat de grond daar nog nat is. In de andere gebieden is het al erg droog door veel zon, wind en weinig of geen regen. Bomen en struiken zijn daardoor heel droog en kunnen makkelijk vlam vatten.
In Utrecht en boven de Veluwe vliegen verkenningsvliegtuigjes om brandhaarden zo snel mogelijk op te merken. Zodra ergens een natuurbrand uitbreekt, rukt de brandweer met extra mensen en materieel uit. Ook in duingebieden is de brandweer extra alert. In gebieden met een verhoogd risico is open vuur zoals kampvuurtjes of een barbecue vrijwel altijd verboden. Recreanten mogen hun auto niet in een wegberm parkeren, want een hete katalysator kan gras in brand zetten. Roken in de natuur is ongewenst.
Meer uit Binnenland
STRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Joodse basisscholen en middelbare scholen in Amsterdam worden sinds enkele dagen extra beveiligd voordat ze opengaan, als ze open zijn en bij het uitgaan van de school. De gemeente laat dit donderdag weten. Aanleiding is de aanslag bij een joodse school in de hoofdstad vorige week.
50 minuten geledenEPE (ANP) - De gemeente Epe wil dat een opvang voor asielzoekers wordt gesloten. Als de asielzoekers komende zaterdag nog in het Fletcher Hotel zitten, begint de Gelderse gemeente met de procedure om een dwangsom op te leggen. Over de hoogte van het bedrag meldt Epe nog niets.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De minister van Buitenlandse Zaken en de korpschef van de politie moeten van de bestuursrechter beter motiveren waarom de Nederlands-Palestijnse fotograaf en documentairemaker Sakir Khader geen volledige inzage kreeg in persoonsgegevens die van hem zijn opgeslagen. De minister en de politie moeten zich opnieuw buigen over zijn inzageverzoek, meldt de rechtbank in Haarlem.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Den Haag vijf jaar cel geëist tegen de 67-jarige Luis M.G. voor het verkrachten van twee jonge vrouwen die bij hem waren gekomen voor een spirituele 'healing'. "Ze kwamen beiden met een hulpvraag, waren kwetsbaar en daar heeft hij misbruik van gemaakt", aldus de officier van justitie in de onderbouwing van haar strafeis.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een onderzoeker in Limburg is schuldig bevonden aan gesjoemel met Europese subsidies voor onderzoek naar kanker. Het Europese Openbaar Ministerie (EPPO) heeft daarom een boete van 10.000 euro en een taakstraf van 60 uur opgelegd. Om wie het gaat, meldt de Europese aanklager niet.
2 uur geleden