Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kans op kouder winterweer en sneeuw neemt toe in januari

Kans op kouder winterweer en sneeuw neemt toe in januari

HOUTEN (ANP) - De kans op kouder winterweer neemt in de eerste maand van het nieuwe jaar toe. Weeronline verwacht dat in januari 2025 ook sneeuw tot de mogelijkheden behoort en voorziet later in de maand ook meer kans op zonniger weer en nachtvorst.

Waar de jaarwisseling nog zacht en (vrij) onstuimig zal verlopen, wordt het begin januari kouder. Het wordt overdag waarschijnlijk een graad of 5, wat overigens normaal is voor de tijd van het jaar, maar dat is nog niet helemaal zeker. De grens tussen zachte en koude lucht komt waarschijnlijk in de buurt van ons land uit, waardoor het volgens Weeronline ook een paar graden kouder kan worden en lichte vorst of juist iets zachter kan blijven.

Dat het kouder wordt, betekent ook dat de kans op sneeuw groter wordt. Mocht de temperatuur in de buurt van het vriespunt komen, kan dit met de grotere neerslagkans die gepaard gaat met de kou ook sneeuw opleveren. De maand lijkt in ieder geval meer winters te verlopen dan deze decembermaand.

Vanaf het midden van januari wordt het waarschijnlijk droger weer. Ook de kans op zonneschijn neemt dan toe, al is het volgens het weerbureau in januari altijd afwachten of de zon dan ook veel gaat schijnen. "Als de lucht vochtig is, kan gemakkelijk mist of laaghangende bewolking ontstaan", aldus Weeronline.

Meer uit Binnenland

Tbs met voorwaarden voor man (33) die vrouw doodstak in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft de 33-jarige Khalid A. veroordeeld voor het doodsteken van een 30-jarige vrouw op 1 februari 2025 in Amsterdam-West. De rechter oordeelt dat de man handelde in een psychose en volledig ontoerekeningsvatbaar was. Aan de man is tbs met voorwaarden opgelegd.

25 minuten geleden
OM eist taakstraf van 140 uur tegen Peter Gillis

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een taakstraf van 140 uur tegen vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis voor de vermeende mishandeling van zijn ex-partner Nicol Kremers. Volgens de officier van justitie gaat het om "stevige geweldspleging", met name op 29 mei 2022.

29 minuten geleden
Flink meer natuurbranden in 2025 door droogte

ARNHEM (ANP) - Door droogte waren er in 2025 veel meer natuurbranden dan in de twee jaren ervoor. De brandweer moest vorig jaar ingrijpen bij 846 natuurbranden, tegenover 177 in 2024 en 314 in 2023. Dat meldt het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV).

1 uur geleden
Zelensky donderdag bij uitreiking Four Freedoms Awards Middelburg

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag aanwezig bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middelburg. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag bekendgemaakt. Ook koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en premier Rob Jetten zijn bij de uitreiking.

1 uur geleden
Man (32) aangehouden om dubbele mishandeling buschauffeur

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een 32-jarige man uit Rotterdam aangehouden voor het mishandelen van een buschauffeur. Dat meldt de politie. De man zou op 7 maart en 10 april dezelfde buschauffeur tijdens zijn dienst hebben mishandeld.

2 uur geleden
OM: 'Damsteker' deed belastende uitspraken in huis van bewaring

AMSTERDAM (ANP) - De 31-jarige Oekraïner Roman D., verdacht van het neersteken van mensen rond de Dam in maart vorig jaar, zei eind vorig jaar tegen gevangenispersoneel over zijn daden dat hij vindt "dat de belastingbetaler uit Europa moet boeten" voor het financieren van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

2 uur geleden
Nog steeds verwondingen bij pluimvee voor slachting, wel daling

UTRECHT (ANP) - Nog steeds raken er kuikens, eenden en andere pluimveedieren gewond voordat ze worden geslacht, constateert de NVWA. De waakhond ziet wel dat het percentage dieren dat gewond raakt afneemt.

2 uur geleden