Kans op kouder winterweer en sneeuw neemt toe in januari
HOUTEN (ANP) - De kans op kouder winterweer neemt in de eerste maand van het nieuwe jaar toe. Weeronline verwacht dat in januari 2025 ook sneeuw tot de mogelijkheden behoort en voorziet later in de maand ook meer kans op zonniger weer en nachtvorst.
Waar de jaarwisseling nog zacht en (vrij) onstuimig zal verlopen, wordt het begin januari kouder. Het wordt overdag waarschijnlijk een graad of 5, wat overigens normaal is voor de tijd van het jaar, maar dat is nog niet helemaal zeker. De grens tussen zachte en koude lucht komt waarschijnlijk in de buurt van ons land uit, waardoor het volgens Weeronline ook een paar graden kouder kan worden en lichte vorst of juist iets zachter kan blijven.
Dat het kouder wordt, betekent ook dat de kans op sneeuw groter wordt. Mocht de temperatuur in de buurt van het vriespunt komen, kan dit met de grotere neerslagkans die gepaard gaat met de kou ook sneeuw opleveren. De maand lijkt in ieder geval meer winters te verlopen dan deze decembermaand.
Vanaf het midden van januari wordt het waarschijnlijk droger weer. Ook de kans op zonneschijn neemt dan toe, al is het volgens het weerbureau in januari altijd afwachten of de zon dan ook veel gaat schijnen. "Als de lucht vochtig is, kan gemakkelijk mist of laaghangende bewolking ontstaan", aldus Weeronline.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.
44 minuten geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.
45 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een minderheidskabinet wordt wennen, zei informateur Rianne Letschert nadat de onderhandelende partijen op die vorm van samenwerking hebben ingezet. "Dat vergt iets van de manier van samenwerken van een parlement. Dat vergt iets van leiderschap, hoe je dat doet."
3 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - De jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam die donderdag werden aangehouden omdat vermoed wordt dat ze betrokken zijn bij de dood van een 60-jarige Schiedammer, blijven het weekend in de cel. Dat is vrijdag besloten nadat was getoetst of de verdenkingen daarvoor gegrond zijn.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politierechter heeft vrijdag een 49-jarige man uit Noordwijk veroordeeld tot een taakstraf van veertig uur voor het brengen van de Hitlergroet op 12 oktober 2025 in Amsterdam. Die dag was er een groot anti-immigratieprotest in de hoofdstad.
3 uur geleden