Kans op kouder winterweer en sneeuw neemt toe in januari
HOUTEN (ANP) - De kans op kouder winterweer neemt in de eerste maand van het nieuwe jaar toe. Weeronline verwacht dat in januari 2025 ook sneeuw tot de mogelijkheden behoort en voorziet later in de maand ook meer kans op zonniger weer en nachtvorst.
Waar de jaarwisseling nog zacht en (vrij) onstuimig zal verlopen, wordt het begin januari kouder. Het wordt overdag waarschijnlijk een graad of 5, wat overigens normaal is voor de tijd van het jaar, maar dat is nog niet helemaal zeker. De grens tussen zachte en koude lucht komt waarschijnlijk in de buurt van ons land uit, waardoor het volgens Weeronline ook een paar graden kouder kan worden en lichte vorst of juist iets zachter kan blijven.
Dat het kouder wordt, betekent ook dat de kans op sneeuw groter wordt. Mocht de temperatuur in de buurt van het vriespunt komen, kan dit met de grotere neerslagkans die gepaard gaat met de kou ook sneeuw opleveren. De maand lijkt in ieder geval meer winters te verlopen dan deze decembermaand.
Vanaf het midden van januari wordt het waarschijnlijk droger weer. Ook de kans op zonneschijn neemt dan toe, al is het volgens het weerbureau in januari altijd afwachten of de zon dan ook veel gaat schijnen. "Als de lucht vochtig is, kan gemakkelijk mist of laaghangende bewolking ontstaan", aldus Weeronline.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
10 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
20 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
21 uur geleden