Kans op gladheid, wegbeheerders strooien preventief zout
DEN HAAG (ANP) - In een groot deel van Nederland wordt woensdagavond preventief zout gestrooid om de verwachte gladheid te bestrijden. Zo laat de gemeente Leiden weten te strooien op doorgaande auto- en fietsroutes en bruggen. In Rotterdam rijden zo'n zestig strooiwagens woensdagavond een strooiroute, meldt de gemeente op X. Ook in Apeldoorn, Pijnacker-Nootdorp en Hulst zijn de zoutstrooiers onderweg.
In de Drentse gemeente Noordenveld wordt zout gegooid op doorgaande fiets- en autoroutes, busroutes en wegen naar bijvoorbeeld scholen en verzorgingshuizen. In Den Haag gaan de strooiwagens komende nacht op pad.
Ook op provinciale wegen en snelwegen wordt preventief gestrooid. In Flevoland gebeurt dat woensdagavond bijvoorbeeld op alle provinciale wegen en fietspaden.
Code geel
Rijkswaterstaat, verantwoordelijk voor de meeste snelwegen in Nederland, had woensdag rond 21.00 uur in twee uur tijd al meer dan 1 miljoen kilo zout gestrooid over bijna 15.000 kilometer aan wegen. Dinsdagavond en in de nacht van dinsdag op woensdag strooide Rijkswaterstaat ook al veel: toen werd zo'n 2 miljoen zout over de wegen verspreid. In totaal heeft de wegbeheerder sinds het begin van het 'strooiseizoen' op 1 oktober ruim 4,2 miljoen zout gestrooid, waarvan de grootste hoeveelheid dus deze week op het wegdek terechtkwam.
In Nederland geldt woensdagavond in het hele land code geel om dichte mist, kans op gladheid of allebei. Alleen in Zeeland geldt de waarschuwing voor gladheid niet. Inwoners van die provincie moeten wel rekening houden met dichte mist.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
2 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
5 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
14 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
16 uur geleden