Kans op gladheid in groot deel van Nederland
DE BILT (ANP) - In een groot deel van Nederland is donderdagochtend code geel van kracht wegens gladheid. In het noorden en midden van het land is er mogelijk lokaal sprake van gladde wegen door bevriezing of winterse neerslag.
De waarschuwing van het KNMI geldt voor alle provincies behalve Limburg, Noord-Brabant, Zeeland en de Waddeneilanden. In de meeste gebieden verdwijnt de mogelijke gladheid in de loop van de ochtend. In het noordoosten kan het tot in de middag glad zijn.
Vanwege de waarschuwing adviseert het KNMI dat mensen hun rijgedrag aanpassen en weerberichten en waarschuwingen volgen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam-Oost heeft woensdagavond een mogelijke ontvoering plaatsgevonden. De politie heeft een auto na een achtervolging staande gehouden met daarin het mogelijke slachtoffer en drie anderen. De drie zijn aangehouden, bevestigt een woordvoerster berichtgeving van stadszender AT5. Daarbij zijn waarschuwingsschoten gelost.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - De eerste dag van de dagopvang voor asielzoekers in Ter Apel is rustig en zonder verstoringen verlopen. Volgens het Rode Kruis was "de sfeer goed". Woensdagavond is er voor alle wachtende asielzoekers plek en hoeft er dus niemand naar de nachtopvang in Pekela, aldus de hulporganisatie.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch vindt het betreurenswaardig dat tijdens het evenement Legends of Rock van afgelopen weekend geen gratis drinkwater beschikbaar was. Tijdens Legends of Rock in Park Sonsbeek mochten mensen niet zelf water meenemen en waren er geen watertappunten. Voor een flesje water moest een bezoeker 5,75 euro neerleggen.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven en Defensie hebben excuses aangeboden voor de nasleep van de Herculesramp. Dertig jaar geleden stortte een Belgisch militair vliegtuig neer op Vliegbasis Eindhoven, 34 van de 41 inzittenden overleefden dat niet. De meesten waren onderdeel van het Fanfarekorps van de Koninklijke Landmacht. Na de ramp was er veel onduidelijk over hoe de ramp heeft kunnen gebeuren.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - De Noordzee is uitzonderlijk warm. Woensdagochtend om 08.00 uur was het zeewater bij een KNMI-meetstation voor de Zuid-Hollandse kust 20,4 graden Celsius, een record voor de tijd van het jaar. Voor de zee geldt sinds 24 mei een hittegolf.
13 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Aan de Matkopsingel in Nieuwegein staan drie huizen in brand. Het gaat om woningen met een houtskeletconstructie, meldt de veiligheidsregio. Daardoor kan de brand zich snel ontwikkelen. Rond 16.30 uur was de brand nog niet onder controle.
14 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - Om te voorkomen dat vissen in het warme water sterven, heeft Waterschap Hollandse Delta opgeroepen om geen brood aan eenden te voeren. Ook adviseert het waterschap om hondenpoep langs sloten en beken op te ruimen, zodat het niet in het water terechtkomt, en om "zeer terughoudend" te zijn met gebruik van vislokvoer. Zulke organische materialen tasten de waterkwaliteit verder aan, aldus Hollandse Delta.
14 uur geleden