Kans op gladheid in groot deel van Nederland
DE BILT (ANP) - In een groot deel van Nederland is donderdagochtend code geel van kracht wegens gladheid. In het noorden en midden van het land is er mogelijk lokaal sprake van gladde wegen door bevriezing of winterse neerslag.
De waarschuwing van het KNMI geldt voor alle provincies behalve Limburg, Noord-Brabant, Zeeland en de Waddeneilanden. In de meeste gebieden verdwijnt de mogelijke gladheid in de loop van de ochtend. In het noordoosten kan het tot in de middag glad zijn.
Vanwege de waarschuwing adviseert het KNMI dat mensen hun rijgedrag aanpassen en weerberichten en waarschuwingen volgen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het herstellen van de door een brand beschadigde kabels bij Rotterdam duurt langer dan gedacht. Tot zondagochtend 5 juli rijden er daardoor geen treinen van Rotterdam naar het zuiden. Dat kan ook nog maandag worden, stelt ProRail.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - 64 slachtoffers willen schadevergoeding in de zaak over de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in Den Haag, meldde het Openbaar Ministerie donderdag tijdens de zevende voorbereidende zitting. Dat aantal loopt mogelijk nog op. De rechtbank sprak later over mogelijk zeventig vorderingen en beloofde over uiterlijk twee weken een overzicht te verstrekken. De zaak telt volgens het OM in totaal 96 slachtoffers.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De ICT-storing waar het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam sinds woensdagochtend mee kampt, is voor een groot deel verholpen. Dat meldt het ziekenhuis donderdag. "Maar nog niet alles werkt zoals wij dat graag zouden willen", staat op de site.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de eerste helft van 2026 waren er minder meldingen van treinverstoringen dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van storingsgegevens van Rijdendetreinen.nl door het ANP. De afname komt ondanks een recordaantal storingen in januari van dit jaar, toen hevige sneeuwval voor veel problemen zorgde.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Aan de Nieuwe Binnenweg in Rotterdam heeft in de nacht van woensdag op donderdag een schietpartij plaatsgevonden. Een persoon raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht. Dat meldt de politie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Na een sterke start van het jaar is de woningmarkt aan het afkoelen door de gestegen hypotheekrente. ABN AMRO verwacht hierdoor dat de huizenprijzen dit jaar met maar 3 procent stijgen en volgend jaar met 4 procent. De groei van de inkomens en het beperkte woningaanbod stutten de prijzen wel, staat in een rapport van de bank.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-minister Frank Rijkaart wordt waarnemend burgemeester in de Zuid-Hollandse gemeente Teylingen. De 48-jarige Rijkaart neemt op 1 september de taken over van Carla Breuer, die na twaalf jaar stopt in de fusiegemeente. Breuer begint binnenkort al als waarnemend burgemeester van Zoeterwoude en combineert dat nog enkele weken met haar werk in Teylingen.
14 uur geleden