Kans op eerste winterstorm
DEN HAAG (ANP) - Het kan flink waaien deze week met een piek op donderdagavond en vrijdag. Dan is er kans op de eerste officiële winterstorm, meldt Weeronline, met windkracht 9. In de kustgebieden kunnen zware windstoten van 100 kilometer per uur voorkomen. Vooral chauffeurs met een aanhanger of lege vrachtwagen moeten daar rekening mee houden.
Maandag draait de wind naar het noordwesten en neemt flink in kracht toe. Boven land wordt de wind matig tot vrij krachtig en aan zee krachtig tot stormachtig, windkracht 6 tot 8. In de kustprovincies komen windstoten voor tot 75 kilometer per uur en aan zee tot 80 kilometer per uur. In Zeeland worden zware windstoten van 90 tot lokaal 100 kilometer per uur verwacht.
Maandagavond neemt de noordwestenwind weer flink in kracht af. In de nacht naar dinsdag en dinsdagochtend draait de wind naar het zuidwesten en is het rustig weer. Dinsdagmiddag wordt de wind zuidelijk en neemt flink in kracht toe. In de kustgebieden komen dan weer windstoten voor. Dinsdagavond zijn opnieuw zware windstoten mogelijk en dan vooral in het noordwestelijk kustgebied en op de Wadden. De windstoten kunnen pieken richting 90 kilometer per uur. Woensdag wordt een rustige dag.
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.
4 uur geledenHURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet meer vaart maken met de energietransitie en de gasinfrastructuur in Groningen voorlopig in stand houden als "airbag" voor noodgevallen. Dat is nodig om minder afhankelijk te worden van andere landen, stellen 22 experts die gespecialiseerd zijn in veiligheid en energie in een donderdag verschenen rapport. "We bevinden ons in een zeer kritische fase ten aanzien van de importafhankelijkheid van energie", schrijven ze.
7 uur geleden