Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kans op doorbraak lijkt klein tijdens begrotingsoverleg coalitie

Kans op doorbraak lijkt klein tijdens begrotingsoverleg coalitie

DEN HAAG (ANP) - De leiders van de vier coalitiefracties zijn donderdagavond opnieuw samengekomen met de top van het kabinet om te proberen tot een akkoord te komen over de begroting van volgend jaar en het koopkrachtpakket als antwoord op de extreem hoge prijzen. De kans op een doorbraak lijkt klein, zeggen ingewijden. Het is verre van uitgesloten dat de coalitie ook dit weekeinde nog over het pakket zal onderhandelen.

Het is eigenlijk de bedoeling dat de ministerraad zich vrijdag al kan buigen over de afspraken. Dan kan de Miljoenennota naar de Raad van State. Maar het kabinet heeft officieel tot 31 augustus om de stukken naar de RvS te sturen. Betrokkenen zeggen dat de kans groot is dat hiervan gebruik wordt gemaakt. Helemaal ondenkbaar is het niet dat er vanavond toch een akkoord komt.

Al langer valt te horen dat vooral besluiten over de financiering van structurele maatregelen (zoals het eerder en verder verhogen van het minimumloon, waardoor ook uitkeringen meestijgen) politiek lastig liggen. De zoektocht naar miljarden legt "de klassieke politieke tegenstellingen" bloot: D66 en de ChristenUnie willen vermogens graag zwaarder belasten om de rekening te betalen, terwijl CDA en VVD daar weinig voor voelen.

Ook wordt er gesproken over de vraag waar de incidentele ingrepen precies terechtkomen: of alleen voor de armste Nederlanders de pijn wat wordt verzacht, of dat ook middeninkomens gesteund worden.

De verwachting is dat het overleg op het ministerie van Financiën tot in de nachtelijke uurtjes zal doorgaan. Woensdag overlegde de top van het kabinet en de coalitie ook al bijna vier uur lang. Mocht er inderdaad meer tijd nodig zijn om tot een akkoord te komen, dan wordt dit weekeinde verder onderhandeld. Dinsdag zal dan een extra ministerraad worden ingepland om het akkoord af te tikken.

Meer uit Politiek

Eerdmans stemt met echtgenote in woonplaats Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.

2 uur geleden
Van der Plas stemt in buurthuiskamer in Deventer

DEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.

2 uur geleden
Van Baarle (DENK) brengt stem uit in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.

2 uur geleden
Paternotte stemt in basisschool in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.

2 uur geleden
SP-leider Jimmy Dijk stemt op stadhuis Groningen

GRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.

3 uur geleden
Klaver brengt stem uit in Kunstmuseum Den Haag

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft woensdagochtend zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen in het Kunstmuseum in Den Haag.

3 uur geleden
Premier Jetten brengt stem uit in school Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in OBS Archipel aan de Atjehstraat in Den Haag zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dit gebeurde rond 08.30 uur.

4 uur geleden