Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kans op doorbraak lijkt klein tijdens begrotingsoverleg coalitie

Kans op doorbraak lijkt klein tijdens begrotingsoverleg coalitie

DEN HAAG (ANP) - De leiders van de vier coalitiefracties zijn donderdagavond opnieuw samengekomen met de top van het kabinet om te proberen tot een akkoord te komen over de begroting van volgend jaar en het koopkrachtpakket als antwoord op de extreem hoge prijzen. De kans op een doorbraak lijkt klein, zeggen ingewijden. Het is verre van uitgesloten dat de coalitie ook dit weekeinde nog over het pakket zal onderhandelen.

Het is eigenlijk de bedoeling dat de ministerraad zich vrijdag al kan buigen over de afspraken. Dan kan de Miljoenennota naar de Raad van State. Maar het kabinet heeft officieel tot 31 augustus om de stukken naar de RvS te sturen. Betrokkenen zeggen dat de kans groot is dat hiervan gebruik wordt gemaakt. Helemaal ondenkbaar is het niet dat er vanavond toch een akkoord komt.

Al langer valt te horen dat vooral besluiten over de financiering van structurele maatregelen (zoals het eerder en verder verhogen van het minimumloon, waardoor ook uitkeringen meestijgen) politiek lastig liggen. De zoektocht naar miljarden legt "de klassieke politieke tegenstellingen" bloot: D66 en de ChristenUnie willen vermogens graag zwaarder belasten om de rekening te betalen, terwijl CDA en VVD daar weinig voor voelen.

Ook wordt er gesproken over de vraag waar de incidentele ingrepen precies terechtkomen: of alleen voor de armste Nederlanders de pijn wat wordt verzacht, of dat ook middeninkomens gesteund worden.

De verwachting is dat het overleg op het ministerie van Financiën tot in de nachtelijke uurtjes zal doorgaan. Woensdag overlegde de top van het kabinet en de coalitie ook al bijna vier uur lang. Mocht er inderdaad meer tijd nodig zijn om tot een akkoord te komen, dan wordt dit weekeinde verder onderhandeld. Dinsdag zal dan een extra ministerraad worden ingepland om het akkoord af te tikken.

Meer uit Politiek

Klaas Knot pleit in Tweede Kamer voor 'geloof' in Lelylijn

DEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.

1 dag geleden
Asielminister tegen politiek: laat rust terugkeren in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.

1 dag geleden
Geen extra maatregelen kabinet na rellen bij opvanglocaties

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.

1 dag geleden
Ambtenaren geloofden niet in 'dragende motivering' asielnoodrecht

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het toenmalige ministerie van Asiel en Migratie geloofden niet in de 'dragende motivering' die ze hadden geschreven om staatsnoodrecht in te schakelen voor strenge asielmaatregelen. De onderbouwing was "niet toereikend", schreven ze aan asielminister Marjolein Faber (PVV).

1 dag geleden
CU steunt asielplannen kabinet, was eerder tegen asielnoodwet

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is van plan om de recente asielplannen van het kabinet te steunen. De partij stemde eerder juist tegen de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet, waar dezelfde maatregelen in zaten. Dat bevestigt de partij na berichtgeving van De Telegraaf.

1 dag geleden
Jetten naar ziekenhuis, bezoek Bonaire en Aruba aangepast

KRALENDIJK (ANP) - Premier Rob Jetten moest dinsdagochtend naar het ziekenhuis van Bonaire nadat hij ergens door was geprikt tijdens het zwemmen. Hij kreeg een allergische reactie, maar heeft er geen ernstige verwondingen aan overgehouden. Het is niet duidelijk waardoor de minister-president werd geprikt.

1 dag geleden
Yeşilgöz: Nederland wil meer bijdragen in Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Nederland is bereid meer bij te dragen aan de bescherming van de Straat van Hormuz, zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) dinsdag in Brussel. Hoe die bijdrage er straks uit komt te zien, is afhankelijk van wat andere landen, verenigd in de zogenoemde Hormuz-coalitie, kunnen bijdragen, zei de minister na afloop van een videovergadering met de defensieministers van deze landen.

1 dag geleden