Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Kans op deal tussen EU en Britten slechts 30 tot 40 procent'

'Kans op deal tussen EU en Britten slechts 30 tot 40 procent'

LONDEN (ANP/RTR) - De kans dat de Europese Unie en Groot-Brittannië erin slagen de brexit goed te regelen is slechts 30-40 procent. Deze kansberekening komt van hoge Britse functionarissen in Downing Street, melden The Times en The Spectator. De onderhandelingen over een overeenkomst over de brexit zijn vrijwel vastgelopen. Een van de belangrijkste geschilpunten lijken de Britse plannen voor staatshulp aan bedrijven. De Britse regering blijft er bijvoorbeeld bij dat het veel geld wil gaan pompen in onder meer de technologische sector.

Een ander heikel punt is de visserij. In Britse wateren wordt veel door vissers uit andere landen gevist en die voor een belangrijk deel afhankelijk van wat ze daar vangen. De regering in Londen wil in een deal met Brussel vastleggen dat het aandeel voor de Britse vissersboten in de totale vangst wordt verdubbeld van een kwart nu naar straks de helft van de totale opbrengst. De EU wil het liefst vasthouden aan de bestaande situatie.

Ongeveer 35 procent van de waarde van de vangst van Nederlandse vissers komt uit Britse wateren. Sommige vissen zoals haring en makreel worden voor het grootste deel in Britse wateren gevangen.

Het Verenigd Koninkrijk is al uit de EU gestapt, maar volgens de plannen blijft alles hetzelfde tot eind dit jaar, als er een overeenkomst moet zijn over de brexit. Zonder afspraken over de handelsrelaties komt er een 'no-dealbrexit' met mogelijk ernstige consequenties voor de economieën van de betrokken landen.

Meer uit Buitenland

Klimaatverbond begint zaak tegen VS om intrekken milieurichtlijn

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.

2 uur geleden
Poetin belooft Cuba 'altijd' te zullen steunen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.

3 uur geleden
Meerdere dode skiërs aangetroffen na lawine in Californië

CASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.

3 uur geleden
Zelensky is niet tevreden over gesprekken met Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."

3 uur geleden
VS dreigen weer met vertrek uit Internationaal Energieagentschap

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben opnieuw gedreigd uit het Internationaal Energieagentschap (IEA) te stappen, tenzij de organisatie minder aandacht besteedt aan klimaatverandering. Dit zei de Amerikaanse minister van Energie, Chris Wright, woensdag bij een vergadering in Parijs. Vorig jaar dreigde de minister ook al met opstappen.

5 uur geleden
Brief aan Franse minister: neem beweringen VN-rapporteur terug

DEN HAAG (ANP) - Ruim 150 (voormalige) diplomaten, ambassadeurs en politici roepen in een open brief de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op om beweringen terug te nemen die hij vorige week deed over VN-rapporteur Francesca Albanese. De brief is onder anderen ondertekend door de Nederlandse oud-ministers Jan Pronk, Ben Bot, Laurens Jan Brinkhorst, Jozias van Aartsen en Hedy d'Ancona.

5 uur geleden
Europese pleitbezorger voor Palestijnen Shahid (76) overleden

LECQUES (ANP/AFP) - De voormalige Palestijnse diplomaat Leila Shahid is op 76-jarige leeftijd overleden in haar Zuid-Franse thuisplaats Lecques. Dat melden Le Monde en persbureau AFP. Volgens haar familie koos de al lang zieke oud-diplomaat voor een eigen levenseinde.

5 uur geleden