'Kans op deal tussen EU en Britten slechts 30 tot 40 procent'
LONDEN (ANP/RTR) - De kans dat de Europese Unie en Groot-Brittannië erin slagen de brexit goed te regelen is slechts 30-40 procent. Deze kansberekening komt van hoge Britse functionarissen in Downing Street, melden The Times en The Spectator. De onderhandelingen over een overeenkomst over de brexit zijn vrijwel vastgelopen. Een van de belangrijkste geschilpunten lijken de Britse plannen voor staatshulp aan bedrijven. De Britse regering blijft er bijvoorbeeld bij dat het veel geld wil gaan pompen in onder meer de technologische sector.
Een ander heikel punt is de visserij. In Britse wateren wordt veel door vissers uit andere landen gevist en die voor een belangrijk deel afhankelijk van wat ze daar vangen. De regering in Londen wil in een deal met Brussel vastleggen dat het aandeel voor de Britse vissersboten in de totale vangst wordt verdubbeld van een kwart nu naar straks de helft van de totale opbrengst. De EU wil het liefst vasthouden aan de bestaande situatie.
Ongeveer 35 procent van de waarde van de vangst van Nederlandse vissers komt uit Britse wateren. Sommige vissen zoals haring en makreel worden voor het grootste deel in Britse wateren gevangen.
Het Verenigd Koninkrijk is al uit de EU gestapt, maar volgens de plannen blijft alles hetzelfde tot eind dit jaar, als er een overeenkomst moet zijn over de brexit. Zonder afspraken over de handelsrelaties komt er een 'no-dealbrexit' met mogelijk ernstige consequenties voor de economieën van de betrokken landen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.
44 minuten geledenATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider heeft na een ontmoeting met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio uitgehaald naar de machtshebbers in Venezuela. "We hebben het over criminelen. Ze hebben opzettelijk mensen vermoord. Ze hebben ervoor gezorgd dat een derde van onze bevolking ons land heeft verlaten en is gevlucht", zei Nobelprijswinnares María Corina Machado in Washington tegen de pers.
1 uur geledenBERN (ANP/AFP/DPA) - De Zwitserse autoriteiten hebben het onderzoek uitgebreid naar de dodelijke cafébrand in Crans-Montana rond de jaarwisseling. Omroep RTS bericht dat wordt gekeken naar de rol van een voormalige veiligheidsfunctionaris in het skiresort. Die zou verantwoordelijk zijn geweest voor brandveiligheidscontroles.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.
4 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.
4 uur geleden