'Kans klein dat OMT adviseert om avondklok niet te verlengen'
HILVERSUM (ANP) - De kans is klein dat het Outbreak Management Team (OMT) eind deze week het kabinet adviseert om de avondklok op 10 februari in te trekken. Daarvoor zijn er momenteel te veel onzekerheden, zei Anja Schreijer, hoofd infectieziekten van de GGD en OMT-lid, dinsdag in de talkshow M.
Het nieuwe OMT-advies over de coronamaatregelen wordt volgens premier Mark Rutte eind deze week verwacht. Gevraagd of in dat advies wordt voorgesteld om de avondklok niet te verlengen, antwoordde Schreijer: "Die kans is klein om te adviseren om de avondklok eraf te halen."
De reden is volgens haar de onzekerheid rond de ontwikkeling van de Britse variant van het coronavirus. "Wat ik tot heden gezien heb, ziet er somber uit", aldus Schreijer. "Er zijn heel veel onzekerheden." Volgens haar zijn momenteel ook nog de effecten onduidelijk van de avondklok op de besmettingscijfers. "Die scholen zijn al heel spannend. Eigenlijk wil je niks veranderen nu."
Politieke strijd
Volgens de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls, tevens voorzitter van het Veiligheidsberaad, waarin de 25 veiligheidsregio's zijn vertegenwoordigd, zit achter de avondklok "ook een heel politieke strijd". En die is volgens hem ook van principiële aard. "Dus ik kan me voorstellen dat het kabinet daar eerst het advies over wil afwachten."
De avondklok ging zaterdag 23 januari in en geldt tot en met 10 februari 04.30 uur. Op basis van het OMT-advies wil het kabinet begin volgende week opnieuw de balans opmaken over de huidige situatie van het coronavirus en het pakket van maatregelen.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp vrijdag is opgelopen tot boven de duizend. Tot 16.00 uur kreeg het IMG 1077 meldingen.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Door de brand zaterdag in woonzorgcentrum de Leyhoeve in Tilburg zijn zestien appartementen nog niet bewoonbaar. De rest van de mensen die nog niet terug naar huis konden, mogen zondagavond weer hun woning in, meldt het woonzorgcentrum.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het belooft komende week wisselvallig weer te worden met kans op natte sneeuw. Dat meldt Weeronline zondag. Vooral landinwaarts is er woensdag en donderdag kans op winterse neerslag.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Directeur van de Kindertelefoon Roline de Wilde is "geschokt" door het handelen van een ex-vrijwilliger, bevestigt ze na berichtgeving van Nieuwsuur. In 2020 wisselde de vrijwilliger tegen de regels contactgegevens uit met iemand van wie ze dacht dat het een kind was. Over het uit de hand gelopen contact dat hieruit ontstond, maakte onderzoeksprogramma Zembla onlangs de podcast Op zoek naar Marlotte.
3 uur geledenALCÚDIA (ANP) - Een 53-jarige Nederlander is om het leven gekomen na een frontale botsing op een rotonde in Alcúdia op het Spaanse eiland Mallorca. De Nederlandse vrouw die bij hem in de auto zat raakte gewond. Drie vrouwen in het andere voertuig liepen lichte verwondingen op, aldus Spaanse media.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aan de steekpartij waardoor in de nacht van zaterdag op zondag in Eindhoven twee mensen gewond raakten, zou een ruzie tussen een groep van zo'n tien mensen vooraf zijn gegaan. Inmiddels zijn drie mensen aangehouden, meldt de politie zondag.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zijn tot dusver 924 meldingen binnengekomen van schade na de aardbeving bij Zeerijp afgelopen vrijdag. Het gaat om meldingen die tot zondagochtend 11.00 uur zijn gedaan.
6 uur geleden