Kane: we moeten tegen Denemarken laten zien dat we wereldtop zijn
LONDEN (ANP) - Harry Kane vindt dat de tijd is aangebroken dat Engeland moet bewijzen dat het tot de wereldtop behoort. "Dat kunnen we maar op één manier doen", zei de spits in aanloop naar de halve finale van het Europees kampioenschap voetbal op Wembley. "Dat is door te winnen van Denemarken en door te gaan naar de finale."
De laatste grote prijs van Engeland dateert alweer van 1966, toen in eigen land het wereldkampioenschap werd gewonnen. Op het EK stond het land nog nooit in de eindstrijd.
Drie jaar geleden echter was er op het WK ook al een halve finale, die verloren ging tegen Kroatië. "Nu moeten we de volgende stap zetten", aldus Kane. "Destijds waren we eigenlijk al verrast door een plek bij de laatste vier. Nu niet. We willen meer."
Maar aan grote woorden heb je niets, vervolgde de aanvaller van Tottenham Hotspur. "We kunnen er eindeloos over praten, maar dat heeft weinig zin. We moeten het nu, voor eigen publiek, op het veld laten zien. We hebben de kans een prestatie neer te zetten die onze fans nog lang zal bijblijven. Laten we dat daarom nu gaan doen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Hwang In-beom (29) wil de fans van Feyenoord weer gelukkig maken. "Het is nu het belangrijkste dat onze supporters blij zijn", zei de middenvelder van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz.
4 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie geeft toe dat hij na Feyenoord - Sparta "een woordenwisseling" met Quinten Timber heeft gehad. "Niet meer en niet minder", zegt de trainer van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz. "We hebben het uitgesproken als echte kerels en we gunnen elkaar het beste." Timber vertrekt naar Olympique Marseille.
5 minuten geledenDAKAR (ANP/RTR) - De Senegalese president Bassirou Diomaye Faye beloont de voetballers van het nationale elftal met bonussen van omgerekend 115.000 euro per speler en stukken land van 1500 vierkante meter na de winst van de Afrika Cup. Ook de leden van de technische staf kunnen rekenen op een beloning, van ieder 76.000 euro en 1000 vierkante meter aan land. De premies zijn hoger dan bij de vorige Afrika Cup-winst in 2021.
6 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV speelt op woensdagavond 4 februari in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen sc Heerenveen. Het duel in Eindhoven begint om 21.00 uur. NEC en FC Volendam treffen elkaar die avond om 18.45 uur in Nijmegen.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is Victor Jensen vermoedelijk de rest van het seizoen kwijt. De Deense middenvelder heeft een zware knieblessure opgelopen in de met 2-1 verloren uitwedstrijd tegen FC Volendam afgelopen zondag. De 25-jarige Jensen staat volgens een bericht op de website van de Eredivisieclub een langdurige revalidatie te wachten en is maanden uitgeschakeld.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering is geen voorstander van een boycot van het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In verschillende Europese landen wordt daartoe opgeroepen vanwege de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump rond Groenland.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tay Abed (21) stapt van PSV over naar het Spaanse Levante. Dat heeft de Eindhovense club bekendgemaakt. De aanvaller heeft een contract tot medio 2029 getekend. Levante speelt op het hoogste niveau in Spanje.
4 uur geleden