Kane staat ook na zesde finale nog met lege handen
BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft opnieuw naast een hoofdprijs gegrepen. De 30-jarige spits verloor met Engeland in de EK-finale van Spanje (1-2). Hij heeft nu al zijn zes finales met club of landenploeg verloren.
Kane verloor afgelopen seizoen met Bayern München de finale om de Duitse Supercup en ging met Engeland ook onderuit in de eindstrijd van het vorige EK. Hij verloor in 2019 met Tottenham Hotspur de finale van de Champions League en ging tweemaal met de Spurs onderuit in de eindstrijd van de League Cup. Kane werd in de 61e minuut van de EK-finale tegen Spanje gewisseld. Hij moest plaatsmaken voor Ollie Watkins, de maker van het winnende doelpunt in de halve finale tegen het Nederlands elftal (2-1).
"Het was een zware wedstrijd. Dit is moeilijk onder woorden te brengen", reageerde een aangeslagen Kane vlak na de finale. "We probeerden na de achterstand terug te komen in de wedstrijd. Dat lukte, maar we konden het niet vasthouden. Dit doet heel veel pijn, maar zo kan een finale verlopen. Het is niet makkelijk om de finale te halen. Maar als dat lukt, dan moet je het afmaken. Dat hebben we weer niet gedaan. Dit gaat nog heel lang pijn doen."
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."
15 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
6 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
9 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
22 uur geleden