Kane staat ook na zesde finale nog met lege handen
BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft opnieuw naast een hoofdprijs gegrepen. De 30-jarige spits verloor met Engeland in de EK-finale van Spanje (1-2). Hij heeft nu al zijn zes finales met club of landenploeg verloren.
Kane verloor afgelopen seizoen met Bayern München de finale om de Duitse Supercup en ging met Engeland ook onderuit in de eindstrijd van het vorige EK. Hij verloor in 2019 met Tottenham Hotspur de finale van de Champions League en ging tweemaal met de Spurs onderuit in de eindstrijd van de League Cup. Kane werd in de 61e minuut van de EK-finale tegen Spanje gewisseld. Hij moest plaatsmaken voor Ollie Watkins, de maker van het winnende doelpunt in de halve finale tegen het Nederlands elftal (2-1).
"Het was een zware wedstrijd. Dit is moeilijk onder woorden te brengen", reageerde een aangeslagen Kane vlak na de finale. "We probeerden na de achterstand terug te komen in de wedstrijd. Dat lukte, maar we konden het niet vasthouden. Dit doet heel veel pijn, maar zo kan een finale verlopen. Het is niet makkelijk om de finale te halen. Maar als dat lukt, dan moet je het afmaken. Dat hebben we weer niet gedaan. Dit gaat nog heel lang pijn doen."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
6 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
23 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
23 uur geleden