
Kane schiet Spurs richting kwartfinales Europa League
LONDEN (ANP) - Met twee doelpunten heeft Harry Kane zijn ploeg Tottenham Hotspur een aardig eind op weg geschoten richting de kwartfinales van de Europa League. De Spurs versloegen op eigen veld Dinamo Zagreb met 2-0. Volgende week is de return.
Tottenham heeft, net als stadgenoot Arsenal, wellicht het winnen van de Europa League nodig om zich te plaatsen voor de Champions League. Spurs heeft in ieder geval een reëel zicht op het bereiken van de laatste acht. Kane zette de thuisploeg na 25 minuten op voorsprong . Nadat Erik Lamela op de paal had geschoten, trof de aanvoerder wel doel. De in de 65e minuut ingevallen Steven Bergwijn miste, op aangeven van Gareth Bale, de kans op de 2-0. Niet veel later viel het doelpunt alsnog, weer via Kane.
Arsenal won in Griekenland met 3-1 van Olympiakos, de ploeg die PSV uitschakelde. Huurling Martin Ødegaard zette de Londenaren voor rust met een hard schot op voorsprong. Na een klein uur maakte Youssef El Arabi gelijk, maar Gabriel en Mohamed Elneny bezorgden Arsenal een ruime zege.
Rick Karsdorp won met AS Roma met 3-0 van Sjachtar Donetsk. Aanvoerder Lorenzo Pellegrini zette Roma in de 23e minuut op voorsprong. Ruim een kwartier voor tijd zorgde Stephan El Shaarawy voor de 2-0, niet veel later gevolgd door een doelpunt van Gianluca Mancini. De Romeinen zullen volgende week zonder al te veel zorgen afreizen naar Oekraïne voor de return.
Granada versloeg op eigen veld het Noorse Molde met 2-0. Jorge Molina en Roberto Soldado maakten de doelpunten.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - De voetbalsters van VfL Wolfsburg hebben in de Champions League een 4-0-thuiszege geboekt op Paris Saint-Germain. Oranje-international Jackie Groenen van PSG bezorgde de Duitse vrouwen met een eigen doelpunt een voorsprong, waarna haar landgenote Ella Peddemors de 2-0 maakte.
23 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Sonia Bompastor is zeer tevreden over de ontwikkeling van Wieke Kaptein en Veerle Buurman. Dat zei de coach van Chelsea na afloop van de ontmoeting tegen FC Twente in de Champions League voor vrouwen in Enschede. "Ik ben heel blij met beide speelsters", zei de Franse coach na het 1-1 gelijkspel. "Het is fijn dat ze bij Chelsea spelen."
2 uur geledenJEDDAH (ANP) - De voetballers van Indonesië hebben hun eerste wedstrijd in de laatste kwalificatiegroep voor het WK verloren. De formatie van bondscoach Patrick Kluivert, die beschikt over veel in Nederland geboren spelers, ging in Jeddah met 3-2 onderuit tegen Saudi-Arabië.
2 uur geledenTA QALI (ANP) - Ronald Koeman was dinsdag niet bij de besloten training van het Nederlands elftal in Zeist. "Dat had te maken met mijn vrouw", vertelde hij woensdag voor de camera van de NOS. "Je gaat niet zomaar weg. Dus als je weggaat, dan betekent dat wel iets", zei de bondscoach van Oranje.
2 uur geledenTA'QALI (ANP) - Frenkie de Jong verwacht dat hij zijn handtekening onder een nieuw contract bij FC Barcelona gaat zetten. "Dat is wel de bedoeling en ik denk dat het ook wel gaat gebeuren", zei hij op de laatste persconferentie voor het uitduel met het Nederlands elftal tegen Malta in het kwalificatietoernooi voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar hoelang en wanneer weet ik nog niet."
2 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Mede dankzij twee doelpunten van Liverpool-aanvaller Mohamed Salah heeft Egypte zich geplaatst voor het WK voetbal van volgend jaar. Egypte verzekerde zich dankzij een 3-0-zege tegen Djibouti in Casablanca van de groepswinst in de kwalificatiepoule.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is woensdag met Memphis Depay begonnen aan de laatste training voor het uitduel met Malta in het kwalificatietoernooi voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal miste zondagnacht zijn vlucht vanuit Brazilië omdat volgens hem zijn paspoort was gestolen. Met een nooddocument is hij dinsdag alsnog naar Zeist gekomen.
12 uur geleden