Kane schiet Spurs richting kwartfinales Europa League
LONDEN (ANP) - Met twee doelpunten heeft Harry Kane zijn ploeg Tottenham Hotspur een aardig eind op weg geschoten richting de kwartfinales van de Europa League. De Spurs versloegen op eigen veld Dinamo Zagreb met 2-0. Volgende week is de return.
Tottenham heeft, net als stadgenoot Arsenal, wellicht het winnen van de Europa League nodig om zich te plaatsen voor de Champions League. Spurs heeft in ieder geval een reëel zicht op het bereiken van de laatste acht. Kane zette de thuisploeg na 25 minuten op voorsprong . Nadat Erik Lamela op de paal had geschoten, trof de aanvoerder wel doel. De in de 65e minuut ingevallen Steven Bergwijn miste, op aangeven van Gareth Bale, de kans op de 2-0. Niet veel later viel het doelpunt alsnog, weer via Kane.
Arsenal won in Griekenland met 3-1 van Olympiakos, de ploeg die PSV uitschakelde. Huurling Martin Ødegaard zette de Londenaren voor rust met een hard schot op voorsprong. Na een klein uur maakte Youssef El Arabi gelijk, maar Gabriel en Mohamed Elneny bezorgden Arsenal een ruime zege.
Rick Karsdorp won met AS Roma met 3-0 van Sjachtar Donetsk. Aanvoerder Lorenzo Pellegrini zette Roma in de 23e minuut op voorsprong. Ruim een kwartier voor tijd zorgde Stephan El Shaarawy voor de 2-0, niet veel later gevolgd door een doelpunt van Gianluca Mancini. De Romeinen zullen volgende week zonder al te veel zorgen afreizen naar Oekraïne voor de return.
Granada versloeg op eigen veld het Noorse Molde met 2-0. Jorge Molina en Roberto Soldado maakten de doelpunten.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
1 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
13 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
13 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
13 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
13 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
16 uur geleden