Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kane schiet Engeland vrijwel zeker naar WK voetbal

Kane schiet Engeland vrijwel zeker naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Engeland kan zich zo goed als zeker opmaken voor het WK voetbal in 2022 in Qatar. De ploeg van bondscoach Gareth Southgate verstevigde de koppositie in groep I met een ruime zege van 5-0 op Albanië in het eigen Wembley. Harry Kane onderscheidde zich met een hattrick.

Het Engelse elftal kwam op 23 punten en heeft er 3 meer dan Polen, dat weinig moeite had om Andorra met 4-1 te verslaan en sowieso de tweede plek in de poule veiligstelde. De Polen verzekerden zich daarmee van deelname aan de play-offs.

Polen kan in theorie nog groepswinnaar worden, maar dan moet Engeland komende maandag in de laatste groepswedstrijd verliezen van San Marino en Polen met heel veel doelpunten verschil winnen van Hongarije. Dat scenario is vrijwel ondenkbaar.

Grote man

Kane was de grote man bij Engeland tegen Albanië. De spits, tevens aanvoerder, scoorde de 2-0, 4-0 en 5-0. Zijn derde treffer was de mooiste: een strakke omhaal. Het was zijn 44e interlandgoal. Harry Maguire maakte de 1-0 en Jordan Henderson de 3-0.

Andorra stond na 1 minuut al met een man minder op het eigen veld in Estadio Nacional. Ricard Fernandez, beter bekend als Cucu, moest na een elleboogstoot met een rode kaart inrukken. Topschutter Robert Lewandowski opende vervolgens in de 5e minuut de score voor Polen (0-1). Weer 5 minuten later was het via Kamil Jozwiak 0-2. Op slag van rust mocht Marc Vales scoren voor de thuisploeg, maar was het kort daarna al 1-3 door een treffer van oud-Ajacied Arkadiusz Milik. Lewandowski tekende in de tweede helft voor de 1-4.

Meer uit Voetbal

Bouziane voor het eerst in de basis bij AZ tegen Iers Shelbourne

ALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.

7 minuten geleden
Belgische voetbalcompetitie komend weekend toch op tv te zien

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalcompetitie is komend weekend toch op tv te zien. Streamingsdienst DAZN meldt in een persbericht de wedstrijden uit te zenden.

19 minuten geleden
Van Persie zet Timber en Nieuwkoop tegen Celtic op de bank

ROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Quinten Timber en rechtsback Bart Nieuwkoop zitten donderdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Celtic in de Europa League op de reservebank. Trainer Robin van Persie geeft de voorkeur aan Oussama Targhalline en Jordan Lotomba.

28 minuten geleden
Everton-spelers Keane en Gueye leggen ruzie bij na rode kaart

LIVERPOOL (ANP) - Everton-voetballers Idrissa Gueye en Michael Keane hebben hun ruzie bijgelegd. Dat is te zien op een door ploeggenoot Thierno Barry gedeeld filmpje op Instagram, waarbij beide spelers in de trainingshal van Everton een geïmproviseerde boksring betreden en elkaar met een bokshandschoen aan al snel omhelzen.

40 minuten geleden
Slot voelt dag na verlies tegen PSV vertrouwen leiding Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot voelt bij Liverpool nog altijd het vertrouwen van de clubleiding. Dat zei de Nederlandse trainer op een persconferentie, een dag na de met 4-1 verloren thuiswedstrijd tegen PSV in de Champions League.

1 uur geleden
Verdedigster Janssen nieuwe aanvoerster Oranjevrouwen

BRAGA (ANP) - Dominique Janssen is de nieuwe aanvoerster van de Nederlandse voetbalsters. De 130-voudig international volgt Sherida Spitse op, die eerder deze maand na een recordaantal van 248 interlands stopte bij Oranje.

2 uur geleden
Oosting nieuwe trainer Royal Antwerp FC, Hofs mee als assistent

ANTWERPEN (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe trainer van Royal Antwerp FC. De 53-jarige Nederlander is de opvolger van de zondag ontslagen Stef Wils. Dat meldt de Belgische club.

2 uur geleden