Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kane schiet Engeland vrijwel zeker naar WK voetbal

Kane schiet Engeland vrijwel zeker naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Engeland kan zich zo goed als zeker opmaken voor het WK voetbal in 2022 in Qatar. De ploeg van bondscoach Gareth Southgate verstevigde de koppositie in groep I met een ruime zege van 5-0 op Albanië in het eigen Wembley. Harry Kane onderscheidde zich met een hattrick.

Het Engelse elftal kwam op 23 punten en heeft er 3 meer dan Polen, dat weinig moeite had om Andorra met 4-1 te verslaan en sowieso de tweede plek in de poule veiligstelde. De Polen verzekerden zich daarmee van deelname aan de play-offs.

Polen kan in theorie nog groepswinnaar worden, maar dan moet Engeland komende maandag in de laatste groepswedstrijd verliezen van San Marino en Polen met heel veel doelpunten verschil winnen van Hongarije. Dat scenario is vrijwel ondenkbaar.

Grote man

Kane was de grote man bij Engeland tegen Albanië. De spits, tevens aanvoerder, scoorde de 2-0, 4-0 en 5-0. Zijn derde treffer was de mooiste: een strakke omhaal. Het was zijn 44e interlandgoal. Harry Maguire maakte de 1-0 en Jordan Henderson de 3-0.

Andorra stond na 1 minuut al met een man minder op het eigen veld in Estadio Nacional. Ricard Fernandez, beter bekend als Cucu, moest na een elleboogstoot met een rode kaart inrukken. Topschutter Robert Lewandowski opende vervolgens in de 5e minuut de score voor Polen (0-1). Weer 5 minuten later was het via Kamil Jozwiak 0-2. Op slag van rust mocht Marc Vales scoren voor de thuisploeg, maar was het kort daarna al 1-3 door een treffer van oud-Ajacied Arkadiusz Milik. Lewandowski tekende in de tweede helft voor de 1-4.

Meer uit Voetbal

Portugees Leão draagt tegen Denemarken Ronaldo's rugnummer 7

KOPENHAGEN (ANP) - De Portugese voetballer Rafael Leão heeft donderdag voor het duel in de Nations League met Denemarken het rugnummer 7 gekregen. Dat blijkt uit de selectielijst die door de UEFA is gepubliceerd. Het nummer 7 was de voorbije decennia voor Ronaldo. De recordinternational van de Portugezen verliet woensdag het trainingskamp uit onmin. Hij speelde 234 interlands voor zijn land.

1 uur geleden
Haaland klaagt Noorse vliegmaatschappij aan om paardenstaart

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse voetballer Erling Haaland heeft vliegmaatschappij Norwegian Air Shuttle voor de rechter gedaagd om "ongeoorloofd" gebruik van zijn beeltenis. Het gaat vermoedelijk om zijn paardenstaart.

1 uur geleden
Argentinië wint zonder Messi overtuigend van Bolivia

CÓRDOBA (ANP/AFP) - Het Argentijnse voetbalelftal heeft zijn eerste interland na de verloren WK-finale tegen Spanje met overtuigende cijfers gewonnen. Het team won in Córdoba met 4-0 van Bolivia in een vriendschappelijk duel.

7 uur geleden
Voetbalsters Chelsea en Lyon spelen gelijk, zege Bayern

LYON (ANP) - Voetbalsters Veerle Buurman en Wieke Kaptein hebben met Chelsea in de Champions League gelijkgespeeld bij OL Lyonnes. Het duel in Lyon eindigde in 0-0. Bij de Franse topclub speelden international Damaris Egurrola en voormalig Ajax-speelster Lily Yohannes.

17 uur geleden
Ronaldo verlaat selectie Portugal dag voor duel met Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Vedette Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van het Portugese elftal verlaten een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Denemarken. De 41-jarige voetballer heeft dat gedaan na uitspraken van bondscoach Jorge Jesus op de persconferentie, die eerder zei dat er niets aan de hand was.

18 uur geleden
Summerville over transfer naar Al-Hilal: alles klopte daar

THESSALONIKI (ANP) - Crysencio Summerville kreeg na het voorbije wereldkampioenschap voetbal met het Nederlands elftal aanbiedingen van meerdere clubs, ook uit Europa. Dat zei de rechtsbuiten woensdag in Thessaloniki, waar hij zich met Oranje voorbereidt op de Nations League-ontmoeting met Griekenland van donderdag.

19 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk bij nood rechts centraal in de verdediging

THESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk gaat donderdag bij het Nederlands elftal in geval van nood rechts centraal in de verdediging spelen. De 35-jarige aanvoerder doet dat liever niet, maar heeft in een gesprek met Xavi Hernández aangegeven daartoe wel bereid te zijn. Dat gaf de Spaanse bondscoach woensdag aan tijdens een persconferentie in Thessaloniki. Oranje speelt donderdag voor de Nations League tegen Griekenland.

19 uur geleden