Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kane schiet Engeland naar finale EK voetbal

Kane schiet Engeland naar finale EK voetbal

LONDEN (ANP) - Engeland heeft voor de eerste keer de finale van het Europees kampioenschap voetbal bereikt. De formatie van bondscoach Gareth Southgate won in de halve finale op Wembley van Denemarken. Dat gebeurde na verlenging, 2-1. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.

Harry Kane werd de grote man in de extra tijd, zij het met geluk. Na 104 minuten mocht hij een strafschop nemen, toegekend door scheidsrechter Danny Makkelie. De spits zag zijn inzet gekeerd door doelman Kasper Schmeichel, maar scoorde alsnog in de rebound.

Na een half uur was Denemarken op voorsprong gekomen. Mikkel Damsgaard scoorde uit een vrije trap. Het werd gelijk door een eigen doelpunt van de Deense aanvoerder Simon Kjær, die de mist in ging bij een poging Raheem Sterling van scoren af te houden.

De wedstrijd werd gespeeld voor 60.000 toeschouwers. De andere finalist is Italië, dat dinsdag na strafschoppen won van Spanje.

Meer uit Voetbal

Twente uitgeschakeld door Ferencváros, nu wacht Conference League

BOEDAPEST (ANP) - FC Twente is in de tweede voorronde van de Europa League uitgeschakeld door het Hongaarse Ferencváros. Nadat Twente een week geleden in Enschede met 2-1 had verloren, werd het donderdagavond in Boedapest 2-2.

5 uur geleden
Ajax ruim langs Vojvodina naar derde voorronde Conference League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de derde voorronde van de Conference League bereikt ten koste van het Servische FK Vojvodina. Donderdag werd het in de Johan Cruijff Arena 4-1, nadat de Amsterdammers een week eerder in Servië ook al met 4-1 hadden gewonnen. Vojvodina kwam op voorsprong via Đorđe Crnomarković. Voor Ajax maakte Davy Klaassen de gelijkmaker en scoorde Oscar Gloukh drie keer.

6 uur geleden
CONCACAF wijst FIFA-voorstel commercialisering WK af

MIAMI (ANP) - De Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF heeft het voorstel van de FIFA om de commerciële rechten van het WK te verkopen afgewezen. Dat meldt de bond donderdagavond in een verklaring. Eerder op donderdag ging de Europese voetbalbond UEFA over tot een boycot van competities van de FIFA zolang de plannen op tafel liggen.

6 uur geleden
Media: Slot niet de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Arne Slot wordt niet de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal. Dat melden diverse media donderdagavond, waaronder ESPN en het AD. De 47-jarige trainer, die eind mei ontslagen werd bij Liverpool, zou de voorkeur hebben voor een club in een Europese topcompetitie.

6 uur geleden
Engelse verdediger Stones transfervrij naar Internazionale

MILAAN (ANP) - John Stones heeft voor twee jaar getekend bij Internazionale. De Engelse verdediger vertrekt bij Manchester City, waar hij een aflopend contract had.

7 uur geleden
Wielrenner Van Aert wint opnieuw, na herbekijken fotofinish

SKIVE (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert heeft donderdag na de eerste ook de tweede etappe in de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike maakt in Denemarken zijn rentree na een blessure waardoor hij de Tour de France miste.

9 uur geleden
UEFA haalt hard uit naar FIFA om commercialiseringsplannen WK

NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft hard uitgehaald naar de FIFA in verband met de commercialiseringsplannen rond het WK voetbal. In de verklaring waarin de UEFA donderdag kenbaar heeft gemaakt de competities van de FIFA te boycotten, maakt de bond duidelijk dat het WK "niet te koop" is. Alle 55 UEFA-landen stemden donderdag tijdens een spoedberaad in met de boycot, zolang de plannen op tafel liggen.

9 uur geleden