Kane schiet Engeland naar finale EK voetbal
LONDEN (ANP) - Engeland heeft voor de eerste keer de finale van het Europees kampioenschap voetbal bereikt. De formatie van bondscoach Gareth Southgate won in de halve finale op Wembley van Denemarken. Dat gebeurde na verlenging, 2-1. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.
Harry Kane werd de grote man in de extra tijd, zij het met geluk. Na 104 minuten mocht hij een strafschop nemen, toegekend door scheidsrechter Danny Makkelie. De spits zag zijn inzet gekeerd door doelman Kasper Schmeichel, maar scoorde alsnog in de rebound.
Na een half uur was Denemarken op voorsprong gekomen. Mikkel Damsgaard scoorde uit een vrije trap. Het werd gelijk door een eigen doelpunt van de Deense aanvoerder Simon Kjær, die de mist in ging bij een poging Raheem Sterling van scoren af te houden.
De wedstrijd werd gespeeld voor 60.000 toeschouwers. De andere finalist is Italië, dat dinsdag na strafschoppen won van Spanje.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
5 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
7 uur geleden