Kane schiet Engeland naar finale EK voetbal
LONDEN (ANP) - Engeland heeft voor de eerste keer de finale van het Europees kampioenschap voetbal bereikt. De formatie van bondscoach Gareth Southgate won in de halve finale op Wembley van Denemarken. Dat gebeurde na verlenging, 2-1. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.
Harry Kane werd de grote man in de extra tijd, zij het met geluk. Na 104 minuten mocht hij een strafschop nemen, toegekend door scheidsrechter Danny Makkelie. De spits zag zijn inzet gekeerd door doelman Kasper Schmeichel, maar scoorde alsnog in de rebound.
Na een half uur was Denemarken op voorsprong gekomen. Mikkel Damsgaard scoorde uit een vrije trap. Het werd gelijk door een eigen doelpunt van de Deense aanvoerder Simon Kjær, die de mist in ging bij een poging Raheem Sterling van scoren af te houden.
De wedstrijd werd gespeeld voor 60.000 toeschouwers. De andere finalist is Italië, dat dinsdag na strafschoppen won van Spanje.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
7 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
8 uur geleden