Kane leidt Bayern naar zwaarbevochten zege op RB Leipzig
MÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München met twee doelpunten aan een zwaarbevochten zege op RB Leipzig geholpen. De Engelsman maakte de winnende treffer in blessuretijd: 2-1. Bayern beperkte daardoor de achterstand op koploper Bayern Leverkusen tot 8 punten.
Kane zette Bayern na een klein uur op voorsprong met een diagonaal schot met links, maar de Sloveen Benjamin Sesko maakte in de 70e minuut gelijk. De inzet van Sesko werd beroerd, waardoor keeper Manuel Neuer op het verkeerde been stond. Sesko was ook al trefzeker in de laatste drie competitieduels waarin hij een basisplaats had.
Het leek op 1-1 uit te draaien, maar in de 91e minuut bediende invaller Eric Maxim Choupo-Moting Kane, die niet aarzelde en opnieuw met links doel trof. Kane tekende al voor zijn 27e doelpunt van het seizoen in de Bundesliga. Er was sprake van grote opluchting bij Bayern, dat eerder deze week bekendmaakte na dit seizoen niet verder te gaan met trainer Thomas Tuchel.
Slechte reeks
"Ik denk dat de beste ploeg heeft gewonnen", zei Bayern-captain Neuer na afloop tegen Sky. Hij ging ook in op het naderende vertrek van Tuchel. "Dat doet ons, de spelers, allemaal niet goed. Het is net als op school; dat het niet de schuld is van de leraar als de cijfers slecht zijn. Wij moeten ook onze verantwoordelijkheden nemen."
Bayern had drie duels op een rij verloren. Tegen Bayer Leverkusen werd het 3-0, in de Champions League was Lazio met 1-0 te sterk en vorig weekend verloor de regerend landskampioen met 3-2 van Bochum.
De Ligt en Simons
Bij de thuisploeg speelde Matthijs de Ligt de hele wedstrijd, bij RB Leipzig ging Xavi Simons vlak voor tijd naar de kant.
Bayern moet voor de landstitel met nog elf duels 8 punten goedmaken op Bayer Leverkusen, dat vrijdagavond Mainz 05 al met 2-1 versloeg.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.
39 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.
2 uur geleden