Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kane leidt Bayern naar zwaarbevochten zege op RB Leipzig

Kane leidt Bayern naar zwaarbevochten zege op RB Leipzig

MÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München met twee doelpunten aan een zwaarbevochten zege op RB Leipzig geholpen. De Engelsman maakte de winnende treffer in blessuretijd: 2-1. Bayern beperkte daardoor de achterstand op koploper Bayern Leverkusen tot 8 punten.

Kane zette Bayern na een klein uur op voorsprong met een diagonaal schot met links, maar de Sloveen Benjamin Sesko maakte in de 70e minuut gelijk. De inzet van Sesko werd beroerd, waardoor keeper Manuel Neuer op het verkeerde been stond. Sesko was ook al trefzeker in de laatste drie competitieduels waarin hij een basisplaats had.

Het leek op 1-1 uit te draaien, maar in de 91e minuut bediende invaller Eric Maxim Choupo-Moting Kane, die niet aarzelde en opnieuw met links doel trof. Kane tekende al voor zijn 27e doelpunt van het seizoen in de Bundesliga. Er was sprake van grote opluchting bij Bayern, dat eerder deze week bekendmaakte na dit seizoen niet verder te gaan met trainer Thomas Tuchel.

Slechte reeks

"Ik denk dat de beste ploeg heeft gewonnen", zei Bayern-captain Neuer na afloop tegen Sky. Hij ging ook in op het naderende vertrek van Tuchel. "Dat doet ons, de spelers, allemaal niet goed. Het is net als op school; dat het niet de schuld is van de leraar als de cijfers slecht zijn. Wij moeten ook onze verantwoordelijkheden nemen."

Bayern had drie duels op een rij verloren. Tegen Bayer Leverkusen werd het 3-0, in de Champions League was Lazio met 1-0 te sterk en vorig weekend verloor de regerend landskampioen met 3-2 van Bochum.

De Ligt en Simons

Bij de thuisploeg speelde Matthijs de Ligt de hele wedstrijd, bij RB Leipzig ging Xavi Simons vlak voor tijd naar de kant.

Bayern moet voor de landstitel met nog elf duels 8 punten goedmaken op Bayer Leverkusen, dat vrijdagavond Mainz 05 al met 2-1 versloeg.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink baalt van gebrek aan VAR in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.

3 uur geleden
Manchester City naar kwartfinales FA Cup na zege bij Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.

5 uur geleden
Sc Heerenveen bezorgt Excelsior vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.

5 uur geleden
Bosz maakt zich na zege op AZ niet druk over wijze van winnen PSV

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.

6 uur geleden
Schouten ziet zege PSV op AZ niet als revanche na bekernederlaag

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.

6 uur geleden
Voetbalsters boeken tegen Ierland eerste zege in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.

6 uur geleden
Koploper PSV ontsnapt met late zege tegen sterk AZ

EINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.

6 uur geleden