Kane leidt Bayern naar zwaarbevochten zege op RB Leipzig
MÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München met twee doelpunten aan een zwaarbevochten zege op RB Leipzig geholpen. De Engelsman maakte de winnende treffer in blessuretijd: 2-1. Bayern beperkte daardoor de achterstand op koploper Bayern Leverkusen tot 8 punten.
Kane zette Bayern na een klein uur op voorsprong met een diagonaal schot met links, maar de Sloveen Benjamin Sesko maakte in de 70e minuut gelijk. De inzet van Sesko werd beroerd, waardoor keeper Manuel Neuer op het verkeerde been stond. Sesko was ook al trefzeker in de laatste drie competitieduels waarin hij een basisplaats had.
Het leek op 1-1 uit te draaien, maar in de 91e minuut bediende invaller Eric Maxim Choupo-Moting Kane, die niet aarzelde en opnieuw met links doel trof. Kane tekende al voor zijn 27e doelpunt van het seizoen in de Bundesliga. Er was sprake van grote opluchting bij Bayern, dat eerder deze week bekendmaakte na dit seizoen niet verder te gaan met trainer Thomas Tuchel.
Slechte reeks
"Ik denk dat de beste ploeg heeft gewonnen", zei Bayern-captain Neuer na afloop tegen Sky. Hij ging ook in op het naderende vertrek van Tuchel. "Dat doet ons, de spelers, allemaal niet goed. Het is net als op school; dat het niet de schuld is van de leraar als de cijfers slecht zijn. Wij moeten ook onze verantwoordelijkheden nemen."
Bayern had drie duels op een rij verloren. Tegen Bayer Leverkusen werd het 3-0, in de Champions League was Lazio met 1-0 te sterk en vorig weekend verloor de regerend landskampioen met 3-2 van Bochum.
De Ligt en Simons
Bij de thuisploeg speelde Matthijs de Ligt de hele wedstrijd, bij RB Leipzig ging Xavi Simons vlak voor tijd naar de kant.
Bayern moet voor de landstitel met nog elf duels 8 punten goedmaken op Bayer Leverkusen, dat vrijdagavond Mainz 05 al met 2-1 versloeg.
Meer uit Voetbal
LORIENT (ANP) - RC Lens heeft in de Franse voetbalcompetitie de kans op de koppositie laten liggen. FC Lorient was met 2-1 te sterk voor de nummer 2, die 1 punt minder heeft dan Paris Saint-Germain. Het elftal van trainer Luis Enrique komt dit weekend niet in actie.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fortuna Sittard heeft bij FC Volendam de tiende overwinning van het seizoen behaald. De ploeg van coach Danny Buijs won met 2-1 door treffers van Paul Gladon en Dimitrios Limnios. Robert Mühren scoorde nog voor de thuisploeg.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is in de eerste divisie naar de derde plaats gestegen. De Doetinchemmers wonnen voor eigen publiek met 2-1 van FC Dordrecht en passeerden daardoor Jong PSV en Willem II.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de derde plaats van Villarreal overgenomen. Het elftal van trainer Diego Simeone boekte zaterdag een kleine zege op Getafe: 1-0.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen NEC. De Volendamse middenvelder is niet helemaal fit en ontbreekt in de selectie van trainer Peter Bosz.
1 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Koploper Bayern München heeft in de Bundesliga voor de vierde keer dit seizoen gelijkgespeeld. Bij Bayer Leverkusen bleef de club van coach Vincent Kompany steken op 1-1.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de strijd om de Italiaanse voetbaltitel punten verspeeld. De koploper incasseerde in de thuiswedstrijd tegen Atalanta kort voor tijd de 1-1.
3 uur geleden