Kane leidt Bayern naar zwaarbevochten zege op RB Leipzig
MÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München met twee doelpunten aan een zwaarbevochten zege op RB Leipzig geholpen. De Engelsman maakte de winnende treffer in blessuretijd: 2-1. Bayern beperkte daardoor de achterstand op koploper Bayern Leverkusen tot 8 punten.
Kane zette Bayern na een klein uur op voorsprong met een diagonaal schot met links, maar de Sloveen Benjamin Sesko maakte in de 70e minuut gelijk. De inzet van Sesko werd beroerd, waardoor keeper Manuel Neuer op het verkeerde been stond. Sesko was ook al trefzeker in de laatste drie competitieduels waarin hij een basisplaats had.
Het leek op 1-1 uit te draaien, maar in de 91e minuut bediende invaller Eric Maxim Choupo-Moting Kane, die niet aarzelde en opnieuw met links doel trof. Kane tekende al voor zijn 27e doelpunt van het seizoen in de Bundesliga. Er was sprake van grote opluchting bij Bayern, dat eerder deze week bekendmaakte na dit seizoen niet verder te gaan met trainer Thomas Tuchel.
Slechte reeks
"Ik denk dat de beste ploeg heeft gewonnen", zei Bayern-captain Neuer na afloop tegen Sky. Hij ging ook in op het naderende vertrek van Tuchel. "Dat doet ons, de spelers, allemaal niet goed. Het is net als op school; dat het niet de schuld is van de leraar als de cijfers slecht zijn. Wij moeten ook onze verantwoordelijkheden nemen."
Bayern had drie duels op een rij verloren. Tegen Bayer Leverkusen werd het 3-0, in de Champions League was Lazio met 1-0 te sterk en vorig weekend verloor de regerend landskampioen met 3-2 van Bochum.
De Ligt en Simons
Bij de thuisploeg speelde Matthijs de Ligt de hele wedstrijd, bij RB Leipzig ging Xavi Simons vlak voor tijd naar de kant.
Bayern moet voor de landstitel met nog elf duels 8 punten goedmaken op Bayer Leverkusen, dat vrijdagavond Mainz 05 al met 2-1 versloeg.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
4 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
5 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
13 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
13 uur geleden