Kane kritisch over vele afmeldingen bij Engels elftal
LONDEN (ANP/RTR) - Harry Kane snapt niet dat zoveel spelers zich hebben afgemeld bij het Engelse voetbalelftal voor de komende interlands in de Nations League. "Spelen voor Engeland gaat boven alles, ook boven de club", zei de spits en aanvoerder van Engeland op ITV Sport.
Negen internationals meldden zich bij de tussentijdse bondscoach Lee Carsley af voor de komende duels met Griekenland en Ierland. Onder anderen Jack Grealish en Phil Foden (Manchester City), Bukayo Saka en Declan Rice (Arsenal) en Trent Alexander-Arnold (Liverpool) voerden blessures op als reden. "Heel jammer. Het is natuurlijk een zware periode in het seizoen en ik denk dat ze daar een beetje misbruik van hebben gemaakt. Ik vind dat eerlijk gezegd niet zo leuk. Ik denk dat het Engelse elftal het allerbelangrijkst is", aldus Kane.
De topscorer van Bayern München liet weten met heimwee terug te denken aan de periode onder bondscoach Gareth Southgate, die afgelopen zomer opstapte na de verloren finale tegen Spanje op het EK. "Bij hem zou dit nooit zijn gebeurd. Hij bracht de vreugde terug om voor Engeland te spelen. Iedereen was enthousiast als er een trainingskamp kwam en iedereen wilde ook dolgraag voor het nationale team uitkomen."
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - De Argentijnse voetballers zijn nog twee overwinningen verwijderd van een nieuwe wereldtitel. De regerend kampioen rekende in Kansas City na verlenging af met Zwitserland: 3-1. Julián Álvarez zette Argentinië in de 112e minuut op 2-1 door de bal fraai in de rechterbovenhoek te krullen. Daarna scoorde ook invaller Lautaro Martínez nog.
1 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - Senegal heeft voetbalbondscoach Pape Bouna Thiaw ontslagen. Dat besluit is genomen na de vroegtijdige uitschakeling op het WK, meldt de Senegalese voetbalbond.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Engeland heeft voor de vierde keer de halve finale op het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel rekende onder warme omstandigheden in Miami na verlenging af met Noorwegen, dat op de mondiale titelstrijd nog niet eerder in de kwartfinale stond. Het werd 2-1.
6 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - De voormalige Argentijnse voetballer Antonio Rattín is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn oude werkgever Boca Juniors.
8 uur geledenBOSTON (ANP/AFP) - William Saliba en Dayot Upamecano hebben zaterdag tijdens de training van de Franse voetballers wat rust gekregen in aanloop naar de halve finale op het wereldkampioenschap tegen Spanje. Saliba heeft last van terugkerende rugpijn en Upamecano herstelt van een voetblessure. De gezondheid van het Franse centrale verdedigingsduo baart de technische staf geen zorgen.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Engeland begint de kwartfinale van het wereldkampioenschap voetbal tegen Noorwegen met twee wijzigingen in het basiselftal. In vergelijking met de met 3-2 gewonnen achtste finale tegen Mexico keert John Stones terug in de ploeg. De verdediger vervangt Jarell Quansah, die voor twee wedstrijden is geschorst.
9 uur geleden