Kane kritisch over vele afmeldingen bij Engels elftal
LONDEN (ANP/RTR) - Harry Kane snapt niet dat zoveel spelers zich hebben afgemeld bij het Engelse voetbalelftal voor de komende interlands in de Nations League. "Spelen voor Engeland gaat boven alles, ook boven de club", zei de spits en aanvoerder van Engeland op ITV Sport.
Negen internationals meldden zich bij de tussentijdse bondscoach Lee Carsley af voor de komende duels met Griekenland en Ierland. Onder anderen Jack Grealish en Phil Foden (Manchester City), Bukayo Saka en Declan Rice (Arsenal) en Trent Alexander-Arnold (Liverpool) voerden blessures op als reden. "Heel jammer. Het is natuurlijk een zware periode in het seizoen en ik denk dat ze daar een beetje misbruik van hebben gemaakt. Ik vind dat eerlijk gezegd niet zo leuk. Ik denk dat het Engelse elftal het allerbelangrijkst is", aldus Kane.
De topscorer van Bayern München liet weten met heimwee terug te denken aan de periode onder bondscoach Gareth Southgate, die afgelopen zomer opstapte na de verloren finale tegen Spanje op het EK. "Bij hem zou dit nooit zijn gebeurd. Hij bracht de vreugde terug om voor Engeland te spelen. Iedereen was enthousiast als er een trainingskamp kwam en iedereen wilde ook dolgraag voor het nationale team uitkomen."
Meer uit Voetbal
FOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk heeft voor de derde keer op rij de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. In het Boston Stadium was de wereldkampioen van 2018 met 2-0 te sterk voor Marokko. De doelpunten waren van Kylian Mbappé en Ousmane Dembélé. Op het vorige WK, in 2022 in Qatar, was Frankrijk ook al het eindstation voor Marokko, toen in de halve finale.
2 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Désiré Doué start bij Frankrijk in de kwartfinale van het WK voetbal tegen Marokko in plaats van Bradley Barcola. Dat is de enige wijziging die bondscoach Didier Deschamps doorvoert in zijn basisopstelling ten opzichte van het met 1-0 gewonnen duel met Paraguay in de achtste finale. Dat betekent dat Kylian Mbappé in de punt van de aanval speelt, met achter hem naast Doué ook Michael Olise en Ousmane Dembélé.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Engelse verdediger Jarell Quansah is door de FIFA voor twee wedstrijden geschorst nadat hij rood kreeg in de achtste finale op het WK voetbal tegen Mexico. Hij moet de straf direct uitzitten, wat betekent dat hij de kwartfinale tegen Noorwegen en een eventuele halve finale tegen Argentinië of Zwitserland mist.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en technisch directeur van de club Mo Allach hebben aangifte gedaan van identiteitsfraude. Dat bevestigt een woordvoerder van de club donderdag na berichtgeving van RTV Noord en de NOS. Oplichters zouden zich op de transfermarkt hebben voorgedaan als Allach en zijn club en zo spelers en zaakwaarnemers om de tuin hebben geleid.
11 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sean Steur heeft Ajax definitief verruild voor Newcastle United. De 18-jarige middenvelder heeft bij de club uit de Premier League een contract voor vijf seizoenen getekend.
12 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.
1 dag geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.
1 dag geleden