Kane kritisch over vele afmeldingen bij Engels elftal
LONDEN (ANP/RTR) - Harry Kane snapt niet dat zoveel spelers zich hebben afgemeld bij het Engelse voetbalelftal voor de komende interlands in de Nations League. "Spelen voor Engeland gaat boven alles, ook boven de club", zei de spits en aanvoerder van Engeland op ITV Sport.
Negen internationals meldden zich bij de tussentijdse bondscoach Lee Carsley af voor de komende duels met Griekenland en Ierland. Onder anderen Jack Grealish en Phil Foden (Manchester City), Bukayo Saka en Declan Rice (Arsenal) en Trent Alexander-Arnold (Liverpool) voerden blessures op als reden. "Heel jammer. Het is natuurlijk een zware periode in het seizoen en ik denk dat ze daar een beetje misbruik van hebben gemaakt. Ik vind dat eerlijk gezegd niet zo leuk. Ik denk dat het Engelse elftal het allerbelangrijkst is", aldus Kane.
De topscorer van Bayern München liet weten met heimwee terug te denken aan de periode onder bondscoach Gareth Southgate, die afgelopen zomer opstapte na de verloren finale tegen Spanje op het EK. "Bij hem zou dit nooit zijn gebeurd. Hij bracht de vreugde terug om voor Engeland te spelen. Iedereen was enthousiast als er een trainingskamp kwam en iedereen wilde ook dolgraag voor het nationale team uitkomen."
Meer uit Voetbal
SANTA CLARA (ANP) - Turkije heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in het San Francisco Bay Area Stadium met 1-0 verloren van Paraguay. Het elftal van bondscoach Vincenzo Montella is daardoor al na twee nederlagen uitgeschakeld in groep D op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Miguel Almirón van Paraguay heeft op het WK voetbal de eerste rode kaart gekregen voor het beledigen van een tegenstander met een hand voor zijn mond. Hij deed dat tegen de Turkse voetballer Mert Müldür. Paraguay stond met 1-0 voor.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Ronald Koeman heeft alsnog toegegeven dat zijn wissels in het eerste WK-duel van het Nederlandse elftal met Japan niet goed zijn uitgepakt. "De impact van de wissels was niet goed", zei de bondscoach van Oranje op zijn laatste persconferentie voor de tweede wedstrijd op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van zaterdag tegen Zweden in Houston.
2 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Marokko heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag het tweede groepsduel met Schotland met 1-0 gewonnen. Ismael Saibari, die de afgelopen seizoenen bij PSV speelde, maakte in Boston het enige doelpunt van de wedstrijd. Marokko gaat na twee wedstrijden met 4 punten aan de leiding in groep C. Brazilië en Haïti spelen later op de dag in Miami Gardens tegen elkaar.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Jan Paul van Hecke is met zijn gedachten volledig bij het Nederlands elftal. Dat zei de verdediger vrijdag (plaatselijke tijd) op een persconferentie in Houston in aanloop naar de groepswedstrijd tegen Zweden op het WK.
2 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Brazilië heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Haïti met 3-0 gewonnen. Het elftal van de Italiaanse bondscoach Carlo Ancelotti gaat met 4 punten aan de leiding in groep C voor Marokko, dat over een minder goed doelsaldo beschikt. Schotland staat op 3 punten en Haïti is na twee nederlagen als eerste van de 48 deelnemers uitgeschakeld op het WK.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het is nog niet helemaal zeker dat Frenkie de Jong zaterdag voor het Nederlands elftal kan uitkomen in het tweede groepsduel op het WK met Zweden. De middenvelder van FC Barcelona kwam donderdag in botsing met Quinten Timber, die een lichte hersenschudding heeft opgelopen en niet inzetbaar is.
7 uur geleden