Kane emotioneel bij recorddoelpunt voor Engeland
NAPELS (ANP) - De Engelse aanvoerder Harry Kane werd met zijn doelpunt tegen Europees kampioen Italië in Napels donderdagavond alleen topscorer aller tijden van de nationale ploeg. Hij maakte zijn 54e treffer voor Engeland en heeft nu een keer vaker gescoord dan Wayne Rooney. De 29-jarige spits van Tottenham Hotspur was na de 2-1-zege, de eerste Engelse overwinning op Italië sinds 1977, dolgelukkig en emotioneel.
"Dit betekent alles voor me", zei Kane over de wedstrijd die een herhaling was van de EK-finale van 2020. Toen wonnen de Italianen met strafschoppen. "Ik had er zo veel zin in om het Engeland-shirt aan te trekken en weer te gaan spelen en de kwalificatiecampagne voor het EK te starten. Ik wist dat het een strafschop moest worden en toen ik de bal tegen het net zag gaan voelde ik heel veel emotie. Een magisch moment."
Kane werd al snel gefeliciteerd door Rooney, de voormalig spits met wie hij tot voor deze wedstrijd het record van 53 doelpunten voor Engeland deelde. "Gefeliciteerd Harry Kane met het bereiken van topscorer aller tijden voor Engeland. Ik wist dat het niet lang zou duren, maar dat ging snel. Geweldige kerel, ongelofelijke topscorer en een Engelse legende", schreef Rooney op Twitter.
"Ik was erbij op het veld toen Wayne dat record pakte", zei Kane tegen Channel 4. "Ik weet wat het voor hem betekende en was toen zo trots op hem. Ik herinner me dat ik hem de schoen gaf voor het breken van dat record, hij zei dat hij hem ooit op een dag aan me terug zou geven."
Rooney deed er 120 interlands over om tot 53 doelpunten te komen. Kane bereikte het aantal van 54 goals in zijn 81e interland.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
15 uur geleden