Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kane emotioneel bij recorddoelpunt voor Engeland

Kane emotioneel bij recorddoelpunt voor Engeland

NAPELS (ANP) - De Engelse aanvoerder Harry Kane werd met zijn doelpunt tegen Europees kampioen Italië in Napels donderdagavond alleen topscorer aller tijden van de nationale ploeg. Hij maakte zijn 54e treffer voor Engeland en heeft nu een keer vaker gescoord dan Wayne Rooney. De 29-jarige spits van Tottenham Hotspur was na de 2-1-zege, de eerste Engelse overwinning op Italië sinds 1977, dolgelukkig en emotioneel.

"Dit betekent alles voor me", zei Kane over de wedstrijd die een herhaling was van de EK-finale van 2020. Toen wonnen de Italianen met strafschoppen. "Ik had er zo veel zin in om het Engeland-shirt aan te trekken en weer te gaan spelen en de kwalificatiecampagne voor het EK te starten. Ik wist dat het een strafschop moest worden en toen ik de bal tegen het net zag gaan voelde ik heel veel emotie. Een magisch moment."

Kane werd al snel gefeliciteerd door Rooney, de voormalig spits met wie hij tot voor deze wedstrijd het record van 53 doelpunten voor Engeland deelde. "Gefeliciteerd Harry Kane met het bereiken van topscorer aller tijden voor Engeland. Ik wist dat het niet lang zou duren, maar dat ging snel. Geweldige kerel, ongelofelijke topscorer en een Engelse legende", schreef Rooney op Twitter.

"Ik was erbij op het veld toen Wayne dat record pakte", zei Kane tegen Channel 4. "Ik weet wat het voor hem betekende en was toen zo trots op hem. Ik herinner me dat ik hem de schoen gaf voor het breken van dat record, hij zei dat hij hem ooit op een dag aan me terug zou geven."

Rooney deed er 120 interlands over om tot 53 doelpunten te komen. Kane bereikte het aantal van 54 goals in zijn 81e interland.

Meer uit Voetbal

Rutten wil met Curaçao zelfde route als Advocaat bewandelen

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.

6 uur geleden
Bayern München na zege op Borussia Mönchengladbach fier aan kop

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.

6 uur geleden
Hekkensluiter Heracles Almelo en FC Utrecht delen de punten (0-0)

ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.

7 uur geleden
Veurink beschikt weer over Van de Donk voor duel met Ierland

ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.

11 uur geleden
Mexico zet 100.000 agenten en militairen in rond WK-wedstrijden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.

12 uur geleden
Middenvelder Lingard wordt ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.

12 uur geleden
Van Persie heeft spelers aangesproken op mentaliteit tegen Twente

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.

14 uur geleden