Kane emotioneel bij recorddoelpunt voor Engeland
NAPELS (ANP) - De Engelse aanvoerder Harry Kane werd met zijn doelpunt tegen Europees kampioen Italië in Napels donderdagavond alleen topscorer aller tijden van de nationale ploeg. Hij maakte zijn 54e treffer voor Engeland en heeft nu een keer vaker gescoord dan Wayne Rooney. De 29-jarige spits van Tottenham Hotspur was na de 2-1-zege, de eerste Engelse overwinning op Italië sinds 1977, dolgelukkig en emotioneel.
"Dit betekent alles voor me", zei Kane over de wedstrijd die een herhaling was van de EK-finale van 2020. Toen wonnen de Italianen met strafschoppen. "Ik had er zo veel zin in om het Engeland-shirt aan te trekken en weer te gaan spelen en de kwalificatiecampagne voor het EK te starten. Ik wist dat het een strafschop moest worden en toen ik de bal tegen het net zag gaan voelde ik heel veel emotie. Een magisch moment."
Kane werd al snel gefeliciteerd door Rooney, de voormalig spits met wie hij tot voor deze wedstrijd het record van 53 doelpunten voor Engeland deelde. "Gefeliciteerd Harry Kane met het bereiken van topscorer aller tijden voor Engeland. Ik wist dat het niet lang zou duren, maar dat ging snel. Geweldige kerel, ongelofelijke topscorer en een Engelse legende", schreef Rooney op Twitter.
"Ik was erbij op het veld toen Wayne dat record pakte", zei Kane tegen Channel 4. "Ik weet wat het voor hem betekende en was toen zo trots op hem. Ik herinner me dat ik hem de schoen gaf voor het breken van dat record, hij zei dat hij hem ooit op een dag aan me terug zou geven."
Rooney deed er 120 interlands over om tot 53 doelpunten te komen. Kane bereikte het aantal van 54 goals in zijn 81e interland.
Meer uit Voetbal
LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
14 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geleden