Kane emotioneel bij recorddoelpunt voor Engeland
NAPELS (ANP) - De Engelse aanvoerder Harry Kane werd met zijn doelpunt tegen Europees kampioen Italië in Napels donderdagavond alleen topscorer aller tijden van de nationale ploeg. Hij maakte zijn 54e treffer voor Engeland en heeft nu een keer vaker gescoord dan Wayne Rooney. De 29-jarige spits van Tottenham Hotspur was na de 2-1-zege, de eerste Engelse overwinning op Italië sinds 1977, dolgelukkig en emotioneel.
"Dit betekent alles voor me", zei Kane over de wedstrijd die een herhaling was van de EK-finale van 2020. Toen wonnen de Italianen met strafschoppen. "Ik had er zo veel zin in om het Engeland-shirt aan te trekken en weer te gaan spelen en de kwalificatiecampagne voor het EK te starten. Ik wist dat het een strafschop moest worden en toen ik de bal tegen het net zag gaan voelde ik heel veel emotie. Een magisch moment."
Kane werd al snel gefeliciteerd door Rooney, de voormalig spits met wie hij tot voor deze wedstrijd het record van 53 doelpunten voor Engeland deelde. "Gefeliciteerd Harry Kane met het bereiken van topscorer aller tijden voor Engeland. Ik wist dat het niet lang zou duren, maar dat ging snel. Geweldige kerel, ongelofelijke topscorer en een Engelse legende", schreef Rooney op Twitter.
"Ik was erbij op het veld toen Wayne dat record pakte", zei Kane tegen Channel 4. "Ik weet wat het voor hem betekende en was toen zo trots op hem. Ik herinner me dat ik hem de schoen gaf voor het breken van dat record, hij zei dat hij hem ooit op een dag aan me terug zou geven."
Rooney deed er 120 interlands over om tot 53 doelpunten te komen. Kane bereikte het aantal van 54 goals in zijn 81e interland.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
7 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.
8 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles en Stoke City FC hebben op hoofdlijnen een akkoord bereikt over de transfer van spits Milan Smit. Dat zegt Marc van Hintum, technisch manager van Go Ahead, tegen ESPN. Go Ahead Eagles ontving volgens Van Hintum nog niet eerder zoveel geld voor een vertrekkende speler. Het gaat naar verluidt om 5,5 miljoen euro, maar dat wil Van Hintum niet bevestigen.
8 uur geleden