Kane bij Engeland onzeker voor duel met België
LONDEN (ANP) - De kans bestaat dat Harry Kane zondag niet kan spelen in het duel uit de Nations League met België op Wembley. De aanvoerder van de nationale voetbalploeg van Engeland heeft een spierblessure opgelopen tijdens een training, melden Britse media. Kane ontbrak donderdag al in het oefenduel met Wales, maar de verwachting was dat hij tegen de Belgen zou meedoen.
Kane (27) kampte het vorig seizoen al met blessures. Zo onderging hij een operatie aan een van zijn hamstrings die de kans op deelname aan het EK twijfelachtig maakte, totdat toernooi vanwege de coronapandemie met een jaar werd uitgesteld. Tottenham Hotspur-manager José Mourinho sprak dit seizoen zijn zorg uit over de belastbaarheid van zijn aanvaller en deed een beroep op de Engelse bondscoach Gareth Southgate om Kane niet in alle duels op te stellen. Mocht Kane ontbreken tegen de Belgen dan is de kans groot dat Everton-aanvaller Dominic Calvert-Lewin zijn vervanger is. Calvert-Lewin maakte al de openingstreffer tegen Wales (3-0).
Engeland speelt woensdag ook nog tegen Denemarken.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
7 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
16 uur geleden