Kandidaten voor opvolging Merkel willen werk maken van woningbouw
BERLIJN (ANP/DPA) - Net als in Nederland is woningbouw een belangrijk thema in de Duitse politiek. In hun slotdebat donderdag in de aanloop naar de verkiezingen van zondag hebben de kandidaten voor de opvolging van bondskanselier Angela Merkel (CDU) maatregelen aangekondigd tegen het woningtekort en de almaar stijgende huurprijzen.
Zo zei voorman Olaf Scholz van de sociaaldemocratische SPD dat hij over een langere periode 400.000 huizen per jaar wil bouwen. Ook Armin Laschet van het CDU zei dat er gebouwd moet worden. Hij zei dat er tegen 2025 anderhalf miljoen nieuwe huizen nodig zijn, waarvan een groot deel voor sociale huisvesting. Laschet waarschuwde dat ook het platteland aantrekkelijk moet blijven om te wonen, nu veel Duitsers naar de steden trekken.
Annalena Baerbock, namens de Groenen kandidaat om Merkel op te volgen, verweet de regeringscoalitie van CDU/CSU en SPD te weinig aandacht te hebben gehad voor woningbouw. Ze zei dat er meer geld voor sociale woningbouw moet komen en dat het niet zo kan zijn dat huren blijven stijgen in steden met een beperkt aanbod van huizen
De strijd om de opvolging van Merkel lijkt vooral te gaan tussen Scholz en Laschet, de premier van het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen. Hij is naar voren geschoven om Merkel op te volgen als de conservatieven de verkiezingen weer winnen. Klimaatpartij De Groenen ging eerder dit jaar even aan kop in de peilingen, maar is inmiddels ver teruggevallen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.
1 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.
4 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU en niet-lidstaten Noorwegen en Zwitserland lag in het eerste halfjaar van 2026 op het laagste punt in vijf jaar voor die periode. Dat meldt het EU-asielagentschap EUAA. In het eerste halfjaar lag het aantal in de zogenoemde EU+ met circa 332.000 asielaanvragen 17 procent lager dan in dezelfde periode in 2025.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de ambitie uitgesproken dat Europa binnen een decennium in staat is bemande ruimtereizen uit te voeren. Dat deed hij tijdens een internationale ruimteconferentie in Parijs, waar hij Europa opriep die droom te helpen verwezenlijken. "Ons Europese ruimteprogramma blijft fragiel, we moeten ons daarom meer inspannen", aldus Macron in Parijs.
6 uur geledenQUITO (ANP/AFP/RTR) - De Ecuadoraanse oud-president Abdalá Bucaram is schuldig bevonden in een corruptiezaak rond de verkoop van coronatests en andere medische benodigdheden tijdens de coronapandemie. Hij en zijn zoon zijn allebei veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar en vier maanden.
6 uur geleden