Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kandidaten voor opvolging Merkel willen werk maken van woningbouw

Kandidaten voor opvolging Merkel willen werk maken van woningbouw

BERLIJN (ANP/DPA) - Net als in Nederland is woningbouw een belangrijk thema in de Duitse politiek. In hun slotdebat donderdag in de aanloop naar de verkiezingen van zondag hebben de kandidaten voor de opvolging van bondskanselier Angela Merkel (CDU) maatregelen aangekondigd tegen het woningtekort en de almaar stijgende huurprijzen.

Zo zei voorman Olaf Scholz van de sociaaldemocratische SPD dat hij over een langere periode 400.000 huizen per jaar wil bouwen. Ook Armin Laschet van het CDU zei dat er gebouwd moet worden. Hij zei dat er tegen 2025 anderhalf miljoen nieuwe huizen nodig zijn, waarvan een groot deel voor sociale huisvesting. Laschet waarschuwde dat ook het platteland aantrekkelijk moet blijven om te wonen, nu veel Duitsers naar de steden trekken.

Annalena Baerbock, namens de Groenen kandidaat om Merkel op te volgen, verweet de regeringscoalitie van CDU/CSU en SPD te weinig aandacht te hebben gehad voor woningbouw. Ze zei dat er meer geld voor sociale woningbouw moet komen en dat het niet zo kan zijn dat huren blijven stijgen in steden met een beperkt aanbod van huizen

De strijd om de opvolging van Merkel lijkt vooral te gaan tussen Scholz en Laschet, de premier van het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen. Hij is naar voren geschoven om Merkel op te volgen als de conservatieven de verkiezingen weer winnen. Klimaatpartij De Groenen ging eerder dit jaar even aan kop in de peilingen, maar is inmiddels ver teruggevallen.

Meer uit Buitenland

Spoortopman: Russen proberen delen van Oekraïne af te snijden

KYIV (ANP/AFP) - De Russische aanvallen op het Oekraïense spoor zijn erop gericht om "hele regio's" van het land onbereikbaar te maken met de trein, zegt de topman van het Oekraïense spoorbedrijf tegen persbureau AFP. De aanvallen op het spoor zijn de afgelopen maanden opgevoerd.

9 minuten geleden
VS vallen vijf locaties van IS aan in Syrië

TAMPA (ANP) - De VS hebben vijf aanvallen uitgevoerd in Syrië gericht tegen Islamitische Staat. Dat meldt het operationeel commando in de regio, CENTCOM, in een bericht op X. Het commando voegt eraan toe dat ook andere landen militaire druk blijven uitoefenen op de terroristische beweging.

37 minuten geleden
VS zien niets in behoud limiet op kernwapens zonder China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten laten de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing verlopen als China blijft weigeren mee te doen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Het New START-verdrag, waarin de VS en Rusland limieten op hun arsenaal hebben afgesproken, loopt donderdag af.

38 minuten geleden
Gesprek Oekraïne, Rusland en VS in Abu Dhabi donderdag verder

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van de nieuwe gesprekken tussen Oekraïne en Rusland met de VS als bemiddelaar is woensdag in Abu Dhabi afgerond. De onderhandelingen over een vredesregeling voor Oekraïne gaan volgens plan donderdag verder, aldus betrokkenen.

41 minuten geleden
Levenslang voor plan om Trump op golfbaan te doden

FORT PIERCE (ANP/RTR) - De man die zich in september 2024 met een wapen had verschanst op een golfbaan van Donald Trump in Florida is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Ryan Routh was vorig jaar september door een jury al schuldig bevonden aan onder meer poging tot moord.

1 uur geleden
Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi weer in hongerstaking

TEHERAN (ANP) - De Iraanse mensenrechtenactiviste en Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is opnieuw in hongerstaking gegaan, meldt haar stichting aan CNN. Ze zit al jaren vast, na een veroordeling voor het verspreiden van propaganda. Sindsdien is ze meerdere keren in hongerstaking gegaan, onder meer omdat haar toegang tot medische zorg zou zijn ontzegd.

1 uur geleden
Politie heeft Høiby nog niet verhoord over nieuwe aanklachten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is nog niet door de politie verhoord voor de nieuwe aanklachten die zondag tegen hem zijn ingediend. Die verhoren vinden op een later moment plaats, zei de politie woensdag tegen het Noorse persbureau NTB.

2 uur geleden