Kandidaten voor opvolging Merkel willen werk maken van woningbouw
BERLIJN (ANP/DPA) - Net als in Nederland is woningbouw een belangrijk thema in de Duitse politiek. In hun slotdebat donderdag in de aanloop naar de verkiezingen van zondag hebben de kandidaten voor de opvolging van bondskanselier Angela Merkel (CDU) maatregelen aangekondigd tegen het woningtekort en de almaar stijgende huurprijzen.
Zo zei voorman Olaf Scholz van de sociaaldemocratische SPD dat hij over een langere periode 400.000 huizen per jaar wil bouwen. Ook Armin Laschet van het CDU zei dat er gebouwd moet worden. Hij zei dat er tegen 2025 anderhalf miljoen nieuwe huizen nodig zijn, waarvan een groot deel voor sociale huisvesting. Laschet waarschuwde dat ook het platteland aantrekkelijk moet blijven om te wonen, nu veel Duitsers naar de steden trekken.
Annalena Baerbock, namens de Groenen kandidaat om Merkel op te volgen, verweet de regeringscoalitie van CDU/CSU en SPD te weinig aandacht te hebben gehad voor woningbouw. Ze zei dat er meer geld voor sociale woningbouw moet komen en dat het niet zo kan zijn dat huren blijven stijgen in steden met een beperkt aanbod van huizen
De strijd om de opvolging van Merkel lijkt vooral te gaan tussen Scholz en Laschet, de premier van het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen. Hij is naar voren geschoven om Merkel op te volgen als de conservatieven de verkiezingen weer winnen. Klimaatpartij De Groenen ging eerder dit jaar even aan kop in de peilingen, maar is inmiddels ver teruggevallen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.
54 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.
4 uur geleden