Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kandidaten voor opvolging Merkel willen werk maken van woningbouw

Kandidaten voor opvolging Merkel willen werk maken van woningbouw

BERLIJN (ANP/DPA) - Net als in Nederland is woningbouw een belangrijk thema in de Duitse politiek. In hun slotdebat donderdag in de aanloop naar de verkiezingen van zondag hebben de kandidaten voor de opvolging van bondskanselier Angela Merkel (CDU) maatregelen aangekondigd tegen het woningtekort en de almaar stijgende huurprijzen.

Zo zei voorman Olaf Scholz van de sociaaldemocratische SPD dat hij over een langere periode 400.000 huizen per jaar wil bouwen. Ook Armin Laschet van het CDU zei dat er gebouwd moet worden. Hij zei dat er tegen 2025 anderhalf miljoen nieuwe huizen nodig zijn, waarvan een groot deel voor sociale huisvesting. Laschet waarschuwde dat ook het platteland aantrekkelijk moet blijven om te wonen, nu veel Duitsers naar de steden trekken.

Annalena Baerbock, namens de Groenen kandidaat om Merkel op te volgen, verweet de regeringscoalitie van CDU/CSU en SPD te weinig aandacht te hebben gehad voor woningbouw. Ze zei dat er meer geld voor sociale woningbouw moet komen en dat het niet zo kan zijn dat huren blijven stijgen in steden met een beperkt aanbod van huizen

De strijd om de opvolging van Merkel lijkt vooral te gaan tussen Scholz en Laschet, de premier van het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen. Hij is naar voren geschoven om Merkel op te volgen als de conservatieven de verkiezingen weer winnen. Klimaatpartij De Groenen ging eerder dit jaar even aan kop in de peilingen, maar is inmiddels ver teruggevallen.

Meer uit Buitenland

Iran: VS onderhandelen met zichzelf

TEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".

15 minuten geleden
Aanvallen op Teheran, Israël en Golfstaten

TEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.

1 uur geleden
Negen doden bij Israëlische aanvallen in zuidelijk Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.

1 uur geleden
Links wint Deense verkiezingen maar grijpt naast meerderheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.

4 uur geleden
Democraat wint verkiezing in district rond Trumps Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.

5 uur geleden
Rubio getuigt in rechtszaak tegen goede vriend

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.

7 uur geleden
Cyprus wil nieuwe afspraken met Britten na droneaanval op basis

NICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.

8 uur geleden