Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kandidaten voor Britse premierschap volgende week in debat

Kandidaten voor Britse premierschap volgende week in debat

LONDEN (ANP) - De kandidaten voor het leiderschap van de Britse Conservatieve Partij gaan volgende week maandag met elkaar in debat. Sky News heeft aangekondigd dat de kandidaten die Boris Johnson als premier willen opvolgen tijdens het tv-debat onder meer vragen zullen beantwoorden van het publiek.

"Er is geen belangrijker moment geweest om het vertrouwen van de kiezers in het kantoor van de premier een nieuwe impuls te geven", zegt de baas van Sky News, John Ryley. "Dit live tv-debat geeft de kandidaten een kans om opnieuw de verbinding te leggen met miljoenen door in debat te gaan over de grote uitdagingen waar het Verenigd Koninkrijk voor staat."

Tot dusver hebben elf kandidaten zich gemeld om het premierschap over te nemen van de vertrekkende Johnson, die na een reeks schandalen opstapt. Onder hen zijn minister van Financiën Nadhim Zahawi, diens voorganger Rishi Sunak, buitenlandminister Liz Truss, voormalig gezondheidsminister Sajid Javid, voormalig gezondheids- en buitenlandminister Jeremy Hunt en minister Grant Shapps van Transport.

Meer uit Buitenland

Paus benoemt voormalige ongedocumenteerde migrant tot bisschop VS

ROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.

53 minuten geleden
Honderden arrestaties gemeld in Turkije bij 1 mei-manifestaties

ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.

4 uur geleden
Iran stuurt via Pakistan nieuw vredesvoorstel naar VS

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.

4 uur geleden
Europeanen demonstreren op Dag van de Arbeid

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.

6 uur geleden
Hoge golven vertragen vrijlating bultrug Timmy

SKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.

6 uur geleden
Global Sumud Flotilla bevestigt: bijna alle activisten vrij

KRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.

6 uur geleden
Duizenden geëvacueerd in Toscane om bosbranden

PISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.

7 uur geleden