Kandidaten voor Britse premierschap volgende week in debat
LONDEN (ANP) - De kandidaten voor het leiderschap van de Britse Conservatieve Partij gaan volgende week maandag met elkaar in debat. Sky News heeft aangekondigd dat de kandidaten die Boris Johnson als premier willen opvolgen tijdens het tv-debat onder meer vragen zullen beantwoorden van het publiek.
"Er is geen belangrijker moment geweest om het vertrouwen van de kiezers in het kantoor van de premier een nieuwe impuls te geven", zegt de baas van Sky News, John Ryley. "Dit live tv-debat geeft de kandidaten een kans om opnieuw de verbinding te leggen met miljoenen door in debat te gaan over de grote uitdagingen waar het Verenigd Koninkrijk voor staat."
Tot dusver hebben elf kandidaten zich gemeld om het premierschap over te nemen van de vertrekkende Johnson, die na een reeks schandalen opstapt. Onder hen zijn minister van Financiën Nadhim Zahawi, diens voorganger Rishi Sunak, buitenlandminister Liz Truss, voormalig gezondheidsminister Sajid Javid, voormalig gezondheids- en buitenlandminister Jeremy Hunt en minister Grant Shapps van Transport.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
1 uur geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
2 uur geledenNABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
3 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.
4 uur geleden