Kandidaten voor Britse premierschap volgende week in debat
LONDEN (ANP) - De kandidaten voor het leiderschap van de Britse Conservatieve Partij gaan volgende week maandag met elkaar in debat. Sky News heeft aangekondigd dat de kandidaten die Boris Johnson als premier willen opvolgen tijdens het tv-debat onder meer vragen zullen beantwoorden van het publiek.
"Er is geen belangrijker moment geweest om het vertrouwen van de kiezers in het kantoor van de premier een nieuwe impuls te geven", zegt de baas van Sky News, John Ryley. "Dit live tv-debat geeft de kandidaten een kans om opnieuw de verbinding te leggen met miljoenen door in debat te gaan over de grote uitdagingen waar het Verenigd Koninkrijk voor staat."
Tot dusver hebben elf kandidaten zich gemeld om het premierschap over te nemen van de vertrekkende Johnson, die na een reeks schandalen opstapt. Onder hen zijn minister van Financiën Nadhim Zahawi, diens voorganger Rishi Sunak, buitenlandminister Liz Truss, voormalig gezondheidsminister Sajid Javid, voormalig gezondheids- en buitenlandminister Jeremy Hunt en minister Grant Shapps van Transport.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse man die ervan werd beschuldigd vrouwen te hebben gewurgd, hun lichamen te hebben versneden en hun stoffelijke resten te hebben verspreid, heeft schuld bekend aan acht moorden. Hiermee is een mysterie opgelost dat tientallen jaren voortsleepte: de zogeheten Gilgo Beach-moorden.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte valt de Amerikaanse president Donald Trump bij in diens kritiek op Europese NAVO-landen. Die hebben inderdaad niet allemaal in de oorlog met Iran de hulp geboden die ze de Verenigde Staten wel ooit beloofd hebben, zei Rutte na een bezoek aan Trump. Maar hij heeft Trump ook gewezen op goede voorbeelden, zei hij in een interview met CNN.
12 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
8 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."
9 uur geleden