Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kandidaten van gevangen ex-premier winnen veel zetels in Pakistan

Kandidaten van gevangen ex-premier winnen veel zetels in Pakistan

ISLAMABAD/KARACHI (ANP/RTR) - Onafhankelijke kandidaten in de Pakistaanse parlementsverkiezingen lijken veel zetels te winnen volgens Pakistaanse media. Volgens schattingen van de nieuwssite Geo News hebben ze al 47 van de zetels gewonnen in de ruim honderd kiesdistricten waar het tellen van de stemmen vordert. De meeste onafhankelijke kandidaten doen mee met steun van de partij Pakistan Tehreek-e-Insaf (Pakistaanse Beweging voor Gerechtigheid - PTI) van de gevangen zittende ex-premier Imran Khan (71).

De PTI werd in de vorige parlementsverkiezingen de grootste partij, maar kon nu door een omstreden besluit van het Hooggerechtshof niet meer als partij meedoen. Veel PTI-leden hebben daarom meegedaan als onafhankelijke kandidaten. Khan kon dat door een reeks recente veroordelingen helemaal niet. Hij kreeg kort voor de verkiezingsdag lange celstraffen. Hij zou als premier buitenlandse geschenken aan het land hebben verdonkeremaand en een vertrouwelijke boodschap van de ambassadeur in Washington openbaar hebben gemaakt. Ook zou hij onwettig in het huwelijk zijn getreden met zijn derde vrouw, Bushra Bibi.

Volgens waarnemers is Khan eerder in ongenade geraakt bij de hoge militairen die het land direct of van achter de schermen domineren. Daarnaast spelen de hoogste rechters in het land volgens critici steeds vaker een politieke rol. Veel Pakistanen zien in het Hooggerechtshof geen onafhankelijke rechtelijke instelling meer.

De partij van de Pakistaanse oud-premier Nawaz Sharif, de Pakistaanse Moslim Liga (PML-N) heeft meteen na de sluiting van de stembussen donderdag de overwinning opgeëist. De verkiezingen verliepen volgens waarnemers op veel plaatsen chaotisch, mede omdat de regering uit veiligheidsoverwegingen het internet had uitgeschakeld. Het lagerhuis van het parlement telt 342 zetels. Het is niet bekend wanneer de einduitslagen bekend worden.

Meer uit Buitenland

Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

2 uur geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

2 uur geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

4 uur geleden
Iraanse staatsmedia melden explosies bij Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.

6 uur geleden
Europarlement aan lidstaten: maak haast met Europese defensieunie

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.

13 uur geleden
Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

19 uur geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

21 uur geleden