Kandidaten trekken zich terug in Franse verkiezingen
PARIJS (ANP/AFP) - Een dag na de winst van het radicaalrechtse Rassemblement National (RN) in de eerste ronde van de Franse parlementsverkiezingen beginnen tegenkandidaten zich terug te trekken voor de tweede ronde. Het gaat om kandidaten in districten waar de tweede verkiezingsronde zou uitmonden in een strijd tussen minimaal drie kandidaten. Door één tegenkandidaat over te houden hopen ze de kansen op winst voor de RN-kandidaten te verkleinen. Ongeveer honderd kandidaten hebben zich tot dusver teruggetrokken, meldt het Franse persbureau AFP na een eigen telling.
In 311 van de 577 kiesdistricten zijn na de eerste ronde minimaal drie kandidaten overgebleven. De overgrote meerderheid van de kandidaten die zich terugtrekt, komt van de linkse alliantie Nieuw Volksfront. Zo stopt in Normandië een kandidaat ten gunste van premier Elisabeth Borne die kandidaat is voor het kamp van Macron. In sommige districten trekt een linkse kandidaat zich terug ten gunste van een andere linkse kandidaat.
In het kamp van president Macron hebben drie kandidaten besloten zich terug te trekken. Tijdens een ontmoeting met leden van zijn regering zei Macron maandag dat "geen enkele stem naar extreemrechts" zou moeten gaan, en bracht hij in herinnering dat links zich mobiliseerde tegen de RN in 2017 en 2022, waardoor Macron tot president kon worden gekozen. Hij zou echter geen duidelijke instructies hebben gegeven aan kandidaten om zich terug te trekken.
Kandidaten hebben tot dinsdagavond 18.00 uur om zich terug te trekken.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Chinese leider Xi Jinping heeft president Vladimir Poetin van Rusland gezegd dat de twee landen een groot plan moeten maken voor de verdere ontwikkeling van hun relaties. De twee hebben een videogesprek gevoerd. Poetin noemde de banden met China "een belangrijke stabiliserende factor in een turbulente wereld".
1 uur geledenLANDSTUHL (ANP) - Een 36-jarige treinconducteur van de Duitse spoorwegen is doodgeslagen door een zwartrijder. De medewerker van Deutsche Bahn, Serkan, is in het ziekenhuis overleden, melden Duitse media. Hij werd maandagavond in een trein vlak bij Landstuhl in deelstaat Rijnland-Palts door een 26-jarige zwartrijder zo hard geslagen dat hij het bewustzijn verloor.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Een Japans kersenbloesemfestival op een populair uitkijkpunt met zicht op de berg Fuji gaat niet door. Lokale autoriteiten hebben het evenement geschrapt wegens zorgen van bewoners over drukte en overlast van toeristen, meldt persbureau Kyodo.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - Agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE hebben in Italië geen operationele rol bij de Olympische Spelen. Dat benadrukte minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi, die de ophef over de komst van de Amerikanen onnodig noemde. "ICE kan geen operationele politietaken uitvoeren op ons nationale grondgebied en zal dat ook nooit kunnen."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is maandagnacht vertrokken uit Royal Lodge in Windsor en woont nu in Wood Farm Cottage in Sandringham, meldt onder meer de BBC. De verhuizing komt na het vrijgeven van nieuwe documenten waarin hij weer wordt gelinkt aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het dodental door de zware sneeuwval in Japan is opgelopen tot 35. Ook raakten de afgelopen tijd zeker 393 mensen gewond, melden de autoriteiten. Die waarschuwen voor nieuwe risico's nu de temperaturen weer stijgen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese veiligheidsfunctionarissen vermoeden dat Rusland de communicatie van een aantal belangrijke satellieten heeft onderschept, schrijft The Financial Times. Daardoor bestaat niet alleen het risico dat de Russen gevoelige informatie in handen krijgen, maar mogelijk zouden ze zelfs de koers van de satellieten kunnen aanpassen.
4 uur geleden