Kandidaten pompten al ruim 300 miljoen in Senaatstrijd Georgia
ATLANTA (ANP) - De vier kandidaten voor twee senaatszetels namens de Amerikaanse staat Georgia hebben tot nu toe al 308 miljoen dollar (254 miljoen euro) besteed aan hun campagnes, meldt nieuwszender CNN.
De inwoners van de staat krijgen via de media een lawine aan verkiezingsspotjes over zich heen. "Zeker drie op de vier reclamespotjes gaan over de verkiezingen, we worden er gek van", zegt een man tegen de verslaggever van de zender.
Namens de Democraten nemen Jon Ossoff en Raphael Warnock het op tegen respectievelijk David Perdue en Kelly Loeffler. In de peilingen krijgen de vier nagenoeg evenveel virtuele steun van de kiezers.
Meerderheid
In de staat is op 5 januari een tweede stembusgang gepland om te bepalen wie Georgia gaat vertegenwoordigen in Washington. De twee zetels zijn nu bezet door de Republikeinen. Het resultaat kan beslissend zijn voor de meerderheid, die nu nog Republikeins is. Voor de Democraten is de meerderheid cruciaal om zo het beleid van nieuwgekozen president Joe Biden eenvoudiger door te voeren.
Bij een Republikeinse meerderheid kunnen zij juist veel beleid van de regering Biden tegenhouden. Dat deed die partij ook ook tijdens zes van de acht jaren van het Democratische presidentschap van Barack Obama.
De Republikeinse kandidaten kregen zaterdag steun van president Donald Trump, die de staat bezocht voor een campagnebijeenkomst. Daar herhaalde Trump zijn onbewezen claims dat er grootscheepse fraude is gepleegd bij de door hem verloren presidentsverkiezingen vorige maand. De Democraten kregen afgelopen week steun van Biden en Obama.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.
7 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
1 uur geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
2 uur geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
2 uur geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
2 uur geledenKRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
3 uur geleden