Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kandidaten pompten al ruim 300 miljoen in Senaatstrijd Georgia

Kandidaten pompten al ruim 300 miljoen in Senaatstrijd Georgia

ATLANTA (ANP) - De vier kandidaten voor twee senaatszetels namens de Amerikaanse staat Georgia hebben tot nu toe al 308 miljoen dollar (254 miljoen euro) besteed aan hun campagnes, meldt nieuwszender CNN.

De inwoners van de staat krijgen via de media een lawine aan verkiezingsspotjes over zich heen. "Zeker drie op de vier reclamespotjes gaan over de verkiezingen, we worden er gek van", zegt een man tegen de verslaggever van de zender.

Namens de Democraten nemen Jon Ossoff en Raphael Warnock het op tegen respectievelijk David Perdue en Kelly Loeffler. In de peilingen krijgen de vier nagenoeg evenveel virtuele steun van de kiezers.

Meerderheid

In de staat is op 5 januari een tweede stembusgang gepland om te bepalen wie Georgia gaat vertegenwoordigen in Washington. De twee zetels zijn nu bezet door de Republikeinen. Het resultaat kan beslissend zijn voor de meerderheid, die nu nog Republikeins is. Voor de Democraten is de meerderheid cruciaal om zo het beleid van nieuwgekozen president Joe Biden eenvoudiger door te voeren.

Bij een Republikeinse meerderheid kunnen zij juist veel beleid van de regering Biden tegenhouden. Dat deed die partij ook ook tijdens zes van de acht jaren van het Democratische presidentschap van Barack Obama.

De Republikeinse kandidaten kregen zaterdag steun van president Donald Trump, die de staat bezocht voor een campagnebijeenkomst. Daar herhaalde Trump zijn onbewezen claims dat er grootscheepse fraude is gepleegd bij de door hem verloren presidentsverkiezingen vorige maand. De Democraten kregen afgelopen week steun van Biden en Obama.

Meer uit Buitenland

Dodental cycloon Madagaskar loopt op

ANTANANARIVO (ANP/AFP) - De cycloon die afgelopen week over Madagaskar trok heeft zeker 59 doden veroorzaakt, meldt de rampendienst van het Afrikaanse eiland. Vijftien personen worden nog vermist.

20 minuten geleden
Oekraïense oud-minister formeel verdachte in corruptiezaak

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense justitie heeft oud-minister Herman Haloesjtsjenko formeel aangemerkt als verdachte in een grote corruptiezaak. Hij werd in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te ontvluchten.

1 uur geleden
Kremlin ontkent Navalny te hebben vergiftigd

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland ontkent dat het oppositieleider Aleksej Navalny twee jaar geleden heeft gedood met het gif van pijlgifkikkers. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov spreekt van valse beschuldigingen.

1 uur geleden
DNA van dezelfde man in twee Belgische zaken dode kinderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Er is in België een DNA-match van dezelfde man gevonden in de zaken van de dode Ken (8) en Kim (11) en de 17-jarige Tania Van Kerkhoven. Dat blijkt na nieuw onderzoek van de DNA-sporen, meldt het Antwerpse OM. In beide zaken is de dader nooit gevonden.

1 uur geleden
Moeder Navalny wil gerechtigheid voor vergiftigde zoon

MOSKOU (ANP/AFP) - De moeder van de overleden oppositieleider Aleksej Navalny heeft maandag bij het graf van haar zoon in Moskou opgeroepen tot "gerechtigheid", nu Europese landen hebben geconcludeerd dat hij is gestorven door vergiftiging. Het is precies twee jaar geleden dat Navalny overleed in gevangenschap.

2 uur geleden
Duitsland vindt dat Frankrijk niet genoeg uitgeeft aan defensie

BERLIJN (ANP/AFP) - Frankrijk moet zijn defensieuitgaven verder verhogen om Europa weerbaarder te maken, zei de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul in een radio-interview met Deutschlandfunk.

2 uur geleden
Zeldzame Pokémonkaart levert 16,5 miljoen dollar op

RUNNEMEDE (ANP) - Een zeldzame Pokémonkaart is voor bijna 16,5 miljoen dollar (bijna 13,9 miljoen euro) van eigenaar gewisseld. Nog nooit is er zoveel voor een Pokémonkaart betaald.

2 uur geleden