Kandidaten om de nieuwe Britse premier te worden staan al klaar
LONDEN (ANP) - Na het aftreden van Boris Johnson zit de Britse Conservatieve Partij zonder leider. Nu moet binnen de partij gezocht worden naar een opvolger als partijleider, die dan automatisch ook de nieuwe premier wordt.
Johnson wil deze zomer nog aanblijven als demissionair premier totdat er een nieuwe leider gekozen is. Voor de leiderschapsverkiezingen binnen de Conservatieve Partij worden veel kandidaten verwacht.
In Britse media komen veel namen naar voren als mogelijke opvolgers van Johnson. Lizz Truss, de minister van Buitenlandse Zaken, en Rishi Sunak, de opgestapte minister van Financiën, worden het meest genoemd als belangrijke ministers die veel aanhangers zouden hebben. Volgens geruchten zouden ook de ministers Dominic Raab, Nadhim Zahawi, Sajid Javid en Ben Wallace kans maken om premier te worden. Daarnaast worden de parlementariërs Jeremy Hunt, Tom Tugendhat en Penny Mordaunt genoemd. Zij zijn populair omdat ze zich al aan het begin van het partygate-schandaal uitspraken tegen Johnson.
Stemrondes
Iedereen met de steun van in elk geval twee parlementsleden kan zich verkiesbaar stellen. Na enkele stemrondes onder parlementsleden blijven er twee kandidaten over. Alle leden van de Conservatieve Partij in het hele land mogen dan stemmen wie van de twee partijleider en premier wordt.
Het verschilt hoelang zo'n leiderschapsverkiezing duurt. Theresa May was binnen drie weken premier, omdat al haar tegenstanders zich terugtrokken. Voor Johnson duurde het twee maanden voordat hij Jeremy Hunt had verslagen in 2019. De nieuwe premier hoeft geen nieuwe verkiezingen uit te schrijven, maar heeft wel de mogelijkheid om dat te doen.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
8 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.
10 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.
12 uur geleden