Kandidaten leiderschap Labour wijzen antisemitisme af
LONDEN (ANP) - De vijf leden van het Britse Labour die Jeremy Corbyn willen opvolgen als partijleider hebben tijdens een debat in Liverpool antisemitisme afgewezen. Een van de kandidaten, Jess Phillips, zei dat de partij het aan al haar Joodse leden en aanhangers verplicht is antisemitisme aan te pakken, aldus de zender Sky News.
Labour is de afgelopen jaren onder leiding van Corbyn meerdere malen aangesproken op de houding tegenover Joden. Zo zouden stafmedewerkers via sociale media antisemitische teksten hebben verspreid.
Phillips wees erop dat bij Labour tegenwoordig de hoge morele standaard ontbreekt alle vormen van racisme te bestrijden en dat daar verandering in moet komen. Een van haar concurrenten voor het leiderschap, Emily Thornberry, zei dat "je kritisch moet zijn over wat Netanyahu en de Israëlische regering doen, maar dat dit niet de fout van de Joden is."
Naast Phillips en Thornberry zijn Keir Starmer, Rebecca Long-Bailey en Lisa Nandy in de race om Corbyn op te volgen. Corbyn kondigde zijn vertrek aan na de landelijke verkiezingen van december, die voor de linkse partij rampzalig zijn verlopen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
2 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
3 uur geledenTAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
9 uur geleden