Kandidaat-voorzitter wil Barcelona snel hervormen
BARCELONA (ANP) - De Spaanse voetbalclub Barcelona dreigt het nieuwe AC Milan of Manchester United te worden. Dat zegt Victor Font, de zakenman die volgend jaar voorzitter van de Catalanse club wil worden.
"We zullen echt wat moeten veranderen", waarschuwde Font vrijdag op de radio bij de BBC. "In Engeland worden sommige clubs erg goed geleid. Er zijn zelfs landen die clubs financieel zwaar steunen. Als we niet uitkijken, dan worden we een club die in het verleden succesvol was, maar nu niet meer kan strijden voor succes."
AC Milan veroverde de landstitel voor het laatst in 2011. Het laatste kampioenschap van Manchester United dateert van 2013. Font wil de selectie van Barcelona verjongen, stadion Camp Nou renoveren en de gevolgen van de coronacrisis zo beperkt mogelijk houden.
Strijd
Font wil volgend jaar tijdens de verkiezingen graag de strijd aan met Josep Bartomeu, de huidige voorzitter van Barcelona. Hij wil Xavi als hoofdtrainer aanstellen. De oud-middenvelder verlengde eerder deze maand zijn contract bij Al-Sadd uit Qatar. Font wil ook Lionel Messi voor Barcelona behouden. "We moeten hem snel perspectief geven. Hij moet de indruk krijgen dat hij in de laatste jaren van zijn loopbaan bij ons nog prijzen kan winnen."
Font deed zijn uitspraken een dag nadat aartsrivaal Real Madrid de 34e landstitel had veiliggesteld.
Meer uit Voetbal
SOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
19 minuten geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent erop dat alle spelers, supporters en journalisten veilig naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen. "Daar moet duidelijkheid over komen en dat moet goed geregeld worden", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van dinsdag tegen Ecuador. "Dat ligt niet alleen bij de KNVB, maar bij alle bonden. Dat ligt bij de hele organisatie, ook bij de FIFA. Ik geloof dat het goed geregeld gaat worden. Daar gaan we wel van uit. Ik vind het terecht dat men eist dat spelers en fans veilig moeten zijn tijdens het WK."
4 uur geleden