Kandidaat-voorzitter wil Barcelona snel hervormen
BARCELONA (ANP) - De Spaanse voetbalclub Barcelona dreigt het nieuwe AC Milan of Manchester United te worden. Dat zegt Victor Font, de zakenman die volgend jaar voorzitter van de Catalanse club wil worden.
"We zullen echt wat moeten veranderen", waarschuwde Font vrijdag op de radio bij de BBC. "In Engeland worden sommige clubs erg goed geleid. Er zijn zelfs landen die clubs financieel zwaar steunen. Als we niet uitkijken, dan worden we een club die in het verleden succesvol was, maar nu niet meer kan strijden voor succes."
AC Milan veroverde de landstitel voor het laatst in 2011. Het laatste kampioenschap van Manchester United dateert van 2013. Font wil de selectie van Barcelona verjongen, stadion Camp Nou renoveren en de gevolgen van de coronacrisis zo beperkt mogelijk houden.
Strijd
Font wil volgend jaar tijdens de verkiezingen graag de strijd aan met Josep Bartomeu, de huidige voorzitter van Barcelona. Hij wil Xavi als hoofdtrainer aanstellen. De oud-middenvelder verlengde eerder deze maand zijn contract bij Al-Sadd uit Qatar. Font wil ook Lionel Messi voor Barcelona behouden. "We moeten hem snel perspectief geven. Hij moet de indruk krijgen dat hij in de laatste jaren van zijn loopbaan bij ons nog prijzen kan winnen."
Font deed zijn uitspraken een dag nadat aartsrivaal Real Madrid de 34e landstitel had veiliggesteld.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
6 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
23 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
23 uur geleden