Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kandidaat-voorzitter olympisch comité: Spelen 2036 in Duitsland

Kandidaat-voorzitter olympisch comité: Spelen 2036 in Duitsland

BERLIJN (ANP) - Duitsland moet zich kandidaat stellen voor de organisatie van de Olympische Spelen van 2036. Dat vindt Thomas Weikert, die de belangrijkste kandidaat is om te worden gekozen tot voorzitter van het Duits olympisch comité.

Het jaar 2036 ligt gevoelig, omdat honderd jaar eerder onder het bewind van Adolf Hitler de Olympische Spelen in Berlijn plaatsvonden. "Ik weet dat er discussies zijn over het al dan niet meebieden op de Spelen van 2036, maar ik ben van mening dat we dat moeten doen", aldus Weikert, nu nog voorzitter van de internationale tafeltennisfederatie, in een interview met ARD.

"We moeten zorgvuldig te werk gaan om ervoor te zorgen dat we ons in het buitenland goed presenteren. Het antwoord is dus duidelijk: de Paralympische Spelen en de Olympische Spelen moeten zo snel mogelijk naar Duitsland komen", vervolgt Weikert, die vindt dat de Spelen niet per se in Berlijn plaats moeten vinden. "Dat is een andere vraag, misschien zijn er ook andere steden. Dat is zeker een onderwerp dat je dan in het organisatieteam moet bespreken."

De nieuwe voorzitter van het Duits olympisch comité wordt 4 december gekozen. De 59-jarige Weikert heeft concurrentie van onder anderen voormalig schermer Claudia Bokel en politicus Stephan Mayer.

De Olympische Spelen van 2024 zijn in Parijs. Los Angeles is in 2028 organisator, in 2032 is het de beurt aan Brisbane.

Meer uit Sport

Amazone Kroeze wint in Boekelo eerste nationale titel eventing

BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.

9 uur geleden
Evenepoel pakt Europese titel wielrennen in Slovenië

ŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.

11 uur geleden
Djokovic bereikt halve finale in Beijing na zege op Zverev

BEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.

13 uur geleden
FIA: Formule 1-auto's vielen stil door fout in software

SEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.

13 uur geleden
Verstappen voorbij Prost met Formule 1-zege in elfde jaar op rij

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in Maleisië voor het elfde jaar op rij minstens één grand prix in de Formule 1 gewonnen. Hij klom daarmee in de eeuwige ranglijst naar de derde plaats achter Michael Schumacher en Lewis Hamilton, die het record delen van vijftien achtereenvolgende seizoenen met één of meer zeges. Verstappen ging Alain Prost voorbij, die tien seizoenen achtereen een of meer races won.

15 uur geleden
Gersjes strandt in achtste finales op openingsdag WK judo

BAKOE (ANP) - Amber Gersjes is op de openingsdag van de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) in de achtste finales uitgeschakeld. De 29-jarige judoka, uitkomend in de klasse tot 48 kilogram, verloor in haar tweede partij met een ippon van de Japanse Wakana Koga.

15 uur geleden
Verstappen spreekt van "heerlijke zege" na "hectische race"

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft zijn doel bereikt in dit voor hem wat moeizaam verlopen seizoen. De viervoudig wereldkampioen wilde minstens één grand prix winnen en dat lukte in Maleisië, waar de uitgestelde Grote Prijs van Bahrein werd verreden. "Ik ben ontzettend trots op het team. Dit is een heerlijke zege, zeker als je ziet hoe het dit jaar is gegaan", zei de Nederlander in het flashinterview op de baan.

15 uur geleden