Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kandidaat-voorzitter olympisch comité: Spelen 2036 in Duitsland

Kandidaat-voorzitter olympisch comité: Spelen 2036 in Duitsland

BERLIJN (ANP) - Duitsland moet zich kandidaat stellen voor de organisatie van de Olympische Spelen van 2036. Dat vindt Thomas Weikert, die de belangrijkste kandidaat is om te worden gekozen tot voorzitter van het Duits olympisch comité.

Het jaar 2036 ligt gevoelig, omdat honderd jaar eerder onder het bewind van Adolf Hitler de Olympische Spelen in Berlijn plaatsvonden. "Ik weet dat er discussies zijn over het al dan niet meebieden op de Spelen van 2036, maar ik ben van mening dat we dat moeten doen", aldus Weikert, nu nog voorzitter van de internationale tafeltennisfederatie, in een interview met ARD.

"We moeten zorgvuldig te werk gaan om ervoor te zorgen dat we ons in het buitenland goed presenteren. Het antwoord is dus duidelijk: de Paralympische Spelen en de Olympische Spelen moeten zo snel mogelijk naar Duitsland komen", vervolgt Weikert, die vindt dat de Spelen niet per se in Berlijn plaats moeten vinden. "Dat is een andere vraag, misschien zijn er ook andere steden. Dat is zeker een onderwerp dat je dan in het organisatieteam moet bespreken."

De nieuwe voorzitter van het Duits olympisch comité wordt 4 december gekozen. De 59-jarige Weikert heeft concurrentie van onder anderen voormalig schermer Claudia Bokel en politicus Stephan Mayer.

De Olympische Spelen van 2024 zijn in Parijs. Los Angeles is in 2028 organisator, in 2032 is het de beurt aan Brisbane.

Meer uit Sport

KLM Open keert in 2027 terug naar Zandvoort

AMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.

2 uur geleden
Klaver soepeltjes naar halve finale 400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.

3 uur geleden
Zieke wielrenner Brennan (Visma-Lease a Bike) mist Milaan-Sanremo

MILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.

5 uur geleden
Sloveense basketballer Doncic blinkt uit met 60 punten bij Lakers

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.

6 uur geleden
Tennisster Swiatek direct uitgeschakeld in Miami

MIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.

6 uur geleden
Wielrenner Pedersen rijdt Milaan-Sanremo na snel herstel

MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.

19 uur geleden
Judoka Steenhuis beëindigt carrière

NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.

20 uur geleden